Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,579 replies in this Thread which was already clicked 91,944 times. The last Post () by apostolos3105.

  • Απο ότι κατάλαβα για open vpn και vpn wireguard ολοι μας ασχετοι ειμαστε.

    Ο hotbird 13F ξεκίνησε για τις 13 ανατολικά λογικά η αλλαγή μέσα Σεπτεμβρίου.

  • hatters1976 Θα επηρεάσει κάτι αυτή η αλλαγή είτε σε ενδεχόμενες προσαρμογές και ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε στο πιάτο ή με κάποιον τρόπο θα αλλάξει καμία κωδικοποίηση και θα έχουμε πρόβλημα με το σέρβις Γιατί μέχρι τώρα στον 13 πολλά χρόνια Κάτι γίνεται και σταθερά.


    Κοίταξε Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαστε και ξεφτέρια οι περισσότεροι 😂😂😂😂...

    Αλλά όπως σου έγραψα για να στήσεις το openvpn Δεν είναι δύσκολο καθώς οι περισσότεροι παροχή VPN έχουν το username και το password διαθέσιμο στο site τους κάπου στις ρυθμίσεις.

    Το "δύσκολο" είναι το wireguard που χρειάζεται να έχεις ένα private key, που σε πολλούς παρόχους VPN πρέπει να κάνεις ολόκληρη διαδικασία σε περιβάλλον linux με εντολές για να το κάνεις εξαγωγή.

    Και όσοι δεν έχουμε καν linux και δεν είμαστε εξοικειωμένοι δεν είναι και πολύ εύκολο χωρίς να είναι τραγικά δύσκολο! Αλλά θέλει λίγο ψάξιμο!

    Για nordn μπορώ να βοηθήσω καθώς κατάφερα να το κάνω.

    Πάντως υπάρχουν και πρόσθετα που κάνουν τη διαδικασία πιο εύκολη.

    Enigma2 VPN Plugins

    Ρίξτε και μία ματιά εδώ, Απλά θέλει λίγο υπομονή και ψάξιμο άμα δεν είσαι εξοικειωμένος όπως και εγώ.

  • bountyhunter21 έχω αποφασίσει να αγοράσω προσεχώς το nord vpn δεν ξέρω ακόμα αν πάρω το 12 μήνες ή το 24

    έχω ένα αdroid box και τον novaler se 4k. Θα σε ενοχλήσω μήπως το κάνουμε μέσω teamviewer μόλις το πάρω.

    Σχετικά με τον Hotbird13F απο Αθήνα και πάνω θα είναι ισχυρός σίγουρα. Για εμάς τους Νότιους μάλλον θα έχουμε θέμα.

    Ήδη πιάνουμε καλύτερα άλλες τροχιακές θέσεις με δυνατό σήμα πχ. έχω πομπό στις 0,8 w (στο wave που θα το αλλάξω

    κιόλας γιατί έχω πάρει καινούργιο) και έχει σήμα 95% ... Τώρα απο πακέτα ποτέ δεν ξέρεις !! Το σούπερ νέο είναι για τις 36 που

    την ανοιξη του 2024 θα εχει δορυφορο eutelsat με 70 πομπούς εκεί μπορεί να έχει ... εκπλήξεις!!

  • IsN0G00d δεν έχει νόημα τώρα γιατί την Άνοιξη θα έχει σήμα φουλ ότι έρχεται οπότε τότε πρέπει να μπει το πιάτο.

    Τώρα το σήμα είναι αέρα πατέρα ... μια κατεβάζω 39 κανάλια ... το απόγευμα 149 αλλά χωρίς εικόνα οριακά...

    Δεν ανοίγει και το πακέτο Tricolor ούτε το Overon ακόμα απο ότι τσέκαρα.

  • Εδώ και μερικές ημέρες έχω πολλά disconnect μέσα στην ημέρα. Έχει κάποιος να μου προτείνει ρούτερ να πηγαίνει τζάμι

    vo ip. Τώρα έχω tp-link td-vg5612v1. Βέβαια δεν μπορώ να βρώ και fimware πουθένα ποιο είναι το κατάλληλο.

  • Ειναι δυο δορυφόροι μαζί παλιοί κιόλας το σήμα εδώ αυξάνει μετά το μεσημέρι.

    Λίγα κανάλια είναι σταθερά με 50% σήμα εδώ λόγω καλύτερης δέσμης.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!