Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 91,520 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Είσαι Περίεργος γάτος όλα τα ξετρυπώνεις :)

    Ευχαριστώ πάρα πολύ θα το δοκιμάσω μόλις τελειώσουμε με τον ολυμπιακό ;)

  • Το ξέρω ρε φίλε έτσι το κάνω :)

    Αλλα μιλάμε για 3 κινήσεις...

    Ενώ άμα είναι ήδη στο skin μιλάμε για 1 το πολύ και το βλέπεις συνέχεια 🐢

  • Και μία που ξαφνικά η τροχιακή θέση στις 42 έγινε πολύ must ... οι επόμενες εκτοξεύσεις για το 2024


    1. Turksat 6A 42 east launch date June 2024 (20 αναμεταδότες)

    2. Eutelsat 36D (36e) με 70 αναμεταδότες η φιλοδοξία της να κάνει την θέση όπως τους "Hotbird" launch date αρχές καλοκαιριού 2024

    3. Astra 1P τέλος του 2024 στις γνωστές 19e

    4. Η πιθανή έκπληξη απο την Viasat μέσα στο 2024 φήμες για 13.8e νέα τροχιακή θέση.


    *Επίσης νέο πακέτο με αθλητικά κανάλια σύντομα απο την Γεωργία στις 36e διαφημίζει σε promo αγορά συνδρομής.

  • καλησπέρα. Giorbak το πέρασα το σκιν και δουλεύει μια χαρά. μια ερώτηση αν ξέρεις εσύ ή κάποιος άλλος που το χρησιμοποιεί. πέρασα από τα feeds το epgtranslator. υπάρχει η δυνατότητα να μεταφράζει αυτόματα στα ελληνικά όταν πηγαίνεις σε ένα κανάλι και βλέπεις το τι δείχνει και να μη χρειάζεται να το ανοίγεις για να μεταφράσει αυτό που θες;

  • Όχι. Το Εpg Τranslator λειτουργεί αυτόνομα.


    Για αυτόματη μετάφραση του EPG υπάρχει το πρόσθετο HistoryZapSelector, αλλά πρέπει να κάνεις δωρεά ένα μικρό ποσό και θα λάβεις

    ένα αρχείο-κλειδί για να το μεταφράζει αυτόματα χωρίς να το ανοίγεις κάθε φορά.

  • Εδώ το σήμα στις 36e είναι for the festivals μεταξύ 40 - 50 %. Πριν μερικούς μήνες όταν είχα ένα inverto black ultra

    ερχόντουσαν και μια δυο συχνότητες tricolor, τώρα το πήγα στις 46e αυτό το lnb γιατί μου έδωσε σήμα 64% στα

    κανάλια που δείχνουν μπαλίτσα idman tv, cbc sport hd. Το σήμα θα είναι καμπάνα όταν ανέβει ο 36D IsN0G00d

  • georgeflu Αν δεν τα καταφέρω στην άκρη του wave frontier ο 0.8w που είναι περίπου στο 2.40?


    Όπως το βλέπω απο μπροστά το πιάτο αριστερά το lnb είναι 10e, ακριβώς δίπλα του δεξιά ελαφρώς πιο πάνω είναι 7e το δεύτερο lnb.


    Περιμένω επέκταση μικρή που είναι για 2 lnb υπάρχει περίπτωση να το καταφέρω? Πόσο μακρία είναι στο 2.40 6-7 μοίρες ... απο τα lnb


    που έχω καταλαβαίνω ότι πρέπει να είναι όχι και πολύ μακριά ... Υπάρχει περίπτωση να τον πιάνω πολύ χαμηλότερα στο ύψος λόγω του


    μεγάλου μεγέθους του πιάτου χωρίς ας πούμε να βάλω σκαλίτσα?

  • το ποσο μακρυα,... δεν ειναι κατι που ειναι στανταρ...αλλα επειδη ειναι μεγαλο το πιατο, θα ειναι αρκετα.


    λογικα θα ειναι και πιο ψηλα το lnb απο το κεντρικο, γιατι ο δορυφορος (0.8W) ειναι πιο χαμηλα απο τον 10Ε...

  • Είδα και το εσωτερικό του νωρίτερα. Εχω την εντύπωση πως είναι μικρότερος από τον κανονικό. Το ότι παίρνει m.2 με τρελένει.

  • Ανάλογα τον σερβιτόρο βέβαια και τι σε ενδιαφέρει να δεις περισσότερο.

    1.9 πολύ πιο σταθερός και έχει μεγάλη γκάμα από όλα τα πρωταθλήματα ποδοσφαίρου αλλά και σχεδόν φουλ ευρωλίγκα. Και Νομίζω παίζει να δείχνει και κανένα ελληνικό ποδόσφαιρο που και πού .

    16 οχι 100% σταθερός δυστυχώς.

    Πολλά πακέτα θέλουν ενισχυμένους σερβιτόρος.

    Αλλά και πάλι δεν είναι 100% σταθερά.

    Εκεί βέβαια έχεις πολύ μεγάλη γκάμα πάλι και δύο με τρία ελληνικά παιχνίδια ποδοσφαίρου κάθε εβδομάδα.

  • Στις επόμενες δέκα ημέρες πουλάω τον δορυφορικό δέκτη μου πρόσφατα αγορασμένος octagon sf8008 twin sat tuners

    Τιμή στην μισή που τον αγόρασα στα 80 ευρώ. Αν ενδιαφέρεται κάποιος με ενημερώνει πριν τον βγάλω sales!

    Η συνεννόηση παραλαβής απο μεταφορική δική σας. Εγώ θα τον έχω στο κουτί του με openatv 7.3 latest.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!