Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 228,139 times. The last Post () by magos21.

  • το "ενα αρχειο για oscam " μάλλον θελεις να πειs το oscam.dvbapi γιατι σχετο oscam καταλαβενουμε το binary ...
    οποτε εσυ θελει config δες εδω Edision OS mini,mini plus,mega,nino /+/Pro ,4K PVU config

    τα λοιπα σχόλια θα ηθελα να τα αφαιρέσεις και ασε να κρίνουμε εμεις τι εχει προσφερει ο georgeflu εδω μεσα ... και αλλη φορα να εχει μελετήσει τα νημα και να μην ζητάς έτοιμα settings γιατι ειμαι κατά σε αυτο γιατι δεν μαθαίνετε...

    Πραγματικα τωρα αληθεια τα γραφεις αυτα?Το οτι εχει προσφερει σημαινει πως δεν κανει λαθη????Εχω ζητησει σε 1 ή 2 ποστ ενα αρχειο oscam.dvbapi στο post 614 πχ ... τι αλλο να κανω...????

  • Προβλημα με mgcamd και cccamd ταυτοχρονα..πρωτα εκκινουμε cccamd και μετα mgcamd (οι δοκιμες εχουν γινει και παιζει με cccam 2.3.0 και mgcamd 1.35a)

  • Συγνώμη αλλά δεν μπορείς να εκφράσεις σωστά τη σκέψη σου και έχει γίνει μπάχαλο το θέμα...

    Εχει γινει μπαχαλο ενα θεμα 30+ σελιδων απο τα 5-6 post μου...Οκ...κατανοητο..

  • λοιποοοοννν...

    αρχικα, λαθη κανουν ολοι... αλλα περα απο το μυνημα ποιο oscam-emu να βαλεις, πουθενα αλλου δεν εχεις γραψει οτι το εχεις κατεβασει (γιατι ξαναδιαβαζω τα μυνηματα και πουθενα δεν το βλεπω).


    αλλα ας κανουμε οτι δεν εχουν γραφτει τα πιο πανω και...


    τρεχεις 2 διαφορετικα cam (που δεν ειναι το oscam-emu) επειδη το cccam δεν ανοιγει ερτ? και το mgcamd δεν ανοιγει ant1 europe?


    το oscam-emu τι ανοιγει και δεν ανοιγει? (γιατι εγω τα βλεπω ολα με αυτο).


    επισης...

    κανεις εκκινηση το oscam-emu μεσα απο το menu του δεκτη, χτυπας την ip του δεκτη στον mozilla και (λογικα) σου ανοιγει η webif του δεκτη. καπου αριστερα αναφερει "διεπαφη oscam" . πατας εκει πανω, και εχεις πληρη ελεγχο των αρχειων του oscam-emu.

    σε αυτη την περιπτωση, μπορουν να δημιουργηθουν και αρχεια, που αρχικα δεν υπαρχουν, και επισης δεν χρειαζεται να ψαχνεις διαδρομες...

  • post 593 γραφω πως εχω oscam..δεν γραφω emu..post 603 και 604 γραφω για 2 emu που κατεβασα και εβαλα (κανω εξωτερικη εγκατασταση στα .ipk)

    Στο post 610 γραφω πως εχω κατεβασει αυτα που λες και θελω αρχεια..ισως για να γινω κατανοητος θα επρεπε να γραψω εχω κατεβασει και εγκαταστησει...

    Τρεχω 2 διαφορετικα για clines cccam.Το mgcamd ανοιγει και ερτ και ΑΝΤ1.

    Τα υπολοιπα τα κανω με FTP.

    webif το ξερω..μεσω αυτου και dyndns εβλεπα εικονα απο τον δεκτη πριν 8 χρονια περιπου που τον ειχα.

  • πολυ ωραια τα λες τωρα...

    + οτι στο πρωτο μυνημα γραφεις οτι εχεις καιρο να ασχοληθεις (αρα καποια πραγματακια ισως να εχουν αλλαξει)...

    και επισης, επειδη ειναι αδυνατον να ξερουμε το επιπεδο του καθενος και εχεις εγκαταστησει απο εξωτερικη πηγη τα emu... ψαχνομαστε απο τα "απλα" , για να μην ψαχνομαστε μετα που το χανουμε...


    για να προσπαθησουμε να ενεργοποιησουμε το oscam-emu (το οποιο ειναι το πιο πληρες) βλεπεις την webif του oscam-emu? (αφου το εχεις εκκινησει απο το menu του δεκτη) , ωστε να τα περασουμε ολα πανω σε αυτο?



  • .:T3O:.

    Closed the thread.
  • δεν υπαρχουν καινουρια φιλος...


    στα τοσα χρονια, 1 φορα αλλαξαν ολη κι ολη ... συνεχιζουν κανονικα αυτα που ηταν.

  • αν δεν τρεχει... κατι δεν μπηκε σωστα.


    τελος παντων, για το openatv γενικοτερα, υπαρχει ενα δικο του secret feed (για να μην μπλεκεις με τα all in one).


    τωρα... δεν εγραψες ποιος ειναι ο δεκτης σου (αρχιτεκτονικη επεξεργαστη).


    αν ειναι mips32el , κατεβαζεις αυτο , το κανεις εγκατασταση και μεσα απο το feed του image κατεβαζεις oscam-emu. περνας κλειδια , επανεκκινηση cam... θα πρεπει να παιξει.


    αν ο δεκτης σου ειναι arm , κατεβαζεις αυτο και κανεις ολα τα υπολοιπα.

  • το δεκτισ μου είναι ENIGMA2 os nino

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!