Digea & EΡΤ hellas sat 39°E

There are 1,629 replies in this Thread which was already clicked 228,406 times. The last Post () by magos21.

  • Καλησπέρα σε όλη την παρέα . Είμαι καινούργιος και εδώ είναι το πρώτο μου μήνυμα θέλω να σας ευχαριστήσω για την αποδοχή σας στο φόρουμ και να κάνω την πρώτη μου ερώτηση με ένα optimuss underline 3 σε 1 να κάνω λήψη 39° το πακέτο της DIGEA,? Επίσης μπορώ να το συνδέω με το διαδίκτυο να βάλω κάτι για να πιάνω και μέσω διαδικτύου κάποια κανέλα σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  • Aeetos301 στις 39Ε μπορεις να πιασεις με αυτον τον δεκτη μονο τα sd καναλια. για τα υπολοιπα, υπαρχει το γνωστο θεμα με την μη αναγνωριση του flag της κρυπτογραφησης.


    για αλλες δυνατοτητες του δεκτη, δεν γνωριζω μια και δεν τον επιασα ποτε στα χερια μου...

  • Γεια σας! Eχω και εγω μεταφερθει απο τον 3 ανατολικα στον Hellas Sat, δυστυχως μετα απο προσπαθειες μιας εβδομαδας δεν μπορω να ανοιξω την ερτ, (με digea ολα ενταξει) δεν γνωριζω τι λαθος κανω ! Εχω δυο δεκτες Dreambox 920 και Xtrend 10000, και οι δύο δέκτες ανοιγουν την digea oscam, mgcamd, αλλα οχι την ERT

    δειτε και πείτε μου τι λαθος κανωmg_cfg.pdfSoftCam.pdf

  • ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .....bily............

    Εμπα στο mg-cfg kai αλλαξε το ( G ) apo ( 01 ) se (33 )....

    και βαλε τα κλειδια οπως σου λεει ο georgeflu απο τα μηνυματα #1155...........

  • Καλησπερα και ευχαριστω για τις απαντησεις, δυστυχως καταλαβαινω λιγα απο τους ορους που μου προτεινετε,...το G το αλλαξα ηταν ευκολο το εκανα 33, το #1155 δεν γνωριζω τι ειναι αυτο ουτε που πρεπει να το βαλω!!!...καταλαβαίνετε τι γνωσεις εχω!!! μηπως υπαρχει καποιος οδηγος η;κατι η;κατι αλλο να με καθοδηγήσει; δειτε το softCam που χρησιμοποιώ!SostCam.pdf

  • με mgcamd, αν βαλεις τα σωστα ... στο softcam.key , θα πρεπει να παιξουν κατευθειαν.


    σε oscam-emu, αναλογα την εκδοση μπορει να παιζουν με μια γραμμη στο softcam.key ολα, η ισως να θελει το καθενα ξεχωριστα. σε καθε περιπτωση ομως, χρειαζονται και τα απαραιτητα στο oscam.dvbapi . για oscam-emu τα παραπανω, υπαρχουν στο #1155 ...


    στο δικο σου softcam.key βλεπω οτι υπαρχει το μια γραμμη για ολα (δεν ξερω αν εχεις βαλει τα υπολοιπα στο oscam.dvbapi) , αυτο που δεν ξερω ομως , ειναι η εκδοση oscam που χρησιμοποιεις.


    επισης, βαζεις το αντιστοιχο softcam.key σε σωστη διαδρομη αναλογα με το emu που θελεις να χρησιμοποιησεις???

  • εδω (στη φωτο που εχεις) ειναι τα σχετικα του mgcamd. αν οπως λες παιζουν τα αλλα και οχι τα ερτ, τοτε κατι με τα sid (αλλα δε δουλευω mgcamd και δεν ξερω πως τα αναγνωριζει).


    του oscam-emu, ( αναλογα και το image) , πρεπει να ειναι καπου etc/tuxbox/config/oscam-emu .


    επισης, τα του oscam-emu , μπορεις να τα βρεις και μεσω του browser απο το pc.

    ενεργοποιησε το oscam-emu στον δεκτη και

    γραψε την ip του δεκτη στον browser και θα ανοιξει η openwebif του δεκτη.

    αριστερα θα πρεπει να λεει (αναλογα και το image) "διεπαφη δικτυου oscam"

    osmu.png


    αν πατησεις εκει, θα σου ανοιξει η webif του oscam-emu. στο "files" θα βρεις ολα τα αρχεια προς επεξεργασια.

  • εκει πανω στο files, υπαρχει ενα "oscam.dvbapi"


    και λιγο παραδιπλα ενα "other files" και αν πατησεις πανω σου βγαζει "softcam.key"


    στο καθενα απο αυτα βαζεις αυτα που πρεπει, πατας τερμα κατω "save" και κανεις επανεκκινηση το oscam-emu.

  • Καλησπέρα παιδιά. Είμαι με osnino openatv 6.4

    Έχω oscamemu 11546 και δεν μπορώ με τιποτα να δω τα hd στον 39E , δοκίμασα πολλά softcam.key τα sd παιζουν κανονικα...

    Παρακαλώ πολύ link σε κάποιο σωστό oscam να εγκαταστήσω?

    Ευχαριστώ

  • γεια σας οταν πηγενω στην 10730 Η 30000 δεν υπαρχει σημα καθολου ενω digea ert πεζουν φουλ με 90% εχω κανει τα παντα διαγραφη συχνοτητας και παλι σκαν αλλα τιποτα

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!