περι SatDreamGr

There are 886 replies in this Thread which was already clicked 76,959 times. The last Post () by xristos1.

  • Καλημερα σε ολους σας!!!

    Ειναι δυνατον να μου ανεβασετε σε ipk το skin του pli full night fhd για satdreamgr 6 ?

    Eχει νομιζω ενα στο feed αλλα δεν εχει καλη αναλυση.

    Με ενδιαφερει πολυ αυτο το skin.Moυ αρεσει πολυ!!!! αλλα σε fhd αναλυση.

    Εχω arm δεκτες.

    Σας ευχαριστω πολυ!!!!!

  • Και κατι αλλο οσον αφορα το satdreamgr 6 και τον octagon sf8008.

    Ειχε πεσει στα χερια μου το ιmage πριν βγει απο τα downloads.

    Kαταρχην δεν πεζαιτε το team.

    Δευτερον ειναι νωρις για drivers γιατι ειναι καινουργιος δεκτης.

    Θελω να πω επεισης 2 προβληματα που υπαρχουν και που δεν εχουν να κανουν με drivers

    Sto Standby του δεκτη , εμφανιζει γκρι οθονη και δεν αναβει κοκκινο λαμπακι

    To deep standby δεν το κανει καθολου.(που με ενδιαφερει πολυ γιατι εχω splitter με 2 δεκτες συνδεδεμενους και μοτερ)

    Το backupsuite νομιζω διορθωθηκε.

    Εισαστε οι καλυτεροι..Συνεχιστε ετσι...Σας ευχαριστω πολυ!!!!

  • πρώτα από όλα χρησιμοποιείς image που δεν στο παρείχε η ομάδα επίσημα και δεν ειναι επίσημη διανομή ... και μετα απο αυτά που γίνανε ζητας και support ενώ είχανε πει ότι το χρησιμοποιείτε με δικιά σας ευθύνη και οτι πάθει ο δέκτης ειναι δικο σας προβλημα με το μη επίσημο. Αν θυμάσαι έχουμε πει δε άλλο νήμα οχι splitter με 2 δεκτες μαζι ...

  • οπως φαίνεται και to pli full night hd αλλα και το pli hd ειναι στα feeds

    03001803dc226a85467f7511.png

  • Δευτερον ειναι νωρις για drivers γιατι ειναι καινουργιος δεκτης.

    Θελω να πω επεισης 2 προβληματα που υπαρχουν και που δεν εχουν να κανουν με drivers

    Sto Standby του δεκτη , εμφανιζει γκρι οθονη και δεν αναβει κοκκινο λαμπακι

    To deep standby δεν το κανει καθολου.(που με ενδιαφερει πολυ γιατι εχω splitter με 2 δεκτες συνδεδεμενους και μοτερ)

    Το backupsuite νομιζω διορθωθηκε.

    νωρις δεν ειναι καθολου...,τα βασικα επρεπε να ειχαν λυθει πριν βγει ο δεκτης προς πωληση...

    πλην του backupsuite,τα υπολοιπα ειναι θεμα drivers...

  • Πρωτα απο ολα δεν ζητω support.Επισημενω 2 προβληματα.Εννοειτε πως ειναι με δικη μου ευθυνη.

    Τι να πω medusa σταυρωσε με....να βοηθησω ηθελα....

    και οσον αφορα το splitter ειμαι 42 χρονον και τα χρη/ποιω απο μικρος βαζοντας τους δεκτες σε ups

    και ανοιγοντας τον εναν(με deep standby) και κλεινοντας τον αλλον.

    Μια ζωη δεν εκαψα ποτε τιποτα....

  • support ζηταω...?

    Αυτα τα 2 προβληματα που προανεφερα δεν ειναι θεμα octagon και drivers αλλα ειναι θεμα του Image

    to deepstandby και το standby.

    Tα αλλα διαθεσιμα images to κανουν κανονικα.

  • support ζηταω...?

    Αυτα τα 2 προβληματα που προανεφερα δεν ειναι θεμα octagon και drivers αλλα ειναι θεμα του Image

    to deepstandby και το standby.

    Tα αλλα διαθεσιμα images to κανουν κανονικα.

    στο οτι στα αλλα image,δουλευει κανονικα,να σου βγαλω κι εγω σαν επιχειρημα οτι το sdg σε ολους τους αλλους δεκτες,ειναι οκ με τα 2 πιο πανω?

    επειδη υπαρχουν και καποια πραγματακια που τυγχανει να μη γνωριζετε...

    1) ειναι θεμα drivers

    2) μπορει στα αλλα image που χρησιμοποιεις,να εχουν καποια αλλη διορθωμενη εκδοση...

  • like αν δεις καλα,δεν αλληλοεκανα ποτε, εκανα παντα οποτε ενα μυνημα μου φανηκε χρησιμο...(δεν αποκλειεται να εχω κανει και σε δικα σου μυνηματα).

    δεν ειναι θεμα το να το ληξεις η οχι... ,αν θελεις συνεχισε να το ψαχνεις,οχι ομως με υποθεσεις που κανεις,οτι "εδω δουλευει,εδω οχι,αρα φταιει το image"...

    επισης,αυτη τη στιγμη το image για καποιους λογους,δεν υπαρχει και καποιοι απο τους λογους,ειναι αυτου του ειδους.

  • Δηλαδή lex θέλεις να μας πεις οτι είσαι εσυ σωστος με την χρηση του unreleased image και οτι η octagon έχει κάνει σωστή δουλεία με τους drivers ... στο τελος βλέπω ότι θα χτυπάτε το κεφάλι σας με την επιλογή που κάνατε

  • ο sf8008 ειναι καινουργιος δεκτης χωρις ακομα να εχει τους βασικους drivers.Oπως λεω εγω στη γλωσσα μου τοσα χρονια ειναι ενας "γυμνος δεκτης" ακομα

    Οσον αφορα to satdreamgr το εχω ξαναπει...ειναι ενα image που συμπαθω πολυ και ξερω οτι φτιαχνετε απο ανθρωπους με πολλες γνωσεις.

    Ισα ισα που θελω με ευγενια να πω και να εντοπισω χωρις να ειμαι beta-tester 1-2 προβληματακια

    Δεν νομιζω οτι στο ποστ 103 να εγραψα τιποτα κακο.Αν ειναι δυνατον

    Τελος παντον!!!!!!!

  • αν εντοπισες μονο ενα-δυο προβληματακια,τοτε δεν εχεις δει σχεδον τιποτα...


    το θεμα ειναι οτι υπηρξε ξεκαθαρη θεση,οτι το image δεν "υπαρχει" για χρηση,οποτε και οι οποιες αναφορες και προβληματα,απλα "δεν υπαρχουν"

    τωρα,αφου προλαβες και πηρες/εβαλες το unrelease λογισμικο,με δικη σου ευθυνη αν θελεις συνεχιζεις να το χρησιμοποιεις,αλλα χωρις οποιοδηποτε support (καμια διορθωση,καμια εξελιξη,καμια αναφορα) ,μεχρι τη στιγμη που θα βγει (αν τελικα βγει) επισημα το λογισμικο για χρηση.

  • Ok George Σωστα τα λες!

    Εχεις δικιο!

    λαθος αναφορα για τον δεκτη-image

    Παντως ευχομαι να βγει οποτε βγει κατι σταθερο γιατι ολοι αγαπαμε το συγκεκριμενο image

    Και εγω ,,,για να κανω χιουμορ,,,,,να μην μεινω με τα..................χερι με τον octagon xaxa

    Tα λεμε Γιωργο!!!! Καλη δυναμη!!! Καλα τα ειπες!!!!

    Α και ξεχασα ενοειτε δεν ειναι 1-2 προβληματακια ειναι παραπανω απλα το deepstandby το επησημανα λογω του οτι θελω ο ενας δεκτης να ειναι οφ και ο αλλος ον.

    Αυτα καλο απογευμα!!!!!!!!!!!!!!!

  • Τελος παντων παιδια.Το ληγω εδω.Να ειστε καλα.Καλο απογευμα.

    Και μη σταματησετε να κανετε αλληλο-Likes!!!!

    δεν είσαι beta tester αλλά ΘΕΣ & είσαι RECEIVER TESTER! οπότε θα πρεπε τόσα χρόνια να γνωρίζεις ότι υπήρξαν υπάρχουν & θα υπάρχουν δέκτες ΠΑΛΤΑ όπως αποκαλούμε & στην μπάλα!

    πχ για την EDISION που προσωπικά εκτιμώ τα τελευταία 2 έτη, ήταν ο PINGULUX που το enigma του ήταν για τον πeouλο :(

    τώρα στη θέση αυτή βρίσκεται ο OCTAGON με τον 4Κ :( επειδή φυσικά βιάστηκε και τελικά επειδή τρελλλενεστε οι περισσότεροι με τα 4Κ έκανε πωλήσεις & έχει προβλήματα. μακάρι να βγούμε εμείς λάθος & κάποτε να φτιαχτούν αλλά δεν το βλέπω...


    αφού είσαι 42άρης θα πρεπε να ξέρεις ότι η OCTAGON ενώ έφτιαξε δέκτη με καλά πραματάκια επάνω έβαλε HUAWEI με ΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σε enigma 2

    σε κινητά & δίκτυα είναι κορυφή στην Ασία & ισάξια της XIAOMI στα android που ασχολούμαι.....αλλά από <αίνιγμα>?;

    λυπάμαι για όσους φίλους πήραν τον OCTAGON sf8008 4K:( καλό HardWare αλλά για να δούμε την υποστήριξη...... :thumbdown:


    στο θέμα με το image τώρα......έκανες κάτι που δεν έπρεπε

    επιβεβαιωμένο από ΟΛΕΣ τις πηγές μου!!!

    για να μην τα πάρω κρανίο κουτοπονηριές βρες αλλού να κάνεις

    Edited once, last by spartans ().

  • like αν δεις καλα,δεν αλληλοεκανα ποτε, εκανα παντα οποτε ενα μυνημα μου φανηκε χρησιμο...(δεν αποκλειεται να εχω κανει και σε δικα σου μυνηματα).

    δεν ειναι θεμα το να το ληξεις η οχι... ,αν θελεις συνεχισε να το ψαχνεις,οχι ομως με υποθεσεις που κανεις,οτι "εδω δουλευει,εδω οχι,αρα φταιει το image"...

    επισης,αυτη τη στιγμη το image για καποιους λογους,δεν υπαρχει και καποιοι απο τους λογους,ειναι αυτου του ειδους.

    και φυσικά του έχεις κάνει σε ό,τι είναι σωστό ή συμφωνείς. έτσι πάει!

    και ότι γράφει δεν ξεγράφει....

    Edited once, last by spartans ().

  • Γιαννακη επειδη εισαι καλο παιδι και σε συμπαθω αντε να σου κανω μια χαρη....

    Σου δινω το δικαιωμα να παρεις φορα και να μου........οποιο απο τα δυο θελεις!!!

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!