Edision OS nino+

There are 85 replies in this Thread which was already clicked 12,620 times. The last Post () by .:T3O:..

  • αν απλο λες το satellite ναι εχει συν επίγειο tuner , wifi & bluetooth onboard

    για το combo ελεγα μονο το HEVC βάλανε; χάθηκε ο κόσμος ενα tuner multistream

    Αμ το άλλο ο EDISION primo εχει multistream tuner με SCART και coaxial τι να πεις.

  • καλησπέρα κύριοι

    αγόρασα τον os nino γιατί ο dm800hd που ειχα για πάνω από 10 χρόνια παιξίματος και φτιαξίματος τα έπαιξε πάλι το tuner και δεν μπαινω παλι σε διαδικασια να αγοράσω πάλι από Κινα.Εχουν περάσει όλα από τα χέρια μου argus underline, piccolo, picollino,vu zero και αλλα φίλων που θέλαν αναβαθμιση η firmware από την αρχη.Εχω (13,19,23,5,16,39,46 Ε ,30W, 0,8W 5DISH ειχα και αγγλια 28,2 την εβγαλα και εχω και ένα ακομα πιατο 1.45 για δοκιμες (ALL OTHERS STABLE).

    Ποτε δεν ασχοληθηκα με εγγραφες γιατι στον dreambox ειχα εσωτερικο 2.5 σκληρο και όλα ηταν απλα.

    Τωρα στον nino του εχω satdreamgr λειτουργικο, μπορει καποιος να με βοηθησει στο θεμα της εγγραφης σε usb η hdd

    Σας ευχαριστω πολύ και συγνωμη που καταχραστηκα τον χρονο σας

  • hdd δεν παιρνει ο δεκτης (εκτος αν μιλαμε για εξωτερικο usb).

    απο εκει και περα δεν υπαρχει καποια διαφορα στο πως .απο το menu του δεκτη στις ρυθμισεις δισκων και τον κανεις mount ως /hdd (η ως βασικος δισκος).

  • καλές λήψεις με τον Νino κύριε niksot!!

    από τους άλλους αν τους έχεις ακόμα κράτα μόνο τον piccollino που κάνει τα πάντα. εκτός αν σου αρέσει να συλλέγεις πάω πάσο. ανώτερος του piccollo & underline ασυζητητί. καλός και o zero αλλά ούτε αυτός χρειάζεται αφού έχεις το Nini :) :)

    δεν ξέρω τι χώρα/περιοχή είσαι αλλά το 1.45 στη θέση σου θα το έβαζα 10east κέντρο για feeds αν σε ενδιαφέρουν τα αθλητικά. είναι παραβολικό?;

    αξιότιμε Γιώργο πάρτο αλλιώς μην μπερδευτούμε το λέω....

    δέχεται εξωτερικό HDD σκληρό δίσκο εφόσον αυτός τροφοδοτείται με ρεύμα από δική του ή ανεξάρτητη πηγή να το πω έτσι

    στην ουσία δεν μπορεί να τροφοδοτήσει την απαίτηση που έχει ο HDD


    προσωπικά τα τελευταία έτη προτιμώ τα μεγάλα usb flash sticks που έχουν πέσει οι τιμές τους πλέον & είναι ανθεκτικότερα από όσο έχω δοκιμάσει έως τώρα. άσε που κι αν σου πέσει δεν θα κολλήσει η βελόνα όπως στα παλιά HDD :)

    σαφώς κι εδώ ο κανόνας backup backup backup δεν πρέπει να παραλείπεται.


    προσωπική γνώμη καλύτερα SANDISK (western digital μαζί είναι) ή kingston αλλά υπάρχουν και 2-3 άλλα αξιόπιστα brand με καλές ταχύτητες σε reading - writing (=record)

  • σε γενικες γραμμες,ναι οταν μιλαμε για εξωτερικο δισκο,αυτος θα πρεπει να συνοδευεται απο δικη του τροφοδοσια...

    παντως συμβαινει και καμια εξαιρεση, πχ εναν 320gb 2.5 passport χωρις τροφοδοσια,τον εφεραν βολτα ολοι οι δεκτες μου...

    και φυσικα κι εγω συμφωνω οτι το καλυτερο σε αυτους τους δεκτες,ειναι ενα στικακι. προσωπικα εχω σε ολους ενα απο 8-32gb (,ακομα και σε αυτους με δισκο),και ετσι κι αλλιως δεν γραφω πολυ,νομιζω ομως οτι αρκει και για καποιες εγγραφες,αλλα εξυπηρετει και για αλλες δουλειες,πχ picons, κλπ... χωρις να χρειαζεται να δουλευει συνεχεια ενας δισκος.

  • ποση ωρα να περιμενω να παρει το νεο ιματζ ο os nino????????καλη ανασταση

    ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΤΥΜΠΑΚΙ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

    EDISION ARGUS MINIPLUS HIGHSPEED 2 IN 1-samsung zoom-samsung J7(2016)-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)- HD Pace 831(nova) VDSL OTE RURAL SOUTH- ΠΙΑΤΟ 1,30 ΓΙΑ HOTBIRD -ASTRA -EUTELSAT ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ 1.10 ΓΙΑ TURKSAT-HELLAS SAT KAI 0.90 EUROBIRD(OTE TV)-0.90 DIGEA

  • ιδια οθονη μια ωρα

    ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΤΥΜΠΑΚΙ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

    EDISION ARGUS MINIPLUS HIGHSPEED 2 IN 1-samsung zoom-samsung J7(2016)-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)- HD Pace 831(nova) VDSL OTE RURAL SOUTH- ΠΙΑΤΟ 1,30 ΓΙΑ HOTBIRD -ASTRA -EUTELSAT ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ 1.10 ΓΙΑ TURKSAT-HELLAS SAT KAI 0.90 EUROBIRD(OTE TV)-0.90 DIGEA

  • ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΤΥΜΠΑΚΙ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

    EDISION ARGUS MINIPLUS HIGHSPEED 2 IN 1-samsung zoom-samsung J7(2016)-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)- HD Pace 831(nova) VDSL OTE RURAL SOUTH- ΠΙΑΤΟ 1,30 ΓΙΑ HOTBIRD -ASTRA -EUTELSAT ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ 1.10 ΓΙΑ TURKSAT-HELLAS SAT KAI 0.90 EUROBIRD(OTE TV)-0.90 DIGEA

  • Μερικες ερωτήσεις για manion

    Ποιος nino είναι ? ή μήπως είναι ο nino +(plus) ? , Και με ποια image έχεις δοκιμάσει? Και τι build ειναι?

    Μεσα απο το εργοστασιακο atv έχεις δοκιμάσει με το flashing tool betacentauri?

  • os nino s2 to image satdreamgr,οσο για το flashing tool betacentauri, οχι και δεν το γνωριζω

    ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΤΥΜΠΑΚΙ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

    EDISION ARGUS MINIPLUS HIGHSPEED 2 IN 1-samsung zoom-samsung J7(2016)-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)- HD Pace 831(nova) VDSL OTE RURAL SOUTH- ΠΙΑΤΟ 1,30 ΓΙΑ HOTBIRD -ASTRA -EUTELSAT ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ 1.10 ΓΙΑ TURKSAT-HELLAS SAT KAI 0.90 EUROBIRD(OTE TV)-0.90 DIGEA

  • τον nino τον αγοράσει τωρα τελευταία ? για δοκιμασε atv http://images.mynonpublic.com/…ent/index.php?open=osnino 09/04/2018

    στην flash τι εχεις atv ? (με το restore backup κανει χρήση το flashing tool ... )

    με το satdreamgr βαζεις αυτο http://sgcpm.com/satdreamgr-im…erimental/edision/osnino/ 03/03/2018 ? πιο παλιο εχεις δοκιμάσει?

  • Καλησπέρα παιδιά!

    Πριν 2 μέρες αγόρασα τον συγκεκριμένο αποκωδικοποιητή!

    Δεν έχω γνώσεις σχετικές με enigma κλπ. καθώς προέρχομαι από ένα edision Argus!

    Όσον άφορα τα δορυφορικά θα ασχοληθώ στο μέλλον καθώς πρέπει να φτιάξω το πιάτο μου.

    Όσον αφορά τα επίγεια, δυσκολεύτηκα μέχρι να συντονίσω όλα τα κανάλια αλλά ευτυχώς τα κατάφερα.

    Θέλω όμως την βοήθεια σας σχετικά με το EPG καθώς όλα τα κανάλια της digea μου τα εμφανίζει με αγγλικό epg.

    Στην Ερτ όλα είναι ελληνικά και δεν έχω κάποιο πρόβλημα!

    Υπαρχει τρόπος να μπορώ να έχω ελληνικό EPG??

    Edision Os Nino +

    openATV 6.3

    Edited once, last by echaosad ().

  • 596874ae07.jpg

    ειναι στις ρυθμίσεις αυτόματης επιλογής γλωσσάς > EPG επιλογή γλωσσα 1 = ελληνικά

    Σ ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω το απόγευμα. Ελπίζω να υπάρχει αυτή η επιλογή σε openatv 6.1

    Edision Os Nino +

    openATV 6.3

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!