Edision OS mio4K UHD DVB-S2x - DVB-T2 - multistream - blindscan

There are 403 replies in this Thread which was already clicked 37,659 times. The last Post () by giorbak.

  • Και εγώ το αγόρασα.

    περιμένω εντυπώσεις σε συγκρίσει με το zero 4k

    σύγκριση δεν μπορεί να γίνει γιατί ο zero 4k έχει πολλά θέμα ανοικτά που δεν έχουν διορθωθεί ακόμα

    και θεμα που βρήκα εχτές στον zero4k σε uhd κανάλι όλη η εικονα καλύπτετε απο πράσινα pixel

    16dd909699bc3efdb22c18a.jpg

    ενω στον mio 4κ έχουμε και ένδειξη για SDR /HDR κτλ...

    30bd4898.jpg

  • ευχαριστω παιδια.μηπως εχει βρει λυση κανεις για το e2iplayer?

    για το e2iplayer σου απάντησε ο athoik ότι η ομάδα που το υποστηρίζει δεν έχει κάνει ακόμα για αρχιτεκτονική aarch64 ( arm 64 bit)

  • ευχαριστω παιδια.μηπως εχει βρει λυση κανεις για το e2iplayer?

    για το e2iplayer σου απάντησε ο athoik ότι η ομάδα που το υποστηρίζει δεν έχει κάνει ακόμα για αρχιτεκτονική aarch64 ( arm 64 bit)

    ναι απλα μου ειπε το παλικαρι να το κατεβασω απο τα feed του δεκτη και αν λειπει κατι απο τα sources το προσθετουμε... αλλα δεν ανοιγει γενικα σαν προγραμμα για αυτο ρωταω αν εχει βρεθει καποια λυση(μπας και το εψαξε),οπως και να εχει ευχαριστω για τον χρονο σας!

    παρεμπιπτόντως Θοδωρη ποιο σκιν χρησιμοποιεις φιλε ειδα απο την πανω φωτο που ανεβασες και μου αρεσε το σκιν!

  • ευχαριστω παιδια.μηπως εχει βρει λυση κανεις για το e2iplayer?

    για το e2iplayer σου απάντησε ο athoik ότι η ομάδα που το υποστηρίζει δεν έχει κάνει ακόμα για αρχιτεκτονική aarch64 ( arm 64 bit)

    ναι απλα μου ειπε το παλικαρι να το κατεβασω απο τα feed του δεκτη και αν λειπει κατι απο τα sources το προσθετουμε... αλλα δεν ανοιγει γενικα σαν προγραμμα για αυτο ρωταω αν εχει βρεθει καποια λυση(μπας και το εψαξε),οπως και να εχει ευχαριστω για τον χρονο σας!

    παρεμπιπτόντως Θοδωρη ποιο σκιν χρησιμοποιεις φιλε ειδα απο την πανω φωτο που ανεβασες και μου αρεσε το σκιν!

    Δεν ισχύει αυτό που λές, είπαμε παραπάνω ότι είναι στα feeds.


    Εφόσον έχει εγκατασταθεί (από τα feeds) υπάρχει στα πρόσθετα:


    Ανοίγοντας το μας ζητάει να κατεβάσει κάποια πράγματα (auto-update, νέες εκδόσεις κλπ)



    Αν στο βήμα που μας ζητάει να κατεβάσει updates, πατήσουμε OK θα εμφανιστεί το παρακάτω (γίατι ο δημιουργός του e2iplayer δεν έχει κάνει support για 64bit, ακόμη).


    Αν στο βήμα που μας ζητάει να κατεβάσει updates, πατήσουμε EXIT θα εμφανιστεί το παρακάτω (όπου επιλέγουμε yes):




    To e2iplayer ανοίγει:



    Η έκδοση του όπως βλέπετε είναι 2018.12.16, λογικά όταν περάσουν updates θα βάλουν και ARM 64bit.

  • medousa εγώ μέ το zero 4k δεν έχω πρόβλημα στο συγκεκριμένο κανάλι

    Γιατι σου αναφέρω πιο κανάλι είναι ???Απλός είδες την εικόνα με τον media player από κάποια εγγραφή από 19.2Ε , και σκοπός της εικονας ήταν για τα εικονίδια sdr ,hdr κτλ...

  • athoik αυτο ακριβως εκανα φιλε μου και μου εβγαλε τελικα την λιστα με τα προσθετα(εννοω οτι ανοιξε το e2iplayer τελικα),αναμενουμε οποτε το update για arm64 σε ευχαριστω

  • Καλημερα cakal.

    Πρωτα κατεβαζουμε το ζιπ απο οποιο team θελουμε.Για παραδειγμα satdreamgr team,,openpli ktl..

    Μετα αποσυμπιεζουμε το zip και μας βγαζει ενα folder osmio4k

    Oπως ειναι αυτο το περναμε σε ενα fat32 stikaki αδειο

    Kλεινουμε τον δεκτη απο την πριζα και βαζουμε το στικακι απο πισω με ανοιχτη τηλεωραση

    ανοιγουμε τον δεκτη και μας βγαζει στην τηλεωραση να πατησουμε το οκ απο το remote

    To παταμε και flasharei kanonika

    μολις μπεις κανονικα στο ιματζ και ξεκινας τα κλασικα setup ktl...βγαλε και το στικακι απο πισω.

  • Κατι που μου κανει εντυπωση ειναι το εξης. Αν παω αυτοματη σαρωση καναλιων ανιχνευει ολα τα καναλια απο ολους τους δορυφορους που εχω στημενους εκτος τον thor 0.8.σε αυτον βρισκει τα καναλια μονο με blindscan γιατι γινετε αυτο?εχει κανενας αλλο τετοιο προβλημα?

  • Καλημερα φιλε Τακη!

    Εχθες το βραδυ εκανα αυτοματη σαρωση σε ολους τους δορυφορους απο 30w-42e και τους κατεβασε

    κανονικοτατα.

    και τον 0.8

    με SDGR

    • Official Post

    είναι το GlamourAuraFHD του MCelliot_g το οποίο υπάρχει και στα feed

    αλλά η έκδοση που που χρησιμοποιώ είναι test και δεν είναι διαθέσιμη ακόμα

    Τεο απο σημερα νομιζω οτι η εκδοση ειναι στα feed

  • Καλημερα φιλε Τακη!

    Εχθες το βραδυ εκανα αυτοματη σαρωση σε ολους τους δορυφορους απο 30w-42e και τους κατεβασε

    κανονικοτατα.

    και τον 0.8

    με SDGR

    Καλημερα χρονια πολλα. Εμενα με τιποτα δεν βρισκει με απλη σαρωση τον 0.8.και σημερα που το δοκιμασα παλι τα ιδια δεν ξερω γιατι


    Edit:μολις δοκιμασα παλι και βρηκε κανονικα... Το γιατι δεν το ξερω παντως τα βρηκε

    Edited once, last by takisxx ().

  • Παιδια σε οσους θελουν ενα skin σε fhd οπως του openpli ακριβως στο sdgr......

    αποσυμπιεζετε το ζιπ που στελνω και μεσα στο folder υπαρχει το υποfolder PliFHD, to στελνετε με ftp στο usr/share/enigma2

    μετα επανεκινηση και θα σας το εμφανισει.Το επιλεγετε και βλεπετε αν σας αρεσει.

  • με το pip υπαρχει καμια πατεντα για να μεγαλωσουμε τις οθονες οταν παιζουνε διπλα διπλα? Γιατι ειναι σε μικρο παραθυρο και οι 2 υπαρχει κανα προσθετο που να μπορουμε να το κανουμε?

  • Κατι που μου κανει εντυπωση ειναι το εξης. Αν παω αυτοματη σαρωση καναλιων ανιχνευει ολα τα καναλια απο ολους τους δορυφορους που εχω στημενους εκτος τον thor 0.8.σε αυτον βρισκει τα καναλια μονο με blindscan γιατι γινετε αυτο?εχει κανενας αλλο τετοιο προβλημα?

    απο οτι βλέπω κατεβάζει και τον 0.8w σε αυτόματη αναζήτηση...


    70d802bd393c39e43f0f.jpg  

  • με το pip υπαρχει καμια πατεντα για να μεγαλωσουμε τις οθονες οταν παιζουνε διπλα διπλα? Γιατι ειναι σε μικρο παραθυρο και οι 2 υπαρχει κανα προσθετο που να μπορουμε να το κανουμε?

    Blue Button => Move Picture in Picture (υπάρχει μέσα στο plugin δεν χρειάζεται πρόσθετο).

  • με το pip υπαρχει καμια πατεντα για να μεγαλωσουμε τις οθονες οταν παιζουνε διπλα διπλα? Γιατι ειναι σε μικρο παραθυρο και οι 2 υπαρχει κανα προσθετο που να μπορουμε να το κανουμε?

    Blue Button => Move Picture in Picture (υπάρχει μέσα στο plugin δεν χρειάζεται πρόσθετο).

    Ναι το ξερω αυτο απλα ρωταω το πως μππρουμε να βλεπουμε 2 μεγαλες οθονες και οχι 2 μικρες δηλαδη να μεγαλωσει το παραθυρο που βλεπουμε οταν τις εχουμε διπλα διπλα(με το 0 αλλαζει η εντολη)

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!