Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος

There are 836 replies in this Thread which was already clicked 101,647 times. The last Post () by xristos1.

  • Στον 0.8w έχει το history europe. Στις 1.9E τo ert world. Στις 9Ε έχει το e entertainment και το CBS Reality EMEA, ANT1 Europe, 4E, Ert world. Στις 13 έχει το disney junior, το E! Entertainment. Στις 16 το epic drama, viasat nature sd και hd. Νομίζω ότι ξεχνάω κι άλλα.

    Edited 2 times, last by IsN0G00d ().

  • Απ'όλα αυτά μόνο το baby tv παρέλειψα όντως (το έχω ήδη προσθέσει όμως με αντικατάσταση της λίστας), τα άλλα που δεν ανοίγουν για ποιό λόγο να τα έβαζα?

    Νάχαμε να λέγαμε?

    Όταν με το καλό ανοίξουν, τα βάζουμε κι αυτά!

    Ούτε και τα υπόλοιπα FTA θεώρησα απαραίτητο να μπουν, είναι από πάντα γνωστά.

    Τέλος πάντων το πεδίο είναι πάντα ελεύθερο για όποιον θέλει να προσθέσει την δική του λίστα.

    octagon sf8008 4K combo

    Edited once, last by anestis1956 ().

  • Να σαι καλά Ανέστη πολύ καλή δουλειά, ευχαριστούμε πολυ :)

    Συμφωνώ και εγώ πως αυτά που δεν ανοίγουν προς το παρόν δεν έχει νόημα να τα βάλουμε, το πολύ-πολύ να μπουν κάτω-κάτω στη λιστα με την ένδειξη ότι δεν ανοίγουν.

  • Η λίστα στην 1η σελίδα μπήκε, μόνο παρακαλώ να διορθωθεί η συχνότητα του Baby TV, εγώ την έχω σωστά στη λίστα μου, 10930Η - 30000 - 2/3.

    (διορθώθηκε)

    octagon sf8008 4K combo

    Edited once, last by anestis1956 ().

  • Ο τιγρης από σήμερα το μεσημέρι μιλάει κ ιταλικά εκτός απο γερμανικά να δεις ότι τελικά θα μάθει κ όλα τα ελληνικά κ όχι τα μισά.

  • Απο σήμερα έπαψε να λειτουργεί το κανάλι Crime + Investigation Europe - 12418V - 28000 - 7/8 στις 0.8°W

    όπως και το History Europe στην ίδια συχνότητα.

    octagon sf8008 4K combo

    Edited 2 times, last by anestis1956 ().

  • crime &investigation στις 0.8w


    anestis1956 αλλαξα το χρωμα της γραμματοσειρας, γιατι στην οθονη εδω ηταν ζορικο στο ματι (και απο το πιο πανω μηνυμα,υποθετω και σε αλλες...)

    αν θελεις αλλαξε το παλι σε καποιο αλλο (ανοιχτοχρωμο για να φαινεται στο σκουρο φοντο).

  • Georgeflu ευχαριστώ. Το history παρόλο που έχει σήμα, μαύρη εικόνα και δεν έχει επιλογές υποτίτλων. Ψάχνοντας βρήκα το history pan euro. Αν ανοίγει δεν ξέρω.

    Edited once, last by IsN0G00d ().

  • Για το history channel

    HISTORY HD 12015 H 30000 0,8W δουλευει κανονικά με Ελληνικους υπότιτλους.

    (Ειναι στην ιδια συχνοτητα με το BBC EARTH)


    crime &investigation Eν μέρη δεν ειναι μεγάλη απώλεια μόνιμα επαναλαψεις είχε

    • Best Answer

    τα 2 καναλια που εξαφανιστηκαν, βλεπω οτι εχουν συγχωνευθει με αντιστοιχα καναλια στην 11938 Η 28000 (crime and investigation και history pan europe )

    με τα μεσα που χρησιμοποιω εγω, δεν εμφανιζεται κατι (πλην των υποτιτλων),δεν ξερω σε κατι πιο premium που χρησιμοποιουν καποιοι τι γινεται.


    τωρα, αν και δεν εχει νοημα (γιατι το history παιζει σε hd στην αλλη συχνοτητα... αλλα ετσι για το παιδεμα), για το History μπορει να γινει το "τρικ" που καναμε στις 23.5 πανω στο History HU ...

  • ωχ ωχ ωχ...!

    ψυλοι στ αφτια μου μπηκανε... και ισως τελικα να μας χρειαστει το πιο πανω, για να βλεπουμε history...

    βλεπω οτι στην 11938 εχει παει βολτα και το bbc earth, προς το παρων παιζει fta με ονομα test (εχει 2 test στη συχνοτητα, το ενα εχει και ελληνικο ηχο/υποτιτλο) οποτε πιθανον να ετοιμαζονται για μετακινηση.

    το χειροτερο ειναι, οτι τα caid που εμφανιζονται στο καναλι, ανηκουν στα "μη ορατα"

  • Τώρα έπαψε να είναι FTA και φυσικά δεν υπάρχει φώς όπως και στα άλλα.

    Απορώ όμως γιατί τα άλλα 2 δεν ανοίγουν ενώ κουβαλούν και τον 0D97 πάροχο.

    Θα ρωτήσω κάποια στιγμή τον δικό μου, μήπως χρειάζεται να κάνει κάποια επέμβαση...

    octagon sf8008 4K combo

  • επειδη δεν ειμαι σπιτι (και μαλλον θα αργησω να παω...) μηπως ανοιγει το αλλο test (αν και ουτε αυτο το νομιζω...)?


    τωρα, το οτι ειναι στο ιδιο caid, δε σημαινει οτι θα παιξει ολο το πακετο...


    πχ και οι δικοι μας παροχοι στο ιδιο caid εχουν ολα τα καναλια, αλλα σου ανοιγουν μονο οσα ειναι διαθεσημα στο πακετο σου (sport η cinema κλπ)

  • Ναι,αυτα παιζουν κανονικα...(θα μεινουν εκει???)

    αλλα λογω του οτι ξεφυτρωσαν τα αλλα στην 11938, και ηδη μετακινηθηκε εκει και το crime&invest, ισως να υπαρξει γενικη μετακινηση...

    μακαρι να μεινουν (και) εκει που ειναι και να μη χρειαστει να ψαχνομαστε για κατι...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!