Big2small : Πώς δουλεύει;

There are 5 replies in this Thread which was already clicked 1,182 times. The last Post () by Kotsonatos.

  • Έχω τον δέκτη που φαίνεται στο προφίλ μου και εγκατέστησα στο android smartphone το app. Ενεργοποίησα το big2small server στον δέκτη, βρήκε την ip το app στο smartphone, κατέβασα τη λίστα, αλλά φως δεν είδα!

    Είτε θα μου βγάλει service unavailable είτε θα φορτώνει συνέχεια ο mx player, μα εικόνα δεν βλέπω.


    Κάνω κάποιο λάθος ή το app δεν δουλεύει καλά;

  • έχεις συμβουλευτεί το manual?

    του amiko σε τι γλώσσα είναι το έχεις αναζητήσει?

    του edision δεν ειναι στα αγγλικά αλλά στα γερμανικά & ως άσχετος με τη γλώσσα αυτή δεν το χω πιάσει ακόμα

  • δοκίμασε αν θέλεις τα εξής:

    1. αφού πάρεις back-up, άλλαξε image

    2. στείλε ένα email στη διεύθυνση που αναφέρει στο Play store.

    πάντως και σε άλλα φόρουμ υπάρχουν αναφορές για δυσλειτουργία της εφαρμογής..

  • Το manual το έχω, αλλά δεν γράφει λεπτομέρειες για το πως λειτουργεί η εφαρμογή.


    Το app έχει να ενημερωθεί εδώ και 2 χρόνια, οπότε θεωρώ δώρο άδωρο να επικοινωνήσω με τον δημιουργό της.


    Για αλλαγή image....δεν υπάρχει και κάτι άλλο στην πιάτσα, εκτός αν γυρίσω σε προηγούμενη version. :)

  • Το manual το έχω, αλλά δεν γράφει λεπτομέρειες για το πως λειτουργεί η εφαρμογή.


    Το app έχει να ενημερωθεί εδώ και 2 χρόνια, οπότε θεωρώ δώρο άδωρο να επικοινωνήσω με τον δημιουργό της.


    Για αλλαγή image....δεν υπάρχει και κάτι άλλο στην πιάτσα, εκτός αν γυρίσω σε προηγούμενη version. :)

    Δεν ανέφερες ποιο APP δοκίμασες από την πλευρά του ANDROID

    Για να λες 2 έτη τελευταίου update μάλλον εννοείς το BIG 2 small

    https://play.google.com/store/…com.alitech.dvbtoip&hl=en


    1. Αν είσαι advanced user στα android OS δοκίμασε αυτό το ΑΡΚ είναι το AMIKO STREAMER.

    http://m.mobomarket.net/free-d…-streamer-4294494434.html

    2. Δοκίμασε με διαφορετικά κινητά ή tablet & αν έχεις βάλε κάποιο άλλο modem/router, γιατί αυτό περνάει μέσω dlna (άρα router)


    δες & το BubbleUPnP

    https://www.google.gr/search?q…ei=4PzGWb3HKPHv8Aeuyr3YBw


    Σε τι modem/router & κινητό έχεις δοκιμάσει έως τώρα?

    Τον δέκτη για τη δικτύωση τον έχεις μέσω ethernet RJ45 έτσι?


    ! 3 ! πάντως δοκίμασε και σε κάποιο android tv box ;) αν διαθέτεις ή δανείσου από φίλο...έχει γεμίσει ο τόπος

    σίγουρα με το box δεν μπορείς να πας στην αυλή,μπαλκονί,κουζίνα,τουαλέτα :) όπως με το κινητό/ταμπλέτα αλλά ίσως να σου φανεί χρήσιμο να χεις τη δορυφορική σε άλλο δωμάτιο όπου υπάρχει τηλεόραση αλλά όχι καλώδιο δορυφορικής


    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

    Edited once, last by spartans ().

  • Το μόντεμ-ρούτερ (linksys) εννοείται πως πως δυνδέεται με τον δέκτη με ethernet! 8)


    Θα δοκιμάσω τις εναλλακτικές που μου δίνεις και θα σας πω τα αποτελέσματα, αν και δεν μπορώ να βρω android tv box, κανένας φίλος δεν έχει μιας και είμαστε παραδοσιακοί: Τorrent-warez site για να ξέρουμε τι κατεβάζουμε και τι βλέπουμε.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!