P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 103,252 times. The last Post () by georgeflu.

  • οκ ευχαριστώ. Να φανταστώ δουλεύουν και τα μη powervu κανάλια κανονικά έτσι;


    Σε μένα στον os nino παίρνω το σφάλμα (πριν δεν το είχα), αλλά όλα τα κανάλια δουλεύουν κανονικά.

  • Άφησέ την. Για εμάς με edision δεν βελτιώνει κάτι... και αφού δεν χαλάει, είμαστε οκ.


    Αυτή η έκδοση φτιάχνει το πρόβλημα που έχουν μερικοί δέκτες (κυρίως dreambox) που μόλις έπαιζαν ένα powervu κανάλι με DES (πχ discovery) έπρεπε να κάνουν reboot για να δουν κάποιο άλλο κανάλι (afn ή μη powervu). Τελικά φαίνεται ότι δεν είναι πρόβλημα των δεκτών, αλλά του oscam.


    Όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει στο github λεπτομέρειες.

  • Αλλο μή PV δεν εχω, εγώ βλέπω τα παραπάνω που ανέφερα

    αν χρειαζεσαι καναλι με emu για δοκιμες (για να δεις καποιες φορες αν πχ δουλευει το emu) και αφου εχεις afn (αρα 9Ε) υπαρχει το ant1 europe...

  • Σε μένα στον os nino παίρνω το σφάλμα (πριν δεν το είχα), αλλά όλα τα κανάλια δουλεύουν κανονικά.

    αν και το δοκιμασα σχετικα γρηγορα (χωρις προβλημα στον osmega) , ηθελα πρωτα να δοκιμασω και στο nino και μετα να απαντησω...

    εγω δε βλεπω να μου βγαζει σφαλμα,ουτε στο nino...

  • καλησπερα στη παρεα.Θα ηθελα τη βοηθεια σας σχετικα με τα PowerVu στο Thow 0.8w που εδω και κατι μερες χαθηκαν τα Discovery κτλ. Ο δεκτης μου ειναι ενας Dm800 se και χρησιμοποιουσα την Oscam-emu του Openpli.Καποια ιδεα Ευχαριστω πολυ

  • Οχι φιλε georgeflu δεν ειναι θεμα Softcam γιατι τα περναω μονος τα κλειδια, κατι παιζει η με την Oscam η το Openpli που φοραει ο δεκτης

    Τα κλειδια τα βρισκω Key 00: FD 30 02 EF 50 65 26 – Next Key 01: 39 D9 67 67 44 C5 F5 – Active

  • σε κανενα site (αν και σου εγραψα ενα μυνηματακι πιο πανω,για το που μπορουσες να τα βρεις σε αυτη την περιπτωση)..

    ασχοληθηκα λιγο,και διαβασα/βρηκα το πως να σεταρω τον δεκτη,ωστε να κανει autoroll (autoupdate). ακομα και αν κλεισει, με λιγη αναμονη( 15 λεπτα στην χειροτερη) ,ο δεκτης τα φερνει μονος...

  • Επειδη 1ον ειμαι αυτοδιδακτος και 2ον τα αγγλικα μου ειναι χειροτερα και απο ινδιανου αν μπορεις και εχεις την ορεξη για πες μου τι εννοεις για ποιο μνμ παραπανω.

    Σε σχεση με το δεκτη δεν εχουμε διαφορες;Σ ευχαριστω και για τις απαντησεις σου κιολας

  • δεν ειναι κακο να εισαι αυτοδιδακτος (πολλοι εδω μεσα το ιδιο ειμαστε...)

    εγραψες το μυνημα #474 και σου εδωσα μια απαντηση αμεσως απο κατω...

    οι δεκτες μας,στο συγκεκριμενο θεμα,οχι δεν εχουν καποια διαφορα,τα ιδια config πανω κατω φορανε.

    επισης ουτε και ο μονος εισαι που δεν ξερεις αγγλικα,ωστοσο εδω στην Ελληνικη ενοτητα,νομιζω οτι εχουν απαντηθει και αναλυθει παρα πολλα θεματα και προβληματα...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!