P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 103,015 times. The last Post () by georgeflu.

  • Ναι φιλε μου το ειχα δεικαι την ειχα βαλει την συγκεκριμενη


    Ψαξε-ψαξε βρηκα αυτο μου μου εστειλες και αν καταλαβαινω (μπορει και να χω λαθος)

    P 0000 00 2EB03DCF1CB3FE ; Discovery Networks Channels (4.8E-12360-V-27500 + 0.8W-12303-V-27500)


    Το δοκιμαζω και τα ξαναλεμε αφου ελθω διαβασμενος την αλλη φορα


    Να σαι καλα σ ευχαριστω

  • Καλημερα και παλι.Τελικα δεν ξερω τι φταιει αλλα ενω εβαλα (ετσι πιστευω) τα σωστα η Oscam δειχνει οτι ξεκλειδωνει και αλλαζουν τα κλειδια εγω εξακολουθω και βλεπω μαυρο.Τι μπορει να θελει;Οποιος μπορει ας βοηθησει

  • Καλημερα και παλι.Τελικα δεν ξερω τι φταιει αλλα ενω εβαλα (ετσι πιστευω) τα σωστα η Oscam δειχνει οτι ξεκλειδωνει και αλλαζουν τα κλειδια εγω εξακολουθω και βλεπω μαυρο.Τι μπορει να θελει;Οποιος μπορει ας βοηθησει

    ανοιξε την webif του oscam, πηγαινε στο config /dvbapi και παιξε με τις επιλογες "API for extended CWs"

  • Μηπως να κανω απεγκατασταση και να σεταρω το δεκτη με τα αρχεια που θα μου πειτε

    To firmware παιζει ρολο και κατι αλλο τα arena 1.9e πως τα ανοιγει;

    Φιλε medousa89 επειδη δε το πολυκατεχω με τα config και log που τα βρησκω;


    Ευχαριστω ολους

  • ανοιγεις την webif του δεκτη ( σε εναν browser του υπολογιστη σου, χτυπας την διευθυνση ip που εχει ο δεκτης)

    καπου στη μεση αριστερα, υπαρχει (οταν ειναι ενεργο το oscam) και μια επιλογη ,oscam.webif ...

    πατας εκει πανω και ανοιγει και η webif του oscam.

    κανεις αρχικα αυτο που σου γραφω στο μυνημα #486...

    εκει μεσα (στην oscamwebif) θα βρεις και τα log και τα config. (εναλλακτικα,τα conf μπορεις να τα παρεις και με το προγραμμα ftp που τα περασες...)


    το γιατι ανοιγουν τωρα τα arena και οχι τα powervu...

    γενικοτερα η κωδικοποιηση των pvu ειναι καπως πιο συνθετη,αλλα ταυτοχρονα η αποκωδικοποιηση,γινεται με διαφορετικο τροπο απο καποιους (θεωρητικα ιδιους) δεκτες. ετσι,χρειαζεται αναλογες ρυθμισεις στο oscam...

  • Μετα τις δραστηριοτητες των παιδιων καιρος και για του μπαμπα να αφιερωσει λιγο χρονο


    Οσο για τη softcam περνω την ετοιμη και αντικαθιστω με τα καινουρια

  • Τελικα ειδομεν φως.Παντρεψα την oscam-test που βρηκα εδω μαζι με τα δικα μου τα config και επανηλθε


    Παντως και παλι σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας να στε καλα

  • τι εγινε αρχισαν και αυτοι να τα αλλαζουν ποιο συχνα προ ημερων αλαξα το softcam

    αργά ή γρήγορα θα γινόταν

    τα AFN είναι ακόμα πιο <<ζόρικα>>

  • Εγώ έχω λίγο πρόβλημα επειδή το πιάτο το έχω στις 4,8 για το TLC και ενώ όλα τα υπόλοιπα είναι μια χαρά με το AU το TLC όχι (επειδή ανήκει στην ομάδα των 0,8) οπότε το γυρίζω στις 0,8 περιμένω λίγο και επιστρέφω πίσω στις 4,8 άλλη λύση δεν βλέπω καλύτερη να έχω, μια χαρά τελικά ..

  • Κοίτα ενώ έχω τον δέκτη μονίμως στο TLC και μάλιστα έχω προγραμματίσει εγγραφή ξαφνικά ενώ είναι στο κανάλι γράφει μαύρο δεν πρέπει να κατεβαίνουνε emm στο TLC.

    Θα κάνω restart το oscam και θα το αφήσω εκεί 2-3 ώρες και θα παρατηρήσω το log αν έχει emm


    EDIT

    4,8 emm TLC τζίφος

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!