P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 101,506 times. The last Post () by georgeflu.

  • να σε προλαβω... αυτο στο link που εβαλα, ειναι 7111, οποτε ... αν εχεις 7162, δεν κανει για τον δεκτη σου (θα χρειαστεις ομως ενα με νεωτερη ημερομηνια σιγουρα).


    δυστυχως, δεν ειναι ο δεκτης που ασχολουμαι συχνα, και εχω αφησει πανω αυτο του link, που για την χρηση που του κανω,ειναι "λουκουμι" .

    οποτε, μαλλον θα χρειαστει να αφιερωσεις λιγο χρονο παραπανω...

  • επειδη παει να με σαλταρει...

    εχετε σημερα προβληματα στην 12303 του thor 0.8W ???


    εξαφανιζεται το σημα και ξαναερχεται, ανεβαινει-κατεβαινει... και θα ελεγα οτι σαλταρε το lnb, αλλα μου το κανει μονο σε αυτη τη συχνοτητα,..,ενω σε ολες τις αλλες, δεν μεταβαλεται καν...

  • επειδη παει να με σαλταρει...

    εχετε σημερα προβληματα στην 12303 του thor 0.8W ???


    εξαφανιζεται το σημα και ξαναερχεται, ανεβαινει-κατεβαινει... και θα ελεγα οτι σαλταρε το lnb, αλλα μου το κανει μονο σε αυτη τη συχνοτητα,..,ενω σε ολες τις αλλες, δεν μεταβαλεται καν...

    το ειχα για λιγο για κανα τεταρτο. μου εκανε κατι σπασιματα (εγραφε ο δεκτης "αποτυχια συντονισμου") αλλα ξαναερχοταν

  • παιδια ευχαριστω για την ανταποκριση...


    το γμτ ειναι οτι εδω και κανα μισαωρο (με το που εγραψα το μυνημα) κι εδω σταθερο ειναι πλεων...


    οποτε, μονο εαν τυχαια καποιος παρατηρησε κατι νωριτερα , η αν συμβει κατι παλι αργοτερα...(αν υπαρχει καποιο ζητημα)

  • το ειχα για λιγο για κανα τεταρτο. μου εκανε κατι σπασιματα (εγραφε ο δεκτης "αποτυχια συντονισμου") αλλα ξαναερχοταν

    εσενα θελω χαχαχα , δεν ειχα δει το μυνημα σου, εγραφα το προηγουμενο δικο μου...


    ακριβως ετσι αρχισα να το παρατηρω κι εγω, μετα το εβαλα στο signal info και ειδα οτι και οταν επαιζε, ειχε αυξομειωσεις το σημα, απο 9-12.4 db

    εδω και λιγη ωρα βλεπω οτι εχει σταθεροποιηθει ομως...

    ειχες κατι παρομοιο και αλλες φορες?

    ενδεικτικα (ως μετρο συγκρισης) σε ποιον δεκτη και τι σημα εχεις?

  • καλημερα σε ολους. ο δεκτης ειναι osninoplus με 12db σημα. τωρα ειναι μια χαρα δεν το ξαναεκανε απο χτες. το θεμα μου ειναι αλλο τωρα με μενα. εχω κεντρο τον 3.0e και παρακεντρο τον 0.8w. συνδεδεμενα σε diseqc 1.1 και οταν παω να αλλαξω καναλι απο τον discovery σε mega για παραδειγμα δεν ανοιγει το mega παρα μονο με επανεκινηση του δεκτη . το ιδιο ισχυει και για το αντιστροφο απο mega σε discovery.

  • Χάρι(τι) στο διεξοδικό post #3263 στο νήμα "Ερωτήσεις - Απαντήσεις" του georgeflu, βρήκα την απάντηση στο ερώτημά μου (post #916) στο παρόν νήμα.

    Πολλές ευχαριστίες για μια ακόμη φορά στον georgeflu.

  • παρεπιπτοντως εδω και καποιες ημερες στις 4,8Ε δεν βγαινουν τα καναλια Discovery (δεν βρισκει το SID κλπ) και με σαρωση στη συχνοτητα δεν υπαρχουν (Εχω λιστα vhannibal)

    ..εχουν τελειωσει και δεν το εχω παρει χαμπαρι???

  • παρεπιπτοντως , εχουμε ενοτητα οπου συζηταμε το θεμα με τα "powervu channels" και "καναλια ελληνικου ενδιαφεροντος..."


    στο θεμα σου τωρα. τα καναλια δεν εχουν τελειωσει, γνωστο conflict που συμβαινει απο την αρχη των καναλιων,απλα οπως παρατηρησε και φιλος (νομιζω ο qwerty ) o hannibal εχει αλλαξει τα service reference στα settings του και χρησιμοποιει τα "καθαρα"


    κανεις αυτο Ερωτήσεις - Απαντήσεις


    και θα ειναι ενταξει...

  • thnks

    το εχω διαβασει αυτο απο τον Νοεβρη και δεν ειχα προβλημα κανενα με αυτα, εδω καιμια βδομαδα εχω ,και πηγαινοντας και κανοντας σαρωση μου κατεβαζει μονο αυτα>>

    a5ffa3.jpg

    γιαυτο και ρωτησα, παρεπιπτοντως...

  • ...τελικα

    ο vhannibal τα εχει σε συχνοτητα 12360 γιαυτο δεν τα βρισκει και η σαρωση, ενω ειναι στην 12322 οπου τα βρισκει και παιζουν

    Δεν ξερω αν την αλλαγη αυτη την εκανε ο vhannibal στην λιστα του ή αλλαξαν συχνοτητα...

    ολα οκ.

  • o hannibal προφανως κανει σαρωση και αποθηκευση, χωρις το "αγνοηση υποδικτιου" ... και εξηγω στο λινκ κατι για τα service reference.

    αν εκανες σαρωση την 12322 χωρις το παραπανω, τωρα δεν σου παιζουν τα καναλια της 12360


    αν κανεις σαρωση χωρις το "αγνοηση ..." ο δεκτης κραταει σωστα μονο την τελευταια απο τις 2 συχνοτητες και το service ref ειναι τυπου 30Β000...

    αν κανεις με , κραταει και τις 2 και το service ref ειναι τυπου 30Β022

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!