P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 101,114 times. The last Post () by georgeflu.

  • Κάτι παίζει με τον ογκο ασυμπίεστο είναι 119ΜΒ κάτι εκεί γίνεται, μήπως δεν χωράει στην μνήμη και φρακάρει?

    Τελικά lnxdis πέρασε το 3/3/18? αλλά βλέπεις υπότιτλους?

    Δοκίμασα και το PLi το τελευταίο το πήρε κανονικά αλλά μόλις πήγα να κάνω update είχε περίπου 131 αναβαθμίσεις κόλλησε το άφησα καμιά ώρα εκεί και δεν προχώρησε...

    το πιο πιθανό να μην έχει άλλη μνήμη ...

    • Official Post

    Να ρωτήσω και εγώ κάτι, αυτά που διαβάζουμε τώρα τι σχέση έχουν με αυτό? :/

    P@WERVU CHANNELS ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΎΣ ΥΠΌΤΙΤΛΟΥΣ & EPG

  • Λοιπόν το έφτιαξα όσον αφορά τον VU+ Uno.

    Εβαλα το 3/3/18 Experimental 5 . Αυτό το πήρε μια χαρά αλλά υπότιτλους ΟΧΙ

    Έκανα μετά αναβάθμιση μέσω του δέκτη. Βρήκε 41 αναβαθμίσεις μόλις έκανε επανεκκίνηση κόλλησε στην αρχική οθόνη του 5 .

    Μετά έκανα το έξεις. Ξαναπέρασα το 3/3/18 αλλά αυτήν την φορά από το remove plugins αφαίρεσα αρκετές που δεν μου χρειαζότανε.

    Στο τσεκάρισμα για αναβάθμιση πάλι τώρα βρήκε 27, τις έκανα και όλα μια χαρά.

    Τελικά όντως είναι θέμα μνήμης.

  • nikolakis2009 ναι βγάζει υποτίτλους αλλά και εγώ αναγκάστηκα να κάνω αφαίρεση πολλών άχρηστων προσθέτων

    που έχει μέσα το image επίσης το συγκεκριμένο image έχει πρόβλημα με iptv streams και κολλάει φοβερά σε σχέση

    με το PLI , απορώ γιατί το φορτώνουν με τόσα άχρηστα πρόσθετα και κρασάρει έτσι ο δέκτης. Και να φανταστείς με

    το ζόρι πέρασα την έκδοση 3/3/18 και εγώ!

    Μόλις διορθωθεί το θέμα υποτίτλων στο OpenPLi θα το γυρίσω ξανά σφαίρα σε OpenPLi άσε που από θέμα είναι

    σα να γύρισα στο μεσαίωνα με τα τεράστια bold γράμματα και τα παρδαλά χρώματα :D

    • Official Post

    @lnxdis

    ωραίος είσαι εσύ από την μια σε βοηθάμε και από την άλλη μας την λες απο πανω: ( είναι σα να γύρισα στο μεσαίωνα, ..........)


    Εμεις με τα EDISION γιατί δεν έχουμε τετοια θεματα μνήμης μήπως λοιπον φταιει κατι αλλο???? τι να ειναι αραγε?8o

  • το τι αρεσει στον καθενα...ηταν ειναι και θα παραμεινει υποκειμενικο. αν δε σου αρεσει,βαζεις κατι αλλο.

    τα για καποιυς "αχρηστα" plugins ,ειναι για αλλους η "αρχη" για το λογισμικο τους.


    και παρακατω...,για τα προβληματα μνημης και χωρου,παντα υπηρχαν και υπαρχουν λυσεις...

  • enigma1969 lol η αλήθεια είναι ότι θέλει αλλαγή επειγόντως το θέμα και να "ελαφρύνετε" το image

    γιατί τα καινούργια image δεν περνιούνται με τίποτα!

    ΕΠΙΣΗΣ όντως σας αξίζει συγχαρητήρια!!! Ίσως είστε οι πρώτοι στον κόσμο που διορθώσατε το πρόβλημα

    των subs σε σχέση με τα υπόλοιπα image groups.

    Επίσης δε ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά παρατηρώ καλύτερη εικόνα καναλιών ποιοτικά σε σχέση με το

    OpenPLi και black-hole. Τώρα το τι τρέχει με τα streams και κολλάνε δε ξέρω τι είναι, ίσως είναι

    η μνήμη πάλι λόγω προσθέτων. Όπως και να χει πάντως πραγματικά κάνετε πολύ καλή δουλειά και μπράβο

    αλλά σε όλα πάντα επιδέχεται βελτίωση. Από εμένα ένα μεγάλο ευχαριστώ! :)

  • με ενα στικακι,με μεταφορα καποιων φακελων και με δημιουργια "εικονικων διαδρομων", λυνεται εν μερη το προβλημα το χωρου.

    με ενα swap file στο ιδιο στικακι,λυνεται (οχι στα παντα) και το θεμα της ram.

    εναλακτικα,το image καθαρο στην flash, και το ιδιο image να τρεχει "φορτωμενο" multiboot.


    για το ελαφρωμα... ειναι κατι που συζηταται απο καιρο,αλλα δυστυχως πολλα πραγματα ειναι αλυσιδα μεταξυ τους,οποτε αν λειψει κατι δημιουργει προβλημα σε κατι αλλο κλπ...! το samba ειναι ενα προσθετο που συζηταται να αφαιρεθει απο τους δεκτες με μικρη χωρητικοτητα,αλλα και εκει θα εμφανιστουν καποιοι που θα διαμαρτυρηθουν γιατι αφαιρεθηκε.

    τωρα,το να γινεται ξεχωριστο image συμφωνα με το brandname του δεκτη,ειναι κατι που ηδη γινεται. το να γινεται ομως με βαση το μοντελο, δεν γινεται...


    σχετικα με το "θεμα" (skin). το οτι δεν αρεσει σε καποιον, το σεβομαι. αρεσε ομως σε πολλους αλλους, τους οποιους επισης σεβομαι...

    στην επιλογη θεματων,υπαρχει το default του openpli το οποιο μπορει να επιλεξει καποιος,η και να κατεβασει καποιο αλλο (και τα default του openpli και αρκετα αλλα) απο το feed του image.

  • καλησπέρα σας

    για να καταλάβω το πρόβλημα ειναι απο τα skin.xml που δεν μας δείχνει τους υπότιτλους;εχω dream newnigma2 oe2.0.ποια αρχεία άλλαξαν στο satdreamgr για να τα ξανα δειχνει.μπας και μπορώ να τα βαλω μονους μου εαν μου τα δώσετε.σας ευχαριστώ

  • σε ευχαριστώ εαν ξέραμε ποια αρχεία έχουν αλλάξει μήπως θα μπορούσαμε να τα βαλουμε στα δικα μας ενιγμα2 image.θα το δοκίμαζα στο δικό μου

  • απορώ γιατι το DTX τους υπότιτλους τους παίζει και δεν τους έχει αλλάξει.τέλος πάντων για να το βαλεις το patch θα μας βγάλει την ψυχή...

  • Συγγνώμη, επειδή οι γνώσεις μου δεν φτάνουν σε patch compile, αν φλασάρω τον vu+ δέκη μου με την σημερινή ή την αυριανή-μεθαυριανή (σχεδόν κάθε μέρα βγαίνει καινούργιο pli) έκδοση του pli, δεν θα έχει λυθεί το πρόβλημα;

    Έχω καταλάβει λάθος;

    Ευχαριστώ.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!