P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 102,221 times. The last Post () by georgeflu.

  • λίγο άσχετο αλλά από κει θα ξεκινήσω:

    το VU+ duo αν δεν κάνω λάθος δεν είναι στη λίστα των VU που ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ την λύση για να παίζει τα power vu χωρίς εσωτερικό streaming?


    βέβαια ΜΠΡΑΒΟ στον Γιώργο που σας δίνει τη λύση για να αφαιρέσετε ορισμένα <άχρηστα> για να αποφορτιστεί κάπως ο δέκτης!

    @JohnMoreS@T οι VU+ μόνο μέσω streaming δουλεύουν και όχι απευθείας, τα παιδιά μιλάνε για το θέμα που προέκυψε με τους υποτίτλους.

    η πρωτη γενια των vu+ (solo duo uno ultimo) θελει stream relay,οι αλλοι παιζουν απευθειας.

    Εγώ δυστυχώς έχω από την πρώτη γενιά ένα VU+ Uno οπότε χωρίς stream Relay τίποτα...

    ψάξον μεν

    γράψον δε ^^


    δεν το θυμόμουν γι'αυτό κι έγραψα "αν δεν κάνω λάθος" Nikolakis!


    τέλος πάντων το νόημα είναι (τα χω ξαναπεί) ότι αφενός δεν μπορούν να γίνουν πολλά πράματα με παλαιότερες συσκευές

    λογικό δεν είναι? άρα μην περιμένεις :thumbdown:

    αφετέρου & να γίνεται μερικές φορές κάτι ΔΕΝ το κάνουν οι εταιρείες προκειμένου να μας αναγκάσουν ή εξωθήσουν να πάρουμε κάτι νεότερο για να πουλάνε

    λογικό δεν είναι? όπως πας κι εσύ καθημερινά στη δουλειά σου για να βγάλεις τα προς το ζην....


    άσχετο αλλά επειδή όλοι λίγο έως πολύ έχουμε 1 υπολογιστή windows ανακοινώθηκε ήδη ότι τα 7αρια θα υποστηρίζονται για το πολύ 3 έτη ακόμα https://iguru.gr/2018/09/06/windows-7-extended/


    επί του θέματος τώρα

    πόσους μήνες θα ποντάρατε ότι θα ανοίγουν ακόμα τα p0wer view?

    εννοώ μέχρι να αλλάξει η τεχνολογία τους....

  • πόσους μήνες ζωής δίνετε στα power vu? δεν είπε κανείς.

    εγώ βλέπω απ'το 2019 να τα <κλαίμε> κι αυτά...

  • οσο θα μεγαλωνει το "ακροατηριο", τοσο θα μειωνεται ο χρονος ζωης τους...

    αχαχαχχα μ'άρεσε η απάντηση αλλά μου δίνεις ωραία πάσα.....

    να το επαυξήσω σε <τηλεθεακροατήριο>???

    γιατί δεν θέλουμε μόνο να τα ακούμε αλλά & να τα βλέπουμε που έλεγε αντιστρόφως μια παλιότερη διαφήμιση ^^:D


    όπως θα ξέρεις πιστεύω υπάρχουν ορισμένα κανάλια που μιλιά έχουν αλλά εικόνα δεν έχουν ;)

    υποννοώ δεν αποκρυπτογραφούνται & ο ήχος τους είναι ελεύθερο πουλάκι να κελαηδάει

  • Γεια σε όλους και πάλι, να κάνω μία off topic ερώτηση

    Έχει αλλάξει τίποτε τις τελευταίες μέρες σχετικά με τον οδηγό προγράμματος epg?

    Μετά από κάποια OTA αναβάθμιση που πήρα μέσω του δέκτη και στους 2 δέκτες που έχω σταμάτησε να δουλεύει ( Δεν μου εμφανίζει τίποτε )

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  • Υπήρχε μια αλλαγή από το pli πριν από 15 μέρες με το epg.dat ,είχα δει τότε σε debug για άλλο λόγο ότι δεν έβρισκε το path για το epg.dat . ...

    Οποτε για να το δούνε και άλλοι αν έχουνε πρόβλημα για να γίνει αναφορά

  • Τελικά το έφτιαξα έγραψα στο PLI Forum στον Willy ( EPG Guide )

    Η λύση είναι παρακάτω αν κάποιος έχει πρόβλημα, εγώ προσωπικά κάνω Grab τον οδηγό μόνος μου έχω EPG στα κανάλια που με ενδιαφέρουν Ι.Χ ( Ιδιωτικό ) Όσοι κατεβάζουν από Rytek δεν θα έχουν πρόβλημα .


    https://forums.openpli.org/top…test-changes-explanation/

    https://github.com/OpenPLi/eni…729d53b73866b4525883a8f36

  • Ρέ παιδιά τί εγινε πάλι με τους υποτίτλους? Το πρωί ηταν ΟΚ τώρα τίποτα, ούτε ο φαντομάς δεν εξαφανίζεται ετσι....

    Πάλι κάποια αλλαγή θα εγινε....

  • Οι υπότιτλοι αυτή τη στιγμή δεν περιέχουν τίποτα, γι' αυτό και δεν φαίνονται ούτε από υπολογιστή. Δεν είναι θέμα enigma2.

  • Τό ιδιο είχε συμβεί πρίν κανένα μήνα χαθήκανε σε ολα τα κανάλια μέσα σε 3 ημέρες, μετά το patch για 10 -15 ημέρες ολα καλά μέχρι σήμερα το μεσημέρι, χαθήκανε σε ολα τα κανάλια ( 4,8Ε ), ξαφνικά το πρωί δουλεύανε κανονικά

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!