P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 102,339 times. The last Post () by georgeflu.

  • Καλημερα σε ολους!

    Εχω φαει τον τοπο ρε σεις παιδια. Εχω καμποσους δεκτες και με το ιδιο config παιζουν κανονικα και χωρις stream relay(οι δεκτες εινaι χωρις stream relay)

    ολα τα καναλια Ειτε οι δεκτες ειναι arm ειτε mips

    Το προβλημα μου ειναι το εξης...Εχω εναν zgemma h9s και δεν παιζει με τιποτα τα Powervu.

    Eχω δοκιμασει τα κλασσικα openatv 6.3 openpli 6.2 / 7 ......

    Ανεβει το πρασινο "P" διαβαζει τα κλειδια κανονικα και επισεις το log οκ.

    Αλλα ολα μαυρα.

    Μηπος εχει κανεις τον δεκτη αυτον να μας δοσει πληροφοριες και configs για τα powervu και ειδικα για αυτον τον δεκτη?

    Σας ευχαριστω πολυ!

    Την ερωτηση μου την εχω γραψει και αλλου αλλα πιστευω εδω θα με βοηθησετε καλυτερα

  • τον δεκτη δεν τον εχει καποιος γνωστος (να σιγουρεψουμε οτι παιζει χωρις stream relay)...

    δοκιμαζεις στο extended cw api (oscamwebif /config/ dvbapi) να αλλαξεις τις επιλογες σε 1.0 , 2.0 (και επανεκκινηση μετα απο καθε αλλαγη...)


    ανεβασε παντως ενα log τι στιγμη που εισαι σε καναλι,μηπως και λεει κατι ...

  • Πριν κάποιους μήνες είχανε αναφέρει ότι δεν μπορεί να ανοίξει τα κανάλια απευθείας που είναι σε αλγόριθμο DES από άτομα που είναι στην Ευρώπη Και άτομα από την Ασία λέγανε ότι ανοίγουν τα powervu .Στην συνέχεια όμως ανέφεραν ότι τα κανάλια στην Ασία είναι στα περισσότερα έως όλα σε αλγόριθμο CSA.

    Οπότε όπως λέει και πιο πάνω georgeflu κάνεις στις αλλαγές αλλά ...αν δεν έχει γίνει κάτι στους drivers η λύση είναι μόνο με stream relay για τα κανάλια που είναι σε DES

  • Σας ευχαριστω πολυ παιδια!! Θα κανω αυτο που λεει ο Γιωργος....

    αλλα θοδωρη με το stream relay ειμαι ασχετος και αυτα που εχεις γραψει στο 1ο ποστ δεν κανουν για h9s.

    Συγνωμη ρε συ Θοδωρη μπορεις να κανεις ενα how to για arm και stream relay? που να κανει και σε μενα?

    Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!

  • Καλημερα σε ολους παιδια!!!!! Καλο ΣαββατοΚυριακο!!!

    Ενα πραγμα εχω να πω μονο.,..Εχει δικιο ο Θοδωρης με τα DES algo....

    ειναι τοσους μηνες εξω ο h9s και δεν παιζει ακομα powervu with des algo...

    A Π Ο Ρ Ω γιατι?

    Εχω μιο4κ sf8008 καθως και πολους αλους mips and arm και παιζουν κανονικα

    Γιατι ο h9s δεν το κατεχει το αθλημα αυτο?

    Επιτρεπεται τοσους μηνες να μην το εχουν φτιαξει? Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο!!!!!

  • Kαλησπέρα εχω τον vu+ zero με open pli και ενω βλεπω κανονικα τα power vu καναλια (εκτος τα AFN) Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να δω τους υποτιτλους. κανω κατι λαθος ; χρειαζεται καποια επιπλεον ρυθμιση? να σου πω οι χρησιμοποιωντας το mgcamd για καναλια στον 23,5 εκει οι υποτιτλοι ειναι οκ.

  • εωχαριστω. οσο για τα καναλια AFN που δεν μου παιζουν? εχουν βγει αλλα κλειδια?

  • πρεπει να κανω update το image η υπαρχει καποια εντολη μεσω telnet για να λυσω το προβλημα με τους υποτιτλους χωρις να πειραξω τιποτα αλλο?

  • πρεπει να κανω update το image η υπαρχει καποια εντολη μεσω telnet για να λυσω το προβλημα με τους υποτιτλους χωρις να πειραξω τιποτα αλλο?

    δεν ξερω ποτε ηταν η τελευταια φορα που εκανες update και δεν ξερω τι αλλες αλλαγες εχεις κάνεις στις ρυθμίσεις Γλωσσά...:unhappy2: οποτε δεν ξερω τι αλλο θα θελει ...

    για να κανεις update ,μπορεις μεσα απο το menu , με  menu >εγκατάσταση >διαχείριση λογισμικού > και ενημέρωση  λογισμικού

    ειτε με telnet

    Code
    opkg update 
    opkg upgrade

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!