P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 102,299 times. The last Post () by georgeflu.

  • Έχω ζητήσει το userbouquet γιατί δεν είναι μόνο τα config αλλά και το μπουκέτο με τα stream

    Και γενικά φαίνεται ότι έχεις προβλήματα σε ότι είναι με τον emu ακόμα και σε biss... Για τον λόγο αυτό έχει και άλλους readers

  • Έχω ζητήσει το userbouquet γιατί δεν είναι μόνο τα config αλλά και το μπουκέτο με τα stream

    Και γενικά φαίνεται ότι έχεις προβλήματα σε ότι είναι με τον emu ακόμα και σε biss... Για τον λόγο αυτό έχει και άλλους readers

    φιλε μου userbouquet θα το βρω απο τη διαδρομη etc/enigma2?

    οσο για για τον emu να δοκιμασω αλλη εκδοση?

    τωρα εχω oscam r11512-795

  • τα μπουκετα ναι ειναι στο /etc/enigma2

    τωρα ποια εκδοση εχεις ??αλλα δεν χριαζεσαι και την τελευταία γιατι αυτα τα καναλια δεν εχουνε και ιδιαίτερη συμπεριφορά οπως τα afn.

    και κατι που θυμήθηκα , εχεις ενεργοποίηση Συμπερίληψη του ECM στις ροές http ????

    πχ μεσω της open WebIf

    af334233c5121c6.jpg

  • τα μπουκετα ναι ειναι στο /etc/enigma2

    τωρα ποια εκδοση εχεις ??αλλα δεν χριαζεσαι και την τελευταία γιατι αυτα τα καναλια δεν εχουνε και ιδιαίτερη συμπεριφορά οπως τα afn.

    και κατι που θυμήθηκα , εχεις ενεργοποίηση Συμπερίληψη του ECM στις ροές http ????

    πχ μεσω της open WebIf

    af334233c5121c6.jpg

    ελα μου φιλε να το εχω ενεργοποιημενο αυτο στη φωτο,οσο για το μπουκετο απο vhannibal εχω περασει

    και εκανα τη διαδικασια αυτη----

    Stream Relay needs a modified channel list. First step is to get the streaming url for the channel you want to watch:

    1. Go to the OpenWebif and click on the "Stream" button for the channel you want to add.
    2. Download and save the .m3u file.
    3. Open the .m3u file with a text editor and get the stream link. It looks like this: http://stb:8001/1:0:19:0123:3EF:1:C00000:0:0:0:
    4. Replace the port (8001) with the relay port (default: 17999) and the host name ("stb") with 127.0.0.1. It should look like this: http://127.0.0.1:17999/1:0:19:0123:3EF:1:C00000:0:0:0:

    After preparing the new stream link, you need to create a new channel in your user bouquet and add the url. For example, when using DreamBoxEdit, this can be done like this:

    1. Go to the list in the middle "Bouquet details".
    2. Right click and select "IPTV and other streaming services" and then select "Add".
    3. Select "DVB/TS" as the service type.
    4. Write a name for the channel and add the new stream link as URL you prepared above.
    5. Set Service Type to "1" (SD) or "25" (HD) and enter the Service ID of the original channel. You can find it in the left list ("Services") or through the WebIf.
    6. Do NOT use the correct Transponder ID/Network ID/Namespace for the stream link. Instead, use dummy values like Transponder ID: "11", Network ID: "22" and Namespace: "33".

    Repeat these steps for every channel you want to watch via the Stream Relay.

  • απο το vhannibal εχει καναλια απο" κανονικη ροη "και οχι τα stream ,μετα εχει βαλει το τροπο πως να κανεις το μπουκετο με τα stream relay καναλια . οποτε δεν εχεις αν καταλαβα καλα καποιο μπουκετο με τα stream relay καναλια , αν όμως έχεις κάνει κάτι θέλω αυτό το μπουκέτο που έκανες ...??

    Στο πρωτο ποστ εχει 2 μπουκετα στο etc/enigma2 ,το userbouquet.dbe001.tv και userbouquet.dbe002.tv τα περνας και δοκιμάζεις πιο σου κανει

  • απο το vhannibal εχει καναλια απο" κανονικη ροη "και οχι τα stream ,μετα εχει βαλει το τροπο πως να κανεις το μπουκετο με τα stream relay καναλια . οποτε δεν εχεις αν καταλαβα καλα καποιο μπουκετο με τα stream relay καναλια , αν όμως έχεις κάνει κάτι θέλω αυτό το μπουκέτο που έκανες ...??

    Στο πρωτο ποστ εχει 2 μπουκετα στο etc/enigma2 ,το userbouquet.dbe001.tv και userbouquet.dbe002.tv τα περνας και δοκιμάζεις πιο σου κανει

    φιλε μου επιτελους τα καταφερα δοκιμασα ενα καναλι για δοκιμη

    ευχαριστωcd5f63df20d9d673.png

  • Ολα ρολόι τεληκα με τα 6 κανάλια από τον 0.8w μέσω stream relay , δουλεύουν άψογα ...να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να.μενει ο ελληνικός υπότιτλος μόνιμα?

    Κάθε φορά που πάω απο το ένα κανάλι στο άλλο, πηγαίνω και.ξανα βάζω τον υπότιτλο

    Να ευχαριστήσω τον medousa για την βοήθεια του χτες😊

  • θα ηθελα να ρωτησω τα discovery συνεχιζουν να παιζουν γιατι εγω εχω μαυριλα ξαφνικα ενω της digea παιζουν οκ.

  • καλημερα,για να παιξει το epg στα powervu με stream relay ,τι χρειαζεται?

    εχω περασει services references για το EPG στο etc/epgimport το μπουκετο απο το πρωτο ποστ

    και τα εχω φωρτωσει απο τα feed του pli το plugin xmltvimport ειναι τεληκα το αντιστοιχο epgimport



    9d6a655d93.png3f110cc6bca37aaf.png

  • Όταν κάνεις χειροκίνητη εισαγωγή τα κανονικά καναλια από τον δορυφόρο παίρνουν EPG??? Αν όχι πρέπει να δεις Το namespace γιατί από το vhannibal έχει κάποια διαφορά ακόμα και από τις extra πηγές

  • Όταν κάνεις χειροκίνητη εισαγωγή τα κανονικά καναλια από τον δορυφόρο παίρνουν EPG??? Αν όχι πρέπει να δεις Το namespace γιατί από το vhannibal έχει κάποια διαφορά ακόμα και από τις extra πηγές

    φιλε μου οταν εκανα τη χειροκινητη εισαγωγη τα κανονικα καναλια απο το δορυφορο δειχνουν EPG,

    για παραδειγμα και τα 2 καναλια απο το απο τον 23.5 με τους ελλ υποτιτλους NAT GEO HD και National geographic wild hd

    πριν την εισαγωγη δεν ειχε epg,τωρα εχουν αυτα τα 2

  • Λεμε ειδικά για τα discovery επειδή έχουν κάποια ιδιαιτερότητα και όχι γενικα για τα υπόλοιπα

    Πρέπει να να δεις τα namespace αλλά και λοιπές πληροφορίες από τα κανονικά κανάλια να είναι ίδιες και στα stream relay κανάλια. Δηλαδή θα πρέπει να αλλάξεις αυτά που έλεγε ο οδηγός 11 22 33 με τα κανονικά

  • Λεμε ειδικά για τα discovery επειδή έχουν κάποια ιδιαιτερότητα και όχι γενικα για τα υπόλοιπα

    Πρέπει να να δεις τα namespace αλλά και λοιπές πληροφορίες από τα κανονικά κανάλια να είναι ίδιες και στα stream relay κανάλια. Δηλαδή θα πρέπει να αλλάξεις αυτά που έλεγε ο οδηγός 11 22 33 με τα κανονικά

    φιλε αλλα το 11 22 33 σε ενα καναλι απο ατα 6 για δοκιμη με τα κανονικα,πρεπει να περασω παλι χειροκινητα το epg?

    για να το δοκιμασω?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!