P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 102,276 times. The last Post () by georgeflu.

  • Επίσης, αν έχεις διαβάσει τα παραπάνω και έχεις βάλει τα σωστά κλειδιά, ζητήσαμε και log για να δούμε τι άλλο μπορεί να φταίει.


    Γενικά, εγκαθιστώντνας το oscam-emu που έρχεται με το image, και χρησιμοποιώντας το default config ή το config που έχουν φτιάξει τα παιδιά εδώ (medousa89 και enigma1969), συν το softcam.key επίσης των παιδιών, θα πρέπει να σου παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Παιδια Τα ιδια config files παιζουν και στον octagon kai στον Mio4k ktl........

    Εχω και τους 2 και εχω το ιδιο config with AU χωρις κανενα προβλημα

    Απλα μονο τα bins αλλαζουν μιας και ο octagon ειναι arm και ο Mio4k aarch64 (και βεβαια για τους μη-4κ δεκτες που ειναι mips τα bins επεισης ειναι αλλα.........

    Αμα κατεβασετε 7-zip(μονο αυτο) και κανετε extract το ipk Που στελνω παρακατω θα δειτε πολλα πραγματα για να μαθετε πως γινετε και η χειροκηνιτη εγκατασταση αλλα και πως ειναι τα πραγματα γενικως......

    Δηλαδη θα δειτε οτι υπαρχουν μεσα arm,, aarch64 και mips folders , που εχουν τα Bins για καθε δεκτη...καθως επεισης τα camscripts για καθε image καθως και το folder etc που εχει τα config fileσς ....τα αντικαθιστατε με το folder που σας δινω εγω.......

    Και καθε φορα που βγαινει ενα καινουργιο οσκαμ αλλαζετε το bin μονο(usr/bin) που θα το βρειτε στο linux-sat στη oscam-emu εννοτητα(που αντιστηχει σε καθε δεκτη Mips-arm-aarch64).Μπορειτε επεισης να κανετε edit to camspcript και να αλλαξετε το ονομα (camname) να γραψετε μονο την λεξη "OScam"

    --------------------------------------------------------------

    Γενικως τα config files δεν αλλαζουν στου κενουργιους δεκτες ---- δεν υπαρχει κανενα προβλημα θεασης!

    --------

    Απλα ψαχτειτε λιγο γενικα σε αυτο το σιτε!!!!

    Με αγαπη Lex!

    Powevu config.rar

    atr 755

    Aστο κανα 5-10-15 λεπτο σε ενα καναλι σε καθε δοτυφορο(0.8 ---4.8) να κανει ΑU

    Και βεβαιως να κατεβασεις αυτο.....

    Πρωτα καντο Install στο tmp....ktl....και περασε τα αρχεια μετα που εχω ανεβασει στο etc/tuxbox/config

    Πρωτα απο ολα ομως απεγκατεστησε το παλιο οσκαμ απο τα Plugins αν δεν ξερεις να το κανεις χειροκiνιτα.

    Στο sdgr6 τα configs ειναι στο etc/tuxbon/config/oscam-emu

    σε αυτο που σου εστειλα ειναι στο παραπανω folder.

    --------------------------------------------------

    Aν και τα πειραζεις αυτα αλλα κανε προς το παρον τα πρωτα αυτα βηματα!

  • να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν σε openblackhole image σε vusolo Μπορω να σεταρω το osca-emu να παιζει stream relay.γιατι απο οτι ειχα δει στο blackhole image δεν γινεται να παιξουν τα P@wer vu διοτι δεν υπαρχει η επιλογη για ecm fix.απο οτι ειδα ομως στο openblack hole υπαρχει η εντολη απλα δεν μπορω να δω απο που να κατεβασω to oscam emu...καμια βοηθεια?

  • οχι δεν εχω ρωτησει για openblackhole αλλα για blackhole...

    μπορεις να δωσεις ενα link Για oscam emu για openblackhole...διοτι δεν βρισκω?

  • Ipk για ολες τις αρχιτεκτονικες? Τι ειναι αυτο?

    Εγω στον mio4k για να περασω oscam emu κατεβαζα μονο ενα αρχειο ipk oscam emu.με αυτο που μου λες θοδωρη πως θα γινει?

  • post # 687 το εχει ηδη το ipk .... το pli & sdg κανουν σωστη δουλειά και οχι με script πασπαρτού και όπου καθίσει οπως το πιο κατω


  • Μην ταραζεσαι ρε θοδωρα ,χαχαχχα το ξερω σε εχουμε τρελανει...ωραια αυτο με την αντικατασταση θα κανω αλλα ποιο αρχειο emu να κατεβασω? Και περα απο αυτο πως να το κανω αντικατασταση αφου δεν εχω περασει καν καποιο oscam ωστε να μου το εχει μεσα στο bin...

  • μήπως να διαβάσεις το νήμα από την αρχή ... γιατί έχεις κενά και παιδεύεσαι άδικα... γιατί πχ αυτή την στιγμή έχεις όλα τα αρχεία από τον audi 06 απλός τα μεταφέρεις τις κατάλληλες θέσεις ;)

    και γενικα δεν χρειάζεται κατι να περασεις απο ipk μπορείς απλός να τα μεταφέρεις τις κατάλληλες θέσεις .. το ipk θα έκανε κάτι αν ήταν από feed για να έχεις αυτόματη ενημέρωση

  • να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν σε openblackhole image σε vusolo Μπορω να σεταρω το osca-emu να παιζει stream relay.γιατι απο οτι ειχα δει στο blackhole image δεν γινεται να παιξουν τα P@wer vu διοτι δεν υπαρχει η επιλογη για ecm fix.απο οτι ειδα ομως στο openblack hole υπαρχει η εντολη απλα δεν μπορω να δω απο που να κατεβασω to oscam emu...καμια βοηθεια?

    Αφού δεν γνωρίζεις πώς να εγκαταστήσεις το oscam-emu χειροκίνητα, γιατί απλά δεν το εγκαθιστάς μέσω των feed του image; Αν δεν υπάρχει, απλά άλλαξε image.

  • Δεν υπαρχει στα feeds.

    Βασικα κανω δοκιμες με τον vusolo και openmultiboot και η μονη εικονα που παιζει iptv και e2iplayer ειναι αυτη καθως με το sd 6 εχω θεμα και κολλαει με το που παταω να παιξω βιντεο ειτε με iptv ειτε με e2iplayer δεν ξερω τι φταιει,ενω αντιθετα με το openblackhole παιζουν και τα 2 που λεω παραπανω,για αυτο και ψαχνω για oscam emu στην συγκεκριμενη εικονα.

  • γενικά αυτά τα image έχουν κάποια secret feed για τα softcam... αλλα με τις τελευταίες αλλαγές δεν υπάρχουν και αυτά..

    για τα powervu δεν είναι σίγουρο οτι παίζουν χωρίς πρόβλημα στο OBH γιατί οι περισσότεροι τότε είχαν παει στο pli που δεν ειχε πρόβλημα

  • Τελικα εγκαταστηθηκε με τον τροπο που μου ειπες θοδωρη.ΑΛΛΑ δεν υπαρχει πουθενα στο webif η επιλογη για ρυθμισεις του oscam emu, γαμηθηκε ο διας με το image αυτο παιδευομαι 4 ωρες.οριστε και η oscam που εγραψε.λογικα ειναι oscam και οχι oscam-emu...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!