P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 103,703 times. The last Post () by georgeflu.

  • Με την δευτερη εντολη δινει


    root@vusolo:~# usr/bin/OSCam_11.523-r796

    -sh: usr/bin/OSCam_11.523-r796: not found


    Ενω με την πρωτη δεν κανει τιποτα κολλαει

  • αυτο ειναι το log απο το Install αν βοηθαει

    root@vusolo:~# opkg install /tmp/enigma2-softcams-oscam-all-images_11.523-emu-r796-arm+mips_all.ipk

    Installing enigma2-softcams-oscam-all-images (11.523-emu-r796-arm+mips) on root.

    Configuring enigma2-softcams-oscam-all-images.

    ==================================================

    :Cihaz n z n i lemcisini kontrol ediyorum ...

    :I m checking your device s processor ...

    ==================================================

    :Cihaz n z MIPS i lemcisidir ...

    :Your Device IS MIPS processor ...

    ==================================================


    OpenBlackhole image


    OE2.0 IMAGES: libssl.so.1.0.0

    OE2.0 IMAGES: libcrypto.so.1.0.0


    [ Config Files found ]


    #==================================================#

    # Patched and compile By << audi06_19 >> 2017-2019 #

    # ..:: https://dreamosat-forum.com ::.. #

    # #

    # Restart the Engima2 GUI to activate the plugin #

    #==================================================#

  • ξανα δοκιμασα την 1η εντολη και ενω την δινει δεν κανει τιποτα και αυτη δεν βγαζει Log κολλαει το telnet και με αυτην εχει δικαιωματα 755 θοδωρη εχει δημιουργηθει και φακελος στο tuxbox /config

  • 8888,τελικα φτιαχτηκε απο μονο του υμαρτον...

    απλα δεν μπορεις να μπεις στις ρυθμισεις του oscam απο το web interface(δεν σου εχει επιλογη ρυθμιση oscam)πρεπει να μπεις χειροκινητα πχ: 192.168.1.1:8888

    θοδωρη ευχαριστω για την υπομονη σου φιλε

  • εισαι με παλιο enigma οποτε καποια θεματα θα εχεις

    και ολο το σύστημα σου δούλευε πριν από ώρες ...απλος έχεις συνηθίσει με το πιο νεο open webif που έχει το satdream και εχει και την διεπαφή του oscam ενω το ΟΒΗ δεν το εχει..

  • Καλημερα Φιλε Qwerty.

    --------------------------------------------------------------

    Δεν ξερω πιο image εχεις αλλα πηγενε στο usr/bin και δες τη προηγουμενη ονομασια του bin που εχεις και αν για παραδειγμα ειναι ""oscam" μετα μετονομασε αυτο που σου εστειλα σε ""oscam"" αν ονομαζετε το Bin σε κατι αλλο δηλαδη για παραδειγμα ""xxxxxxx" ονομαζεις και κανεις replace to bιn που σου εστειλα σε ""xxxxxxx""

    Πρεπει να ειναι το ιδιο για να το διαβαζει το camscript Tα oνοματα των bin's αναφερονται ως επει το πληστον στα camscripts

    που βρισκονται στα oe-alliance(οχι σε ολα και παντα) οπως το openatv στο etc/ ενω στα pli kai pli based στο etc/init.d/

    Περαν απο τα camscripts ,,,,,τα bins και οχι παντα(πχ openvix) βρισκονται στο Usr/bin/

    Για mips ειναι αυτο: OSCam.rar


    Atr--755

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Εγω για παραδειγμα που εχω τωρα Openatv εχω το εξης στο camscript στο etc/

    emuname = Oscam Emu

    binname = oscam

    startcam = /usr/bin/oscam

    stopcam = killall -9 oscam

    -------------------------------------------

    Απο οτι βλεπεις εχω αλλαξει το emuname = σε γενικο Oscam Emu για να αλλαζω bin και να λεει το skin μου παντα Oscam Emu

    To binname πρεπει να ειναι το ιδιο με to bin στο usr/bin/

    και στο startcam βλεπεις που βρισκετε το ιδιο το bin

    Αυτα παντα σε oe-alliance και οχι σε ολα

  • Υπάρχει κάπου αυτό το binary αρχείο oscam_11523-r796 για mipsel;

    τασο είναι οι αντίστοιχες που ανεβάζει ο audi και κάνει κάποιο modified πιο πίσω ανάφεραν πρόβλημα στα vu πρώτης σειράς .

    Αν θελεις μπορείς να εξάγεις το ipk με το 7z είτε μέσω linux πχ στο enigma με την εντολή ar x "όνομα ipk"

  • Καλημέρα και στους δύο προηγούμενους.

    Θοδωρή είχα στο μυαλό μου κάποιο αρχείο σαν αυτό που ανέβασες για την προηγούμενη έκδοση στο post #667 αυτού του thread.

    Αν καταλαβαίνω καλά, μπορώ να κατεβάσω και να εγκαταστήσω το αρχείο enigma2-softcams-oscam-all-images_11.523-emu-r796-arm+mips_all.ipk.zip που έχει ανεβάσει ο audi06_19 στο post #44 του thread

    Oscam emu ALL Images mips--arm .ipk .deb. Απλώς με προβληματίζει ότι είναι και για arm και για mips.

    Επειδή δεν έχω τις γνώσεις σας, προτιμώ να πηγαίνω όσο γίνεται στα σίγουρα για να μη βρεθώ μπροστά σε απρόοπτα.

    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

  • Χρησιμοποιεί το πιο πάνω script και ελέγχει την αρχιτεκτονική με IF πχ mips32 oe 2 ,mips32 oe1.6, arm32 ,arm64=aarch64, και Ανάλογα την συνθήκη περνάει τα εκάστοτε αρχεία στις θέσεις τους.

    Ακόμα και λάθος αρχιτεκτονική να περάσει δεν θα σου κάνει ζημιές στο μηχάνημα

  • Καλησπέρα σε όλους,


    Για όσους θέλουν να "τρέξουν' oscam-emu mips σε OpenBlackHole 4.2 και θέλουν PowerVu με stream relay ας ΜΗΝ εγκαταστήσουν

    το ipk 11523 του audi γιατί το binary αρχείο που πάει στο /usr/bin έχει αλλάξει όνομα κι από σκέτο "oscam" έγινε "OSCam_11.523-r796"

    όχι ότι πειράζει άλλα ότι άλλο binary θα θελήσετε στο μέλλον να βάλετε θα πρέπει να το ονομάσετε έτσι. Εγώ την αρχική εγκατάσταση την έκανα

    με την έκδοση 11507.


    Επίσης όπως έχει αναφερθεί και πιο πίσω η oscam του audi δεν παίζει πλέον σωστά τα PowerVu με stream relay και όχι μόνο

    στο OpenBlackHole άλλα και στο SatdreamGr, οπότε η oscam του Enigma1969 είναι μονόδρομος κι αυτή μέχρι την 11522 που έχει

    ανέβει στα πιο πίσω ποστ, η 11523 που έκανα εξαγωγή από το ipk που έβαλε ο medousa89 προχθές ΔΕΝ παίζει καθόλου στο OpenBlackHole,

    ενώ στο SatDreamGr 6 παίζει μια χαρά .


    Ανεβάζω εδώ το ipk για εγκατάσταση και το πιο πρόσφατο binary που παίζει σωστά τα PowerVu με stream relay σε OpenBlackHole 4.2 .


    Τέλος να πω ότι οι δοκιμές έγιναν σε Vu+ Uno πρώτης γενιάς και στα images OpenBlackHole 4.2 και SatDreamGr 6.


    Ελπίζω να βοήθησα.

  • Τι πρόβλημα σου εμφανίζει στο OBH η11523?

    Είναι στα libssl και libcrypto πάνω από 1 σου λείπει κάποια από τις δύο?

    11522 η διαφορά της με την 11523 ipk είναι ότι γίνεται με άλλο toolchain και gcc και τα ssl lib έχουνε διαφορετικο compiler

  • Δεν ξέρω να σου πω στα σίγουρα γιατί τα τεχνικά θέματα δεν τα κατέχω.


    Απλώς έκανα αντικατάσταση το binary και στο OBH δεν έπαιξε.


    Να διευκρινίσω οτι το ipk του Enigma1969 δεν εγκαθίσταται σωστά στο OBH κι αυτό λόγω λανθασμένων διαδρομών.

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


    • Official Post

    Τεο δώσε ban σε αυτόν τον enigma για χρήση λανθασμένων διαδρομών:laugh1:

    Η αλήθεια είναι ότι πρωταρχικός σκοπός είναι η σωστή λειτουργία στο συγκεκριμένο image, αν δεν προσέξουμε το σπίτι μας θα πέσει να μας πλακώσει;)

  • Αν τρέξεις στο telnet το binary θα σου δείξει τι δεν του αρέσει


    Τεο δώσε ban σε αυτόν τον enigma για χρήση λανθασμένων διαδρομών

    1. Μου λείπει το libssl.so.1.0.0: version `OPENSSL_1.0.2d.


    2. Λάθος διατύπωση από μέρους μου, όταν είπα "λόγω λανθασμένων διαδρόμων" εννούσα αυτο ακριβώς ότι σε ΟΒH οι διαδρομές είναι εντελώς άλλες από αυτές του SatDreamGr.

    Αλλά μιας και σε βρήκα δεν μπορείς να συμπεριλάβεις και διαδρομές OBH στα επόμενα ipk σου?....(αστειεύομαι).:)

    Liverpool.png


    YOU'LL NEVER WALK ALONE


Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!