Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 400,288 times. The last Post () by bigapple.

  • τα site τυπου satbeam κλπ... καλα τα λενε, αλλα ειναι και πολλες οι φορες που υπαρχει αποκλιση...

    τωρα στον hispasat... η γενικη ιδεα ειναι οτι οσο δυτικοτερα,τοσο καλυτερα,αλλα υπαρχει και θεμα με διαφορετικες δεσμες,διαφορετικες απαιτησεις ληψεων (αναλογα με το fec, το sr την διαμορφωση κλπ...)

    με 80αρι πιατο κι εγω (που ειμαι δυτικα) ειμαι σχετικα καλα. απλα μου λειπουν καποιες συχνοτητες (αυτες με τα multistream νομιζω ) και μου ειναι καπως χαμηλα προς οριακα καποιες αλλες συχνοτητες (καποιες πχ που ειναι τα abertis). με πιατο στο μετρο,νομιζω θα εισαι καλα...

  • καλημερα,θα ηθελα να αγορασω ενα καινουργιο πιατο,κυριως για να βαλω τον δορυφορο 30w, να τον εχω μονο του

    τι λετε για αυτο το πιατο https://www.e-shop.gr/engel-ax…ptro-lh-105m-p-PER.705170

    οι διαστασεις ειναι ενταξει για καλη ληψη ??με βαση το σαιτ satbeams θελει το λιγοτερο διαμετρο 75cm

    για πατρα θα ειναι ληψη!!

    οποιαδηποτε γνωμη θα βοηθαγε ,ευχαριστω

    Τι θέλεις να δεις στον 30w;

  • το συγκεκριμενο το εχω αγορασει ειναι πολυ καλο πιατο. εγω το χρησιμοποιησα για 3e κεντρο και 0.8W παρακεντρο. τωρα για 30w δεν ξερω. παντως εγω με 80αρι πιατο edision και με μοτερ πιανω ικανοποιητικα τον 30w.

    Τι τόξο βγάζεις με το μοτερ σου;

  • απο 30w εως 39e

    Turksat γιοκ; Έχεις εμπόδιο ανατολικότερα του 39 ή αυτός που ρύθμισε το μοτερ αυτό το τόξο μπόρεσε να βγάλει; Εσύ το ρύθμισες ή κάλεσες μάστορα;

  • για το πορτογαλλικο πακετο το θελω

  • απο 30w εως 39e

    Turksat γιοκ; Έχεις εμπόδιο ανατολικότερα του 39 ή αυτός που ρύθμισε το μοτερ αυτό το τόξο μπόρεσε να βγάλει; Εσύ το ρύθμισες ή κάλεσες μάστορα;

    ενας φιλος μου το ρυθμισε. ανατολικα το 39 εχει δεντρα

  • απο 30w εως 39e

    Turksat γιοκ; Έχεις εμπόδιο ανατολικότερα του 39 ή αυτός που ρύθμισε το μοτερ αυτό το τόξο μπόρεσε να βγάλει; Εσύ το ρύθμισες ή κάλεσες μάστορα;

    ενας φιλος μου το ρυθμισε. ανατολικα το 39 εχει δεντρα

    Τα δέντρα σε τι απόσταση βρίσκονται απο το πιάτο; Για να έχεις πρόβλημα λήψης απο τα δέντρα πρέπει να είναι πανύψηλα και το

    πιάτο να βρίσκεται απο κάτω τους.

  • Έχει κάτι αξιόλογο το πορτογαλικό πακέτο ή για να λέμε πως κατεβάζουμε κανάλια;

  • καλημερα,θα ηθελα να αγορασω ενα καινουργιο πιατο,κυριως για να βαλω τον δορυφορο 30w, να τον εχω μονο του

    τι λετε για αυτο το πιατο https://www.e-shop.gr/engel-ax…ptro-lh-105m-p-PER.705170

    οι διαστασεις ειναι ενταξει για καλη ληψη ??με βαση το σαιτ satbeams θελει το λιγοτερο διαμετρο 75cm

    για πατρα θα ειναι ληψη!!

    οποιαδηποτε γνωμη θα βοηθαγε ,ευχαριστω

    Άνεβα λίγο σε διάσταση, βλέπω έχει 110cm με 45Ε

  • ευχαριστω φιλε για τη συμβουλη ,θα το σκεφτω

  • καλημερα και καλη εβδομαδα

    εχω ενα προβληματακι με ενα δεκτη azbox που προσπαθω να του περασω καθαρη εγκατασταση απο ενα custom openpli 6.1 based build

    θελω να αλλαξω την γλωσσα των μενου και επειδη απο compile του δημιουργου το image εχει 3-4 μονο διαθεσιμες και οχι π.χ ελληνικα η γερμανικα που χρειαζομαι

    αναρωτιεμαι αν υπαρχει τροπος.

    δοκιμαζω με init 4 reboot να περασω ενα αρχειο γλωσσας στο /usr/share/enigma2 / po αλλα δεν το βλεπει απο το μενου για επιλογη

    ισως δεν ειναι καταλληλο το αρχειο ?

  • καλησπερα παιδια,να ρωτησω ισχυει οτι τα καναλια eurosport greek στο hotbird με καρτα caid 0931 οτι δεν λειτουργουν σταθερα

    και οτι ειναι backup καναλια ,σε μενα παντως κανουν κολληματα

    αν ξερει καποιος να μας πει ,αν οντως συμβαινει αυτο

    ευχαριστω

  • Καλησπέρα!μπορεί κάποιος να τσεκαρει αν το viasat nature στις 16Ε εμφανίζει υπότιτλους?είχα να το ανοίξω μέρες και σήμερα βλέπω πως ενώ έχει κανονικά επιλογή για Ελληνικά σερβικά κτλ κτλ για υπότιτλους,ότι γλώσσα και να βάλω δεν μου τους εμφανιζει

  • Καλησπέρα!μπορεί κάποιος να τσεκαρει αν το viasat nature στις 16Ε εμφανίζει υπότιτλους?είχα να το ανοίξω μέρες και σήμερα βλέπω πως ενώ έχει κανονικά επιλογή για Ελληνικά σερβικά κτλ κτλ για υπότιτλους,ότι γλώσσα και να βάλω δεν μου τους εμφανιζει

    φιλε μολις το εβαλα το καναλι ,εχω επιλεξει τους υποτιτλους,αλλα δεν τους εμαφανιζει,επιβεβαιωνω

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!