Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,517 times. The last Post () by bigapple.

  • Δεν μπορώ να εγκαταστήσω την δοκιμ. IPTV συνδρομή μου στον OCTAGON SF8008 μου.

    Στο πρόσθετο stalker qt ζητάει μόνο την διεύθυνση του portal κι όταν τη βάζω και την αποθηκεύω δεν γίνεται τίποτα (γιατί δε ζητάει username & password ή σε ποιό πεδίο τα ζητάει δεν βρίσκω).

    Με τη χρήση putty ή dcc και τη χρήση του telnet μου βγάζει σφάλμα οτι δεν υπάρχει ο φάκελος /etc/enigma2/iptv.sh και έχει δίκαιο.

    Πώς γίνεται σωστά η εγκατάσταση παρακαλώ πολύ?

    octagon sf8008 4K combo

  • Άρχισα να νοιώθω σαν μαύρο πρόβατο. Καμία απάντηση μετά από 2 ολόκληρες ημέρες!

    Να κάνω μία πιο εύκολη ερώτηση :

    Κατάφερε κάποιος με τον ίδιο δέκτη (Octagon SF8008 single tuner) και το ίδιο enigma (Satdream GR v.6) να βάλει ποτέ IPTV με επιτυχία και πως?

    octagon sf8008 4K combo

  • δοκιμασμενο και δουλευει σε enigma 2..

    γραμμη σε μορφη -----WGET------



    How to setup IPTV on Enigma2 (DreamBox/Vu+ etc)


    1- Download and install DCC or Putty


    2- Open DCC or Putt


    3- Typing host name : local ip address for box


    4- Connection type setting : Telnet


    5- Enter


    6- Username and password entered ( user and pass : root )


    7- Copy the command, m3u line we send you by email: wget -O /etc/enigma2/iptv.sh http://ourdns:port/get.php?username=XXX&password=XXX&type=enigma22_script&output=mpegts” && chmod 777 /etc/enigma2/iptv.sh && /etc/enigma2/iptv.sh


    8- Paste it in DCC or Putty ssh


    9- Enter / Wait for it to be installed


    10- Restart the receiver

  • Ήμουν σίγουρος ότι θα μου είχες απαντήσει εσύ που ανταποκρίνεσαι αστραπιαία πάντα και νάσαι καλά,

    αλλά δεν περίμενα να είμαι τόσο άτυχος ώστε να μη βρω κάποιον με τα ίδια προϊόντα εδώ μέσα!

    Μάλλον θα πάω σε άλλο enigma, το purE2 6.3 με σημερινή έκδοση κάποια στιγμή το απόγευμα ή αύριο,

    περιμένω πρώτα τη βοήθεια του IPTV παρόχου μέσα στην ημέρα.

    octagon sf8008 4K combo

  • πες στον παροχο σου να σου στειλει τη γραμη σε μορφη ---wget-- για συσκευη enigma 2

    και κανε τη διαδικασια που σου εγραψα....ειναι δοκιμασμενη...λειτουργει

  • Φίλε vasilis1985 το έκανα πολλές φορές αυτό, αλλά δεν πιάνει.

    Ενώ το putty λέει στην αρχή ότι καταφέρνει να συνδεθεί στον server του παρόχου στο τέλος λέει

    HTTP request sent, awaiting response... 404 Not Found

    2019-09-13 10:20:25 ERROR 404: Not Found.

    octagon sf8008 4K combo

  • φιλε μου τι να πω εγω εχω κανει την ιδια διαδικασια με το putty και λειτουργησε

    πες στο παροχο σου να ελεγξει τη γραμμη μηπως εχει κανει κατι λαθος

  • Δεν έχει κάνει λάθος, στη μορφή m3u η συνδρομή δουλεύει με το vlc στο κομπιούτερ,

    αλλά βλέπω μια διαφορά στην wget εντολή τη δική σου και τη δική του:

    εκει κάπου στο τέλος εσύ λες ...&type=enigma22_script... ενώ αυτός λέει ...&type=enigma216_script...

    Να παίζει κάποιο ρόλο αυτή η διαφορά?

    octagon sf8008 4K combo

  • Σας ευχαριστώ πολύ. Θα κάνω άλλη μιά δοκιμή και θα επανέλθω.


    Υ.Γ. Δοκίμασα και με &type=enigma22_script αλλά χωρίς επιτυχία και πάλι.

    Περιμένω τον πάροχο, αν λυθεί το πρόβλημα θα ενημερώσω.Ευχαριστώ.

    octagon sf8008 4K combo

  • Γιατι νομιζει ότι οι αλλαγες στα Cosmetics ότι θα σου προσφέρουν κάτι...??? Γιατί αν είναι μπορώ να σου κάνω μια έκδοση 12000 ...γιατί το θέμα είναι να κάνει και κάτι ουσιώδες στον δέκτη διότι τα Cosmetics είναι για τον "καλλωπισμό"του κώδικα

  • ΄Εχω vu+ zero4k με τελευταία satdream, εγκατέστησα κανονικά oscam emu 11546 μέσω satvenus και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό κάποιον ή είναι άσχετο. Είμαι καινούργιος, οπότε μη παρεξηγείτε.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!