Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 401,260 times. The last Post () by bigapple.

  • επειδη απ οσο ξερω το nfr ειναι ενα image με ενημερωσεις,απλα υποθετω οτι η εκδοση που εχεις,ισως ειναι σχετικα πιο νεα...

    εν παση περιπτωση... αποσυμπιεζεις και περνας (διεγραψε αυτον που υπαρχει και περνα αυτον) τον φακελο,στο usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions

    Στο openfr δεν τα κατάφερα, έβαλα το image που λες πιο πάνω έκανα και αυτά που γράφεις και όλα καλά!!!

    ευχαριστώ πολύ!!!

  • την εχω δοκιμασει αλλα τιποτα. κρασαρει ο δεκτης συνεχεια

    το image που έχεις πάνω στο δέκτη είναι πρόσφατο?

    Γιάννη είναι λογικό να του κρασάρει

    δεν είναι κι ευκολάκι για όλα τα receiver τα acestream :(

  • ναι αλλα θελει να κατεβασεις τους cam απο τα feed αλλα στο ATV δεν τους εχει και πρεπει να βαλεις το secret feed για αυτους

    βαζεις το πιο κατω ,αλλα πρωτα το αποσυμπιέζεις και με το dcc ή filezilla το περνάς /etc/opkg/

  • ναι αλλα θελει να κατεβασεις τους cam απο τα feed αλλα στο ATV δεν τους εχει και πρεπει να βαλεις το secret feed για αυτους

    βαζεις το πιο κατω ,αλλα πρωτα το αποσυμπιέζεις και με το dcc ή filezilla το περνάς /etc/opkg/

    ευχαριστώ πολύ για απάντηση. αλλά εγώ δεν είμαι επαγγελματίας και δεν μπορύσα να καταλάβω τα βήματα που πρεπνα κάνω, και πως να κάνω ,,αν μπορης λίγο πιο αναλητικά ,:thumbup:

  • ναι αλλα θελει να κατεβασεις τους cam απο τα feed αλλα στο ATV δεν τους εχει και πρεπει να βαλεις το secret feed για αυτους

    βαζεις το πιο κατω ,αλλα πρωτα το αποσυμπιέζεις και με το dcc ή filezilla το περνάς /etc/opkg/

    ευχαριστώ πολύ για απάντηση. αλλά εγώ δεν είμαι επαγγελματίας και δεν μπορύσα να καταλάβω τα βήματα που πρεπνα κάνω, και πως να κάνω ,,αν μπορης λίγο πιο αναλητικά ,:thumbup:

    φίλε armakulas καταρχήν έχεις ήδη τον δέκτη?

    στείλε μας πρώτα να δούμε μια φώτο με το σήμα σου αν είναι επαρκές αλλιώς τσάμπα παιδεύεσαι και θα παιδεύεις κι άλλους δεν λέει...


    το αναλυτικά είδες που του τα χωσα και του αλλουνού....κανόνισε οπότε!

    άμα δεν μπορείτε αγοράστε τον piccollino που είναι σαν dvd player απλος όσο μια smart tv και τα κάνει όλα

    αλλιώς αφήστε το enigma2 για αυτούς που μπορούν

    ήρεμα στο λέω. τι άλλο να σου πει ο άνθρωπος!? άμα θέλετε αναλυτικά πληρώστε για σεμινάρια.....

  • armakulas κακως κανω και σου λεω για το open atv...

    πρωτον εχεις καταφερει να συνδεθείς με το δίκτυο ?,αν ναι οταν πας μενου- πληροφορίες - δίκτυο βλεπεις την ip του nino

    linuxsat-support.com/cms/attachment/91459/

    αφου εχουμε την ip του nino θελουμε ενα ftp client στο pc οπως ειναι ο filezilla (απο εδω)


    βαζουμε στο Host την ip του nino και στο username root

    screenshot_102.png

    και παμε το στα αρχεια του nino στην θεση /etc/opkg/

    και βαζουμε μεσα το secret-feed.conf


    κανουμε επανεκκίνηση στον δεκτη

    οταν ανοιξει με 2 φορες πρασινο πάμε προσθετα - λήψεις πρόσθετων -softcams


    linuxsat-support.com/cms/attachment/91464/linuxsat-support.com/cms/attachment/91466/


    και εκει επιλεγουμε τον cam καλυτερα να βαλεις mgcamd γιατι δεν θελει πολλες γνωσεις

    και θελει ναι ενα softcam.key για τα κλειδια το οποιο παει στην θεση /usr/keys/

    Για να πας στο πανελ τον softcam πατας κοκκινο κουμπι ενω εισαι στην αρχική οθόνη

    πινακας softcam - και επιλεγείς cam

    265e799ca77c69b2bac81d7.jpgd3ae9e323a43e2e.jpg

  • λιιιιιιιιιιιίγο πιο αναλυτικα ρε φίλε δεν κατάλαβα τιποτα χαχαχααχχχααχχαχχα


    χαράς τα κουράγια σου Θοδωρή

  • JohnMoreS@T wrote: και εμείς είμαστε μαστοριά της δουλειάς μας αλλά ποτέ δεν κάναμε έτσι ...χαλαρωσε συγνωμη που ετσι εκφραζω

    ΞΑΝΑΛΕΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ FORUM ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ mparmpa koula & κάθε τραμπάκουλα

    ή στρώνεις κώλο, χαλάς χρόνο, βάζεις μεράκι & βγάζεις τα μάτια σου να ξεστραβωθείς

    ή πληρώνεις κάποιον να στο κάνει, απλά τα πράματα


    γιατί σε αποκάλεσα έτσι?

    κανείς δεν ξέρει το ονομά σου ούτε βγαίνεις επίσημα όπως εγώ με το όνομά μου και με ξέρει κόσμος! γκε γκε?

    στη δουλειά σου ευχαρίστως να μου μιλάς όπως θέλεις άμα τη ξέρεις καλά δεν θα αντιλέγω σε τίποτα.

    το πας και με ευγένιες συγνώμη κλπ γλυψίματα δεν πιάνουν

    μάθε πρώτα να γράφεις και μετά απεύθυνέ μου το λόγο.....


    κάτι τέτοιοι σαν εσένα έρχονται μόνο να αρπάξουν ότι μπορούν & την κάνουν μετά με ελαφρά πηδηματάκια

    ποτέ δεν παραμένουν με αυτά που έμαθαν να βοηθήσουν άλλους νεότερους! γνωστό αυτό & γεγονός φανερό στα χρονικά.

  • Σύμφωνα με το liveonsat ο αγώνας της επόμενης Κυριακής μεταξύ Ολυμπιακού - ΑΕΚ για το πρωτάθλημα έχει προγραμματιστεί να μεταδοθεί ζωντανά από ένα ισραηλινό κανάλι, που εκπέμπει δορυφορικά από τον Amos με τις γνωστές αδυναμίες λήψης.

    Εαν βγει feed για την μετάδοση με κλειδί του τύπου CW: 9B A8 9B DE 98 9B A4 D7 (προσοχή! παράδειγμα είναι, όχι το πραγματικό κλειδί), μπορεί κάποιος να μας πει που το περνάμε (εννοώ σε ποιον φάκελο) και την ακριβή του σύνταξη;

    Νομίζω ότι, αν το ερώτημά μου είναι σωστά διατυπωμένο, η απάντηση μπορεί να ισχύει για πολλές παρόμοιες περιπτώσεις.

    Αναφέρω το δικό μου image: openpli 4 και oscam-emu 11391.

    Ευχαριστώ.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!