Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 400,627 times. The last Post () by bigapple.

  • Καλημερα παιδια!

    Ευχομαι υγεια σε ολους!

    -----------------------------------

    Λοιπον....

    Επειδη ειμαι εντελως ασχετος με kodi και enigma2 και επειδη εχω 2 δεκτες μαζι συνδεδεμενους sf8008 and mio4kplus και εχω βαλει το Last kodi from feeds....

    Εβαλα το netflix plugin και στους 2 και σερνεται buffering δεν ξερω τιποτα αλλα δεν πεζει καλα χανει frames

    -------------

    Μπορει καποιος να μου δοσει αναλυτικες πλυροφοριες ρυθμισεων kodi and netflix plugin ,,,πω να πεζει σωστα?

    εχω wind vdsl 50

    ----

    Στον μιο εχω sdgr8 και στον sf8008 atv 6.4

    Τhanks!

  • στον μιο4κ επειδη το εβαλα και εγω το Image το kodi πεζει πολυ καλα,απλα επειδη ανεβαζει μεχρι 720 αναλυση πρεπει να βλεπεις τις ταινιες εως 720p στα παραπανω κανει freezes kai buffering,για το netflix δεν ξερω

  • παιδια καλησπερα. εβαλα στον edision osmega το καινουργιο satdreamgr8 κατεβασα απο τα feed το kodi (οχι το kodilite) αλλα δεν το ανοιγει. με πεταει εξω. πρεπει να δωσω καμια αλλη εντολη μεσω telnet ή να εγκαταστησω κατι αλλο??

  • καλησπέρα. έχω μία γραμμή ccca και δουλεύει με oscam.

    μπορώ να περάσω άλλες 8 από άλλο σερβιτόρο και να δουλεύουν ταυτόχρονα;

    σε ποια αρχεία θα τις περάσω; ή πρέπει να σβήσω την προηγούμενη; ευχαριστώ πολύ

  • μπορεις να βαλεις οσες θελεις...


    στο αρχειο oscam.server υπαρχει ενα reader, το αντιγραφεις και το κανεις επικοληση σε +7 reader (μεσα στο ιδιο αρχειο) , αλλαζεις πανω το ονομα τους για να μην μπερδευεσαι, και σε καθενα reader, αλλαζεις username/password και πορτα...

  • Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Υπάρχει περίπτωση να μπερδεύονται και να γίνεται ο κακος χαμός; Πώς μπορώ να βλέπω ποια γραμμή δουλεύει;

  • ναι, υπαρχει περιπτωση να μπερδευονται...


    το ποια δουλευει, η απο την oscam webif, η θα παρατηρεις ποια σου δειχνει ο δεκτης στην infobar (αν το υποστηριζει το skin που χρησιμοποιεις, και θα πρεπει να το τσεκαρεις συχνα...)

  • καλημερα

    δεν θελω να γινω κουραστικος αλλα μονος δεν βρισκω ακρη

    προκητε για εναν αμικο αλιεν 8900 στον οποιο βαζωντας σπαρκ

    ελυσα το προβλημα με τα καναλια που παγωνε η εικονα, αλλα ξαφνικα τωρα

    μολις το ανοιξω απο σταντ μπαι μου κανει επαναλαμβανομενες επανεκινησεις τουλαχιστον 5 και μετα

    σταθεροποιειται. και σε σπαρκ και σε ενιγμα 2.μονος δεν βρισκω ακρη.

    καποιος φιλος να με βοθησει παρακαλω

  • για να σε βοηθησει καποιος... θα πρεπει εχει συμβει σε καποιον, και να εχει βρεθει λυση.


    προσωπικα, πρωτη φορα διαβαζω τετοιου ειδους συμπεριφορα. παιζει να ειναι και καμια βλαβη τροφοδοτικου...

    βγαλε τον δεκτη απο το ρευμα, ξεβιδωσε το καπακι του και δες εαν φαινεται καποιος πυκνωτης να ειναι φουσκωμενος...

  • θα το κοιταξω.παντως απο την ωρα που σταθεροποιητε παιζει χωρις προβλημα ,

    μολισ τον βαλω σταντ μπαι και τον ξαναανοιξω κανει αυτες τισ 5 με 6 επανεκινησεις.

    θα τον αφηνα ανοιχτο αλλα ζεστενεται παρα πολυ.

  • αυτη ειναι και η συνηθισμενη συμπεριφορα προβληματικου τροφοδοτικου. αν οι πυκνωτες χασουν χωρητικοτητα, τοτε δεν επαρκει το ρευμα για σταθερη εκκινηση. αν παρει, τοτε δουλευει κανονικα. βεβαια το επομενο σταδιο, ειναι να "νεκρωσουν" τελειως, οποτε δε θα αναψει ποτε...


    το κακο ειναι οτι πολλες φορες, ενω υπαρχουν προβληματικοι πυκνωτες, δε μας το δειχνουν...


    και επισης, προσωπικη εκτιμηση ειναι οτι ισως να συμβαινει το πιο πανω, με βαση τα συμπτωματα που αναφερεις (θα μπορουσε να ειναι οτιδηποτε αλλο)

  • Ειχα και εγω παρομοιο προβλημα με ενα Edision Pingulux δεν μπηκα καν στο κοπο να αρχισω να ψαχνω ποιο πυκνωτης ειναι, καδο ανακυκλωσης εφυγε και απεκτησα μετα εναν OS MINΙ

  • αν εχουν "φουσκωσει" ... εχουν "ομολογησει" .


    αν δεν εχουν φουσκωσει, οι πρωτοι επικινδυνοι ειναι οι (θεωρητικα) μεγαλοι . καποιος 1000μF /10 η 16v και καποιοι 470μF/25 η 35v (η και ολοι τους)

  • Γεια χαρα στην Ελληνικη παρεα,

    Ευχομαι να ειστε ολοι καλά,γιατι πανω απο ολα Υγεία.

    Φιλος μου εδωσρ τον NovaBox HD PVR 865 (Pace TDS865IMH)....

    Υπαρχει δυνατοτητα,να μετατραπεί με Λογισμικό,σε κατι αλλο;;;;;πχ για Ληψη FTA.;;;;

  • δυστυχως δεν υπαρχει κανενα εναλλακτικο λογισμικο γι αυτον (και τον 831) τον δεκτη...


    σαν fta μπορει να δουλεψει, μονο στον hotbird και μονο με την προφορτωμενη λιστα που υπαρχει στο μπουκετο "public" ...

  • Ειχα 2 δεκτες τετοιους NovaBox HD τους εβαλα το στικακι και του εκανα combo και τα εβαλα σε κατι παππουδες μαζι με δορυφορικα να χαζευουν

    για κατι παραπανω δε κανουν

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!