Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 405,203 times. The last Post () by bigapple.

  • έκανα ενημέρωση κ δεν ανοίγει

    η διευθυνση τελειώνει σε dailymotion?μήπως λοίπει κάτι?

    κάτι είχα διαβάσει πριν λίγες μέρες οτι το εξτιαξε ο κόμης,αλλά εγ'ω δεν βλέπω τίποτε.

  • Kαί κάτι τελευταίο

    το web-if settings πώς πρέπει να σεταριστεί,γιατί δεν βλέπει το pc την διευθ.του δέκτη.

    μήπως επειδή εχω μεταφέρει το openwebif στο hdd με το skinmover?

  • δεν ξερω τι εχεις κανει, αλλα χωρις να το πειραξεις καθολου επρεπε να το βλεπεις κανονικα.



    σχετικα με τα stream/καναλια... αλλα καναλια που ερχονται απο πηγες youtube/dailymotion (και εχουν μπροστα 127.0.0.1 η localhost) παιζουν?

  • ελα ντε... τι ειναι το pau...

    αν τον ειχες απο την εποχη του stream relay... επρεπε να το ξερεις καλα



    καποιοι δεκτες (κυριως της vu+) για να βγουν πιο οικονομικοι στην αγορα, δεν εχουν πληρωσει δικαιωματα εγγραφων (και ο δεκτης θεωρειται zapper και οχι pvr)

    λογω του πιο πανω, ο δεκτης δεν κανει εγγραφες και stream (δεν στελνει δηλαδη stream) . το pau ειναι ενα hack που επιτρεπει στον δεκτη να κανει εγγραφες/stream.


    τα πιο πανω link, επειδη δουλευουν με εναν τροπο εσωτερικου stream,μαλλον γι αυτο κοβουν.

    θα το βρεις στα extensions (αν δεν εχει αλλαξει κατι εν το μεταξυ, γιατι vu+ εχω πολυ καιρο να πιασω στα χερια.)

  • Άρχισα να ψάχνω το θέμα του transcoding με έναν vu+ solo se (sdgr8), που έχω και έχει αυτή τη δυνατότητα.

    Άνοιξα μια πόρτα 8002 TCP/UDP στον ρούτερ μου, της έβαλα την διεύθυνση του δέκτη στο εσωτερικό δίκτυο και προσπάθησα με την εφαρμογή vu+ player HD από το κινητό μου, χρησιμοποιώντας δεδομένα κινητού και όχι φυσικά wi-fi, να συνδεθώ με τον δέκτη. Στάθηκε αδύνατο.

    Έχω σταθερή ip στην σύνδεσή μου στο internet και ταχύτητα upload 4,5 Μbps.

    Έκανα δηλαδή, ή έτσι νομίζω, όσα λέει ο georgeflu στο post #2870 αυτού του νήματος.

    Τι χρειάζεται ακόμη να κάνω στον δέκτη (πχ να εγκαταστήσω κάποιο plugin, ή να κάνω κάποια ρύθμιση κλπ) ή στο κινητό μου.

    Επίσης, όταν θέω να αξιοποιήσω το transcoding από κάποιον απομακρυσμένο υπολογιστή, ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιώ σε αυτόν;

    Ευχαριστώ.

  • Ένα περίεργο πρόβλημα και στο δικό μου octagon sf8008.

    Όχι ότι το βλέπω το κανάλι, ANT1 Europe, αλλά το γιατί δεν ανοίγει.

    Ίδιο sofcam και ίδια στοιχεία αναφοράς υπηρεσίας σε 3 διαφορετικά images,

    στα 2 (openpli 8.0 & openatv 6.4) ανοίγει,

    αλλά στο SDG8 μουλάρωσε από κάποια στιγμή πριν 1-2 μήνες περίπου.

    Τι του ξύνισε λοιπόν?

    Παραθέτω και το logfile για τους ειδικούς, όποτε σας περισσέψει λίγος χρόνος, δεν επείγει.

    Ευχαριστώ!

  • το idman στις 46east άλλαξε κλειδί ή μόνο εμένα δεν ανοίγει

    Επίσης, μέσω του oscam log, πήγαινε και άλλαξε και το service id του καναλιού, ανάλογα με τον τύπο που έχεις το SoftCam.Key σου (namespace ή universal mode). Έχει αλλάξει σε σχέση με το πιο πρόσφατο SoftCam.Key αρχείο του enigma1969, που χρησιμοποιώ.

  • anestis , επειδη μου φαινεται περιεργος ακομα και ο τροπος που γραφει το logfile σου...

    κανε μου ενα πμ τον φακελο σου oscam-emu (και απο το oscam-server σβησε τις γραμμες σου).

  • Έτοιμο, ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση!

    Αυτό το emulator_unique_emm.log από που προέκυψε εκεί μέσα?

    Το διέγραψα, έκανα επανεκίνιση και τώρα δεν ξαναεμφανίστηκε.

    octagon sf8008 4K combo

    Edited 2 times, last by anestis1956: more info ().

  • πολλα ειναι εκει μεσα που προσωπικα δεν βρισκω λογο υπαρξης,

    αλλα το οτι δεν παιζει το europe ειναι απο σφαλμα στο reader του emulator (δεν το ξεκοκαλισα να το βρω ακριβως...)


    πηγαινε απο την oscamwebif στα reader και κανε διαγραφη τον "emulator"

    κανε επανεκκινηση το oscam-emu και... φως

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!