Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 398,783 times. The last Post () by bigapple.

  • Μιλούσα πριν λίγο με φίλο ,που παλιά του πουλήσει ένα technomate.

    Μου είπε ότι οι technomate έχουν επιλογή,που όταν κάνεις αναζήτηση ,σβήνει τα ανενεργά κανάλια.

    Υπάρχει κάτι τέτοιο για τους e2 δέκτες ;

  • μονο αν επιλεξεις κατα τη σαρωση "εκκαθαριση πριν τη σαρωση" διαγραφει τα παντα και ξαναφορτωνει μονο τα υπαρχοντα (οσα στελνουν data ενεργου καναλιου) .


    και οι technomate,και πολλοι αλλοι κατι τετοιο νομιζω ειχαν...

  • Ναι αυτό το ξέρω, το έκανα πρόσφατα για κάποιους δορυφόρους , που πίστευα ότι είχαν ανενεργά κανάλια.

    Δεν το θυμάμαι στους technomate πως το έκαναν.

    Έναν είχα τον technomate 7102.Ο φίλος έχει όλη τη σειρά .

    Ο φίλος μου το περιέγραψε ,όπως το γράφω πιο πάνω και ότι το είχαν μόνο οι technomate.

  • προ αρκετων ετων, ειχα εναν 6900hd super για καποιο διαστημα, απο φιλο μου,για να τον ...δω !... αν βολεψει (με ολη αυτη την κατασταση) θα δω αν μπορω να δω τι ηταν αυτο...

  • Δεν λέμε για αυτό φίλε , αυτό το κάνουν σχεδόν όλοι οι δέκτες.

    Λέμε να σβήνει μόνο τα ανενεργά κανάλια και τα καινούρια να τα αποθηκεύει στο τέλος της λίστας.

    Έτσι μου το περιέγραψε .

    georgeflu μην μπεις στο κόπο , μπορεί να τα μπέρδεψε ο φίλος .

  • Αν μιλάς για τους απλούς με το κλειστό λογισμικό, σβήνουν τα ανενεργά κανάλια από μία συχνότητα, και εμφανίζουν τα νέα στην ίδια συχνότητα πάντα.

    Οσοι έχουν enigma2 δε μπορούν παρά να κάνουν τα ίδια με τους άλλους enigma 2.


    (Αν πουλάει κανένα 5402 Μ3, ενδιαφέρομαι :) )

  • Δεν μιλάμε για δέκτη enigma 2.


    Δεν πιστεύω ,και να έχει ,να πουλάει κανένα.


    Με πήρε τηλέφωνο ,αν θυμάμαι τον κωδικό στο μενού ,που εμφανίζει τα emu.

    Το έψαξα μήπως το είχα γραμμένο κάπου , δεν βρήκα κάτι , το έστειλα σε μήνυμα ένα κωδικό , δεν είμαι σίγουρος ότι ισχύει.

    Θυμάσαι μήπως τον κωδικό.

  • 8280 -8281-8282


    με αυτα κατι εκανα στον 6900, αλλα δεν θυμαμαι τι. ισως emu, ισως εμφανιζε πεδιο για γραμμες, αλλα για την δευτερη περιπτωση ηθελε ενα extra αρχειο

  • f6be77015d8723cbc0590.jpgδεκτης vu zero με sdr8.εκανα online αναβαθμιση και μετα την επανεκκινηση μου εμεινε κολλημενο στην αρχικη οθονη με το λογοτυπο του sdr8.τον εκλεισα τον ανοιξα αλλα παλι τα ιδια.εβαλα το αρχικο backup image που ειχα, ξαναεκανα αναβαθμιση λογισμικου online τελειωσε η διαδικασια και μετα την επανεκκινηση μου δειχνει μια το λογοτυπο του sdr8 και μετα μια πρασινη οθονη εναλαξ...τωρα ξαναεβαλα το αρχικο image οπως το ειχα και μου δουλευε κανονικα ο δεκτης.καμια ιδεα τι μπορει να φταιει να κοιταξω πριν προχωρησω παλι σε αναβαθμιση?

    Edited once, last by Larpo ().

  • θα ηθελα να δω τι λεει η πρασσινη οθονη η το crashlog... να δουμε αν ειναι κατι στο λογισμικο, η καποιο plugin που εχεις?


    επισης, αφου εχεις κρατημενο backup... αν εχεις και διαθεση, κατεβαζεις/περνας το τελευταιο, κανεις παλι online update, και περνας ενα-ενα τα plugin που θελεις (με επανεκκινηση στο καθενα) να δεις αν καποιο σου κανει τη ζημια...

  • Στην πράσινη οθόνη δεν μου βγάζει κάποιο μήνυμα.μπορεις να μου θυμίσεις πως βρίσκω το crashlog?από έξτρα plugin έχω το xstreamity,το keyadder και το subssupport dvb player.να τα κάνω απεγκατασταση πριν προχωρήσω πάλι στο update?

  • στον osmioplus 4k τα plugin kodi,hbbtv,stalker μπαίνουν? και που μπορώ να τα βρώ?

    images έχω το satdreamgr 8 και το pure2 6.5

    Παρακαλώ θέλω αναλυτικές οδηγ'ιες εαν γίνεται για αυτα τα plugin.

    Ευχαριστώ.

  • ??? δηλαδη εψαξες και δεν βρηκες πως θα τα περασεις???


    2 φορες πρασσινο /extensions

    kodi

    hbbtv-webkit


    για σταλκερ, καπως παιζει μεσω του kodi... κανας πιο διαβασμενος θα σου πει.


    για pure δεν εχω ιδεα

  • εκανα απεγκατασταση το xstreamity μηπως και εφταιγε αυτο εκανα restart τωρα δεν εχω πρασινη οθονη αλλα μενει κολλημενη στο λογοτυπο sdr8. με dcc εχω προσβαση στον δεκτη αλλα δεν εχω ιδεα πως να κινηθω

  • εκανα απεγκατασταση το xstreamity μηπως και εφταιγε αυτο εκανα restart τωρα δεν εχω πρασινη οθονη αλλα μενει κολλημενη στο λογοτυπο sdr8. με dcc εχω προσβαση στον δεκτη αλλα δεν εχω ιδεα πως να κινηθω

    αφου τις παρεις ενα backup στον υπολογιστη σου να υπαρχουν, διεγραψε μεσα απο τον δεκτη τις λιστες με τα αγαπημενα καναλια (etc/enigma2) γιατι καπου το ειχαμε ξαναδει αυτο το εργο... και με telnet δωσε reboot...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!