Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,083 times. The last Post () by bigapple.

  • βγάζει μια μπλέ οθόνη με startup 1,2,3,4 ποιό να διαλέξω?

    θυμάμαι οτι στο πρώτο slot είχα το pure2 και στο δεύτερο αυτό που κόλλησε satdream8.

    διαλέγω το 1 η το 2 και δεν μπουτάρει.

    αν δεν μπουταρει με κανενα απο τα 2... πας για φλασαρισμα απο την αρχη (και θα χαθουν ολα τα image).


    και στα 2 image που επιλεγεις, μενει στο logo edision? η σε καποιο παει παραπερα...?

    ξαναδοκιμασε 2-3 φορες, επιλεγοντας το ιδιο, μηπως και παρει και γλυτωσεις το reflash...

  • καλησπέρα,υπάρχει plugin stalker-qt για την εικόνα openatv 6.4? δεν μπορώ να βρω στο extensions

    δεν υποστηριζουν ολοι οι δεκτες απευθειας λειτουργεια stalker, καποιοι ομως το κανουν μεσω kodi

    φίλε όμως ότι kodi τα βρίσκω...?

    δεν ξερω να σου πω, ουτε για το openatv, και γενικως δεν ασχολουμαι με το εν λογω προσθετο.


    καλο ειναι ομως να αναφερεις και ποιον δεκτη εχεις, ωστε αν καποιος ξερει κατι, να του ειναι πιο ευκολο να σε βοηθησει.

  • οκ μπουτάρει με το pure2 ,οταν πηγαίνω στο satdream8 κολλάει.

    φίλε georgeflu κατεβάζω το image satdream multi απο το σαιτ και μου λές σε παρακαλώ πως το περνάω στο slot 2?

    με ενα φλασάκι χωρίς να το ξεζιπάρω περνάει?

  • to sdg σου κολαει στο logo της edision? η στο zeus...?


    για να περασεις το image, ο κατα τη δικη μου γνωμη ευκολοτερος τροπος ειναι (με απαραιτητη προυποθεση να υπαρχει ηδη ενα στικακι πανω στον δεκτη ως /hdd)

    ασυμπιεστο με ftp στο /hdd (δεν ξερω εαν το pure2 θα το δει απευθειας, η εαν θα πρεπει μεσα στο /hdd να φτιαξεις εναν φακελο "downloaded_images").


    αφου το περασεις, μεσα απο το μενου του δεκτη πας "φλασαρισμα image" επιλεγεις τον φακελο "downloaded images" επιλεγεις το image και το slot που θελεις να το εγκαταστησεις...

  • μια βδομαδα απο ξυλοκαστρο χωρις ερτ2 3HD ξερει κανεις ποτε θα επανελθουν


    *ακυρο μολις φτιαξανε*

    Edited 3 times, last by xristos1: ακυρο μολις φτιαξανε ().

  • οταν ο δέκτης βγεί απο την μπρίζα κ ξαναμπεί κολλάει στο logo sdg .

    έβγαλα απο το etc/enigma2 όλα τα κανάλια αλλά τίποτα δεν έγινε.

  • νομίζω είχα το x-streamity και πηγαίνοντας να ανοίξω μια διεύθυνση κόλλησε.

    Εκανα διαγραφή το image sdg το ξαναεγκατέστησα κ πάλι ανοιγοντας ο δέκτης κολλάει στο logo zeys.

    Μήπως στην νέα εγκατάσταση δεν επρεπε να βάλω το χ-streamity?

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλα αυτά.

    μου λέτε σας παρακαλώ τον τρόπο να περάσω απο την αρχή image?

  • νομίζω είχα το x-streamity και πηγαίνοντας να ανοίξω μια διεύθυνση κόλλησε.

    Εκανα διαγραφή το image sdg το ξαναεγκατέστησα κ πάλι ανοιγοντας ο δέκτης κολλάει στο logo zeys.

    Μήπως στην νέα εγκατάσταση δεν επρεπε να βάλω το χ-streamity?

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλα αυτά.

    μου λέτε σας παρακαλώ τον τρόπο να περάσω απο την αρχή image?

    οταν λες "στη νεα εγκατασταση να βαλω το xtreamity" ... εκανες εγκατασταση με τον τροπο που σου ειπα πιο πανω? και ??? ανοιξε ο δεκτης κανονικα, ξαναεβαλες το xtreamity και κολλησε? η κατι αλλο ...

  • Nαι ανοιξε ο δέκτης κανονικά με τον τρόπο που μου είπες κ μετά ξαναέβαλα το x-stremity στην νέα εγκ/ση του sdg και κλείνοντας κ ανοίγοντας κόλλησε πάλι στο zeys.

  • τοτε κατι δεν παει καλα με το xtreamity...

    αφου ο δεκτης εχει 4 slot, βαλε ενα image στο δευτερο χωρις το plugin, και αν θες κανε πειραματα σε ενα τριτο slot...


    τωρα... δεν ξερω πως και τι ειναι το plugin, με ftp στο usr/lib/enigma2/python/plugins/extensions σβησε τον φακελο του plugin και κανε reboot...


    δεν ξερω ομως που μπορει να πηγαινουν αλλα αρχεια του (καποιο script, η καποια λιστα καναλλιων)...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!