Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,556 times. The last Post () by bigapple.

  • το streamlink ερχεται απευθειας απο το github απο το repsitory τους...για να ακολουθει και τις ενημερωσεις τους...


    τα αρχεια αυτα, ειναι ας πουμε για περασμα "με το χερι"... , και σε επομενο build του image , θα ξαναδημιουργησει το παλιο. (κοινως η λυση μαλλον δουλευει,αλλα ειναι "μπαλωμα", και ισως να σκασει αργοτερα αλλου).


    αλλου βρηκαμε μια πιθανη λυση, σε μια ομαδα που εχει κλωνοποιησει το streamlink και συνεχιζει να το εξελισει για παλαιοτερο python..., αλλα και αυτο θελει πρωτα τις δοκιμες του off line, και τον χρονο του...

  • Φίλος με τον ίδιο δέκτη octagon sf8008 έχει πρόβλημα με το pin του γονικού ελέγχου, σταμάτησε να δέχεται αυτόν που μαζί είχαμε ορίσει.

    Υπάρχει master code ή άλλος τρόπος να επανακτηθεί ή να πάει στο default pin?

    octagon sf8008 4K combo

  • πρωτα θα πρεπει να περασει το χρονικο διαστημα που ζηταει (αν εχει εξαντλησει τις προσπαθειες)...


    μετα μπαινεις στις ρυθμισεις γονικου ελεγχου και καταχωρεις/επιβεβαιωνεις νεο pin και παιζει με εκεινο (απ οτι θυμαμαι)...

  • δοκιμασε να μπεις με ftp στο etc/enigma2/settings

    καπου εχει 3-4 γραμμες που λενε "parental control... δες τι εχει σημειωμενο και δοκιμασε να βαλεις αυτο στον δεκτη...

  • Ευχαριστώ φίλε μου, μ' αρέσει που το έψαξα ακριβώς εκεί πριν ρωτήσω εδώ και δεν το έβλεπα!

    Έπρεπε να δώσεις εσύ εντολή φαίνεται για να ξεστραβωθώ!

    Όντως εκεί το έχει γραμμένο το pin, νάσαι καλά γι ακόμη μία φορά george!

    octagon sf8008 4K combo

  • Μετά απο βγάλε-βάλε plugin στον osmioplus 4k με openpli image διαπίστωσα οτι ο δέκτης μπουτάρει κανονικά χωρίς πρόβλημα μετα απο κλείσιμο.

    ΑΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΝΑ PLUGIN (XSTREAMITY,FREE SERVER ΚΛΠ)

    ομως ανοίγοντας τον δέκτη το πρωί κόλλησε πάλι στο βοοτ.

    Αρα φίλε Γιώργο κ Θοδωρή είναι θέμα τεχνικό του edision.

    Το κάνει όταν κρυώνει ο δέκτης μετά απο βαθιά αναμονή 5 ωρών.

  • φτιαξε ενα slot με openpli η sdg χωρις να βαλεις τα 2 plugin, και το βραδυ αστο σε αυτο το slot, βαλε το σε deep standby για 5-6 ωρες και δες το πρωι αν κολλησει παλι...

  • Μου ξανάτυχε αλλά δεν θυμάμαι το κόλπο.

    Άλλαξα το oscam-emu στο usr/bin με την τελευταία έκδοση και παραχώρησα δικαιώματα 755,

    αλλά ούτε ενεργοποιείται, ούτε με το oscam status μπορώ να δω τίποτε, μου πετάει το σφάλμα

    Error: [Errno 111} Connection refused

    Βοήθεια παρακαλώ.

    octagon sf8008 4K combo

  • Νομίζω ότι όταν αντικαθιστάς, με overwrite, το παλιό αρχείο με το νέο, δεν πρέπει να τρέχει το oscam-emu (ένας απλός τρόπος είναι μπλε κουμπί, no softcam, ή cccam, ή mgcamd).

    Μετά την αντικατάσταση το βάζεις να ξανατρέχει.

  • Το σταμάτησα με Telnet το enigma με init 4 διέγραψα το αρχικό, έβαλα το νέο έδωσα τα δικαιώματα και μετά έδωσα την εντολή reboot στον δέκτη.

    octagon sf8008 4K combo

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!