Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,078 times. The last Post () by bigapple.

  • τον ιδιο εχουμε αλλα βλεπω το προβλημα ειναι και στα γερμανικα καναλια αρα ας μας εξηγησουν οι ειδικοι τι παιζει παραλιγο να τον σπασω και το κανει σε ολα τα λογισμικα

  • Ενδεχομένως, επαναλαμβάνω ενδεχομένως,

    Να θέλει γενικά κοίταγμα το extension hbbtv, γιατί και στο MEGA PLUS δεν έχω εικόνα και ήχο.

    Αναφέρομαι στο sdgr8 και τους δέκτες μου EDISION OS MIO+ 4K και OCTAGON SF8008.

  • για τα ΕΡΤ και οτι ειχαμε εως τωρα (γερμανικα κλπ), θα ριξω μια ματια το βραδυ...


    για το mega, το εχω πει απο την αρχη Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος οτι δεν παιζει (παιζει απο μεσα ομως κανονικα το one)... αλλα πανω σε αυτο, δεν μπορει να γινει κατι, εκτος εαν οι δημιουργοι του plugin περασουν μεσα νεωτερες lib συμβατες με νεοτερες εκδοσεις hbbtv (που δε νομιζω να γινει) , η εαν οι developers του χωρου ασχοληθουν με αλλα plugin hbbtv και τα εξελιξουν...

  • τον ιδιο εχουμε αλλα βλεπω το προβλημα ειναι και στα γερμανικα καναλια αρα ας μας εξηγησουν οι ειδικοι τι παιζει παραλιγο να τον σπασω και το κανει σε ολα τα λογισμικα

    οταν λες σε ολα τα λογισμικα???

  • Χρηστο (και λοιποι φιλοι που εχετε θεμα...) δεν ξερω τι ακριβως μπορει να συμβαινει στους δεκτες σας, το hbbtv παντως φαινεται να δουλευει κανονικα (και σε δοκιμη που εκανα εγω σε mio+ k sf8008, αλλα και σε μια συζητηση που ειχα με τον korn πριν ερθω σπιτι,να ριξει μια ματια

    πιθανον σε καποιο update κατι να μην εχει ερθει σωστα, πιθανον καποιο λαθος η παραλληλο προσθετο, κανει bug...


    ERT



    SKAI



    OPEN




    τωρα ο Χρηστος1 με προβληματιζει ακομα περισσοτερο, μια και εχει θεμα σε ολα τα image..., αν εχεις καποιο slot στον δεκτη που σε παιρνει να το "χαλασεις", βαλε το sdg 30/12 , μη βαλεις settings, κανε μια σαρωση astra 19.2 , 3.1 η/και επιγεια,

    κατεβασε μονο το opera-hbbtv και κανε δοκιμη...

  • οταν σου βγαζει το "δεξια-αριστερα" (δευτερη φωτο) δοκιμασε να πατησεις ξανα οκ...

    σε ερτ1 ψηφιακη ειναι και το πιο κατω...





  • Εγώ δεν θυμάμαι να έβαλα κάποιο plugin. Τουλάχιστον δεν το βλέπω στα πρόσθετα.

    Υπάρχει και δεν το βρήκα;


    Σε δοκιμή σε EDISION MIO+ με το τελευταίο SatDream στην ΕΡΤ1 HD απο 39Ε παίζει το ERTFLIX απλά για να ξεκινήσει η ταινία πρέπει να κάνω δεξιά-αριστερά το βελάκι.

  • αυτο... δεν ειναι απαραιτητα προβλημα απο κατι... μαλλον θελει καποιο κουμπι για να ξεκκινησει... (εγω ειδα/ειπα το οκ)

  • λοιπον το image ειναι 31/12/21 οπως τα λες επαιξε με αφαιρεση και παλι μεσα το προβλημα ειναι οτι μολις δω κατι και παω να βγω κολαει ο δεκτης με το hbbtv στο πανελ και βγαλσιμο πριζα

  • στις 10, την μια μπορει κι εδω να κολλησει και να μην βγαινει...

    επειδη χθες ομως το δοκιμασα αρκετα... 9 στις 10, δουλευει και μπαινει/βγαινει κανονικα...

  • μμμ στο βιντεακι φαινεται ημερομηνια παλαιοτερου image...

    αν εννοεις αυτο,... θα ελεγα να κανεις κανονικα ενημερωση λογισμικου, αλλα ακομα καλυτερα, θα ελεγα να φλασαρεις το τελευταιο, γιατι στο ενδιαμεσο εχουν γινει καποιες μεγαλες αλλαγες...


    και ερχονται κι αλλες... (ετσι για να βαλω λιγο μυστηριο).

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!