Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 398,653 times. The last Post () by bigapple.

  • στον 1.9 τα αρενα εχουν κλεισει και στη θεση τους παιζουν sk (τα οποια ανοιγουν)


    στις 16 εχει arena croatia (που συνηθως ανοιγουν με ευκολο τροπο ) και ενα σκασμο αλλα (ser ,slo κλπ) που μονο σε λιγους ανοιγουν.

    αυτα στις 23.5 δεν τα εχει παρει καπου το αυτι μου...

  • νομιζω οχι... η ισως οχι κατι σταθερο.

    την προηγουμενη κυριακη παντως ειχε ματς superleague και γενικοτερα εχω δει παιχνιδια...

  • Τα Arena sport (Σερβια) αντικαταστάθηκαν με τα

    Sport Klub 1.2.3

    Sport Klub golf

    Sport Klub sports

    Για κύπελο δεν πέτυχα αν έχουν αγώνες, αλλα πετυχα να έχουν αγώνες Ελληνικους αγώνες SL το κακο με αυτα τα καναλια έχουν αθλια εικόνα



    Tα arena sport στις 16Ε ειναι Κροατία


    Στις 23.5 ειναι απο Κροατια, Βοσνια, Βρωμοσκοπια και Σλοβακια



    Γενικα ο 1.9 έχει και αλλα αθλητικα καναλια

    ΜΑΧ SPORT

    NOVA SPORT

    DIEMA SPORT


    Kαι ενα τεράστιο αριθμο απο εκκλησιαστικα κανάλια κρατάει το ενδιαφέρον

  • Υπάρχουν και τα Κροατικά SportKlub 1, 2 & 3 HD. (όλα με τελεία στο τέλος) στις 16Ε που ανοίγουν και δείχνουν και Ελληνικά ματς SL.

    octagon sf8008 4K combo

  • στις 16Ε υπαρχει ολο το μπλοκ σε sportklub...

    αυτα που γραφουν πληρως το ονομα,ειναι κροατιας και δεν συμβαδιζουν παντα στο προγραμμα με αυτα στις 1.9Ε

    υπαρχουν ομως επισης,και τα sk1 slo , sk1 HR κλπ... που επισης το προγραμμα τους ταιριζει καποια με καποια αλλα, αλλα οχι παντα ολα μεταξυ τους ( απ οτι βλεπω στο epg τους).

  • Καλησπέρα,


    Επειδή και εγώ παρατηρώ κάποια προβλήματα τελευταία ακόμη και σε πακέτα που πάντα πήγαιναν τρένο και δεν ξέρω τι συμβαίνει,

    Ξέρουμε κάνα καλό σερβιτόρο που να σερβίρουν άριστης ποιοτητας τα sports klub τα κρατικα και τα arena στον 16, τα άλλα sk slo, Serbia πρακτικά δεν παίζουν καθολου. (Γενικά παίζουν με τον δικό μου σερβιτόρο αλλά κάποιες φορές κολλάνε και έχω παρατηρήσει ότι όταν έχει ματς Ελληνικού κυρίως ενδιαφέροντος μπορεί να κολλάνε και υπερβολικά και επίσης ο ισπανικός ταινιοαστερας έχει κάνα μήνα και κατά καιρούς τρώει φρίκες ενώ γενικώς επί μία επταετία πήγαινε τρένο) δεν ξέρω αν φταίει ο δικός μου η είναι γενικότερο το θέμα κι αλλάζουν κάτι (την γραμμησαμε τσάμπα πήρε καινούριο δέκτη) στην κωδικοποίηση σε συγκεκριμένα γεγονότα. Για παράδειγμα τις προάλλες ήθελα να δω ένα NBA που ήταν νωρίς και ενώ τα περισσότερα κανάλια παίζανε κομπλέ. Τα Συγκεκριμένα κανάλια που δείχνανε το NBA και στον 16 και στον 13 (πολωνικά) και στον 19 (ισπανικό ταινιοαστεταρας) κολλαγανε υπερβολικά για λεπτά, η δεν άνοιγαν καθόλου το συγκεκριμένο κανάλι.

    Και μου έκανε φοβερή εντύπωση δεν μου έχει ξανατύχει σε τέτοιο βαθμό σε διαφορετικά πακέτα και δορυφόρους για συγκεκριμένο γεγονός.


    Όποιος έχει την καλοσύνη μπορεί να μου στείλει pm. (Η και όχι :) )

    σας Ευχαριστώ έτσι και αλλιώς.

  • Καλημερα!!Και εγω τωρα τελευταια βλεπω γενικα προβληματα με το σερβιτορο!!Χασαμε τα visat στις 16

    Τα discovery στις 0,8!!Και τωρα βλεπω μερικες μερες και ο ισπανος κανει κολπα!!Με τις 9 τα discovery τι

    Γινεται γιατι εγω με σερβοτορο εχω σκοταδι!!Τα βλεπει κανεις?

  • Το ειπαμε και το ξαναειπαμε ναι ανοιγουν σε επιλεγμένους σερβερ τα καναλια στις 9Ε αλλα το ετησιο κοστος σε ολους ειναι τσιμπημενο

    Ενδεικτικα αναφερω περιπου ζητανε 50Ε το χρόνο. Μη αρχιζετε ποιος και τι και μπλα μπλα ειναι κατα παραβαση των κανονων του φορουμ.

  • Καλησπέρα παιδιά,

    μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τα υβριδικά γιατί μάλλον έχω μπερδευτεί ή κάτι δεν καταλαβαίνω και δεν βγάζω άκρη μπορεί να παλεύω τζάμπα.

    Παρελαβα σήμερα τον SF8008 με διπλό δορυφορικό tuner, όχι επίγειο.και έλιωσα λίγο να τον στήσω αλλά όλα καλά.

    (Πιάνω 13-16-19.2 δορυφόρος)

    Έβαλα sdgr8 image όχι σε multiboot κανονικά το φλασάρα ως το μοναδικό μου image.

    Έβαλα το HBBTV extensions και πάω σε εκείνα τα δύο γερμανικά κανάλια στον 19.2 to Anixe και το άλλο και πατάω Το extension μου βγάζει ένα υβριδικό μενού αλλά είναι στα γερμανικά και του γερμανικού καναλιού.

    Εγώ της ΕΡΤ θέλω να βρω και τα άλλα ελληνικά. Αλλά δεν. Εκτός εάν έχω καταλάβει κάτι λάθος και δεν παίζουνε με αυτό τον τρόπο πρέπει να εχω και επίγειο tuner συνδεδεμένο στην κεραία και τζάμπα προσπαθώ.

    (Το plug-in greekstreamtv παίζει μία χαρά τα κανάλια. Υποθέτω είναι άσχετο η τα έχω μπερδεμένα και χαμένα. Δεν ξέρω)


    Ευχαριστώ όποιον χριστιανό καταλάβει τι εννοώ και με βοηθήσει.

  • καλημερα νομιζω για να δεις την υβριδικά πρεπει να σκαναρεις τον δορυφορο 39 που ειναι τα καναλια της ερτ

    Hmmm. Κακό αυτό. Μάλλον τσάμπα προσπαθούσα 👏😂 Αλλά ευχαριστώ πολύ

  • Κατάλαβα και σε ευχαριστώ πολύ καλη ημέρα να έχεις.

    Πρέπει και να τα πιάνεις και να ξεκλειδώνουν για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα υβριδικά. Απλά μπερδεύτηκα εκεί που λέγανε αρκετοί να πάω στα γερμανικά κανάλια anixe και να ανοίξω το πρόσθετο.

  • Κάτι δεν κάνετε καλά. Κι εγώ octagon sf8008 (αλλά combo) έχω και με το SDG8 το ERTFLIX στο ANIXE HD στις 19.2Ε δουλεύει μια χαρά.

    Ασχετα που είναι combo ο δικός μου, ίσως να διάλεξες λάθος πρόσθετο.

    Υπάρχουν στα feeds δύο τέτοια πρόσθετα, το webkithbbtv και το hbbtv-webkit, το δεύτερο είναι το σωστό, έλεγξε ποιο εγκατέστησες.

    Αν έβαλες το πρώτο, απεγκατέστησε το πρώτα, κάνε επανεκκίνηση, βάλε το δεύτερο και κάνε πάλι επανεκκίνηση.

    Αν παρ' όλα αυτά έβαλες το σωστό και σου ανοίγει το υβριδικό πρόγραμμα του ANIXE HD στην αρχική σελίδα του πρέπει να πας με το αριστερό βελάκι στο αριστερό κατακόρυφο πανελ επιλογών και να κατεβείς χαμηλά να επιλέξεις το Griechisches TV (EPT).

    octagon sf8008 4K combo

  • Καλησπέρα παιδιά,

    μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το προβλημα μου...????????

    εχω τον XTREND ET 9500 HD περασμενω image Open -pli 8.1 me oscam emu για να ανοιγουν τα καναλια...

    το προβλημα μου ειναι οταν παω στην digea 3.0 δορυφορο και otan επιλεγω ενα καναλι ανοιγει ,,,,αλλα οταν παω σε αλλο καναλι βγαζει μαυρο και θελει απανακινηση η oscam-emu... δεν επρεπε να παιζουν ολα..????

    εχω περασει τα κλειδια στο softcam.key και στο dvbapi.......

  • Κάτι δεν κάνετε καλά. Κι εγώ octagon sf8008 (αλλά combo) έχω και με το SDG8 το ERTFLIX στο ANIXE HD στις 19.2Ε δουλεύει μια χαρά.

    Ασχετα που είναι combo ο δικός μου, ίσως να διάλεξες λάθος πρόσθετο.

    Υπάρχουν στα feeds δύο τέτοια πρόσθετα, το webkithbbtv και το hbbtv-webkit, το δεύτερο είναι το σωστό, έλεγξε ποιο εγκατέστησες.

    Αν έβαλες το πρώτο, απεγκατέστησε το πρώτα, κάνε επανεκκίνηση, βάλε το δεύτερο και κάνε πάλι επανεκκίνηση.

    Αν παρ' όλα αυτά έβαλες το σωστό και σου ανοίγει το υβριδικό πρόγραμμα του ANIXE HD στην αρχική σελίδα του πρέπει να πας με το αριστερό βελάκι στο αριστερό κατακόρυφο πανελ επιλογών και να κατεβείς χαμηλά να επιλέξεις το Griechisches TV (EPT).

    Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω και αυτό όταν πάω σπίτι. Είμαι εντελως καινούργιος σε αυτή την γενιά των δεκτών και ακόμα ψάχνομαι.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!