Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 389,314 times. The last Post () by senos.

  • ευχαριστω. αν παρω την αλλη περιπτωση για μονο γερμανικα και ταυτοχρονη θεαση σε 4 δωματια

    χωρις μπλοκαρισματα πως? ( με πολυδιακοπτη με 4 εξοδους και καθε εξοδο σε καθε δωματιο? ή γινετε και χωρις?)

  • αν πας εξοδο/δωματιο, τοτε δε σε ενοχλει το diseq...


    με τις διελευσεις ειπαμε υπαρχει προβλημα, που και μονο σε γερμανικα παλι δε θα σου δουλεψει, επειδη αλλα καναλια ειναι σε καθετη πολωση, αλλα σε οριζοντια, αλλη μπαντα κλπ...


    με unicable... ειδικο lnb, και δεκτες (οπως προαναφερθηκε) που να το υποστηριζουν.

  • ποιος ο λογος να το "κυνηγας" ...?

    οι τελευταιες 10 εκδοσεις, ειναι διορθωση λαθους της προηγουμενης ...


    με την 11726 ειμαι ακομα πανω...


    επισης... vivacom στις 13 παπαλα

  • Κάπου πήρε το μάτι μου δημοσιευμένο beam βαλκάνια για Hotbird 13F αν παίζει τέτοιο πράγα είναι

    κλειδωμένη όχι μόνο η επιστροφή τους αλλά και η συμφωνία για τους 13 κάτι αντίστοιχο με το beam

    greece στις 9e αυτό εγώ ... προβλέπω! IsN0G00d  georgeflu

  • Ήρθε το inverto black ultra μάλλον η παλιά έκδοση του ... ξεκάθαρη η διαφορά σήματος σε σχέση με inverto premium blue

    Παράδειγμα συχνότητα 12687v ερχόταν και δεν ερχόταν τώρα σταθερά στο 55% το σήμα (1w).

    Βέβαια μιλάμε για παράκεντρη λήψη γιατί ο θείος μου με 1μ στον 0.8w και amiko slim lnb κατεβάζει τα ίδια.

    Καλό απόγευμα σε αναμονή απο DHL του octagon sf8008 supreme twin sat.

    Έχουμε θέμα εδώ για τον 46 πρέπει να κλειδώσει το lnb πάνω του αν πάνε τα βουλγάρικα 13 θα το κάνω ... τώρα το έχω κάπου 45-45.5

  • Καλησπέρα σας,

    Να ρωτήσω κάτι περίεργο που δεν βγάζει νόημα.

    Επειδή πρόσφατα είχα θέματα με το ίντερνετ μου άλλαξαν και το ρούτερ και κάνω δοκιμές να δω πώς θα πάει. Και ένας εύκολος τρόπος είναι μέσο του sf8008, να βλέπω streams οπότε άμα υπάρχει πρόβλημα θα κολλήσει η εικόνα και θα το διαπιστώσω!

    Και για να δω οτι και το wi-fi είναι καλο τον συνέδεσα τον δέκτη με wi-fi.

    Όμως ενώ το router είναι πρακτικά ένα μέτρο δίπλα στο router, με 100αρι internet πιανει 20-30 mbs στα speed test που του κάνω.

    Με καλώδιο lan πιάνει 90 !!!!

    Άλλες συσκευές (κινητά) που δοκίμασα ακριβώς στο σημείο που είναι και δέκτης πιάνουν 90-95!!!!


    Αλλά το πιο κουλό δεν είναι αυτό,

    Έχω έναν wi-fi extender ο οποίος είναι περίπου 6-7 μέτρα μακριά και ενδιάμεσα πολλοι τοίχοι.

    Όταν συνδέω τον octagon me ton wifi-extender (πού παίρνει προφανώς από το ρούτερ που είναι δίπλα στο octagon) η ταχύτητα που πιάνω σταθερά είναι 45-50 !!!!


    Γενικά πάντως δεν φαίνεται να μου κάνει θέματα αλλά πραγματικά,

    Τι στον λουτσο συμβαίνει?

  • Μάλλον για κάποιο λόγο ο δέκτης σου προτιμά το 2,4G στο ρούτερ σου και το 5G στο extender .


    Αν θέλεις να κάνεις δοκιμές μπες στο router διαχώρισε τα κανάλια του WIFI και δώσε διαφορετικό όνομα στο 2,4G και στο 5G και μετά δοκίμασε να συνδέσεις τον δέκτη στο 5G του router και ξαναδοκίμασε να δεις τις ταχύτητες .

  • καλησπέρα.

    ενημερωτικά το 16άρι τούρκικο ντισέκ δουλεύει μια χαρά. απλά μερικές φορές έχει μια καθυστέρηση σε σχέση με το 10άρι που είχα στην αλλαγή καναλιού από άλλο δορυφόρο πράγμα που το θεωρώ φυσιολογικό.

    και μια ερώτηση. σε Egami image κάποιες φορές η εικόνα εμφανίζει πιξελιάσματα σε διάφορα χρώματα ακόμη κι αν αυτό που βλέπω είναι σε ασπρόμαυρο. τι του φταίει;

  • dr_virus ευχαριστώ αλλά αυτός ο δέκτης έτσι και αλλιώς αναγνωρίζει μόνο 2.4GHz.

    Και φυσικά πήρα τηλέφωνο γιατί το ρούτερ ήταν κλειδωμένο πριν κάν να αρχίσω τις δοκιμές και έσπασα τα SSID :) ...

    Οπότε ουσιαστικά μιλάμε μόνο για τα 2.4GHz,

    Και από το router και φυσικά από τον extender, διοτι φυσικά τα έχω διαχωρισμένα ως δύο διαφορετικά δίκτυα παντού ...

    Για αυτό και ρώτησα για τι μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο.


    senos το σήμα? Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο εκτός από τη είναι χαμηλό το σήμα κάποιες φορές και πιξελιαζει.

  • Καλησπέρα. Δεν είναι θέμα σήματος γιατί το κάνει και σε κανάλια από το Azjpanel. Ίσως δεν το έγραψα εγώ καλά , σε κάποια σημεία της εικόνας βγάζει από πάνω διάφορους χρωματισμούς που σπιθουριζουν.

  • θα μπορουσε να συμβαινει και αυτο,αν εχει κατι ενεργοποιημενο,που δεν εχουν αλλα image.

    Πχ,καποτε θυμαμαι σε δεκτη,με BH ειχα ηχο,με openpli οχι.

    Οι επιλογες που ελυναν το προβλημα ηταν (τον καιρο εκεινο)

    1) συνδεση στην tv σε εισοδο που ειχε ενδειξη "arc"

    2) καλωδιο hdmi v1.4

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!