Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 390,199 times. The last Post () by senos.

  • Φίλε ειλικρινά επειδή το πιάτο είναι μικρό δεν χωράει τρίχα μεταξύ των lnb ..

    Με το ζόρι μπόρεσα και έβαλα 13-16-19 εντελώς κολλητά και άμα τα κουνήσω δύσκολα τα πράγματα και με δεδομένο ότι εγώ τα κάνω όλα χειροκίνητα, δεν έχω εργαλείο για σήμα.

  • bountyhunter21 δεν τα κυνηγάω ακόμα. Περιμένω την ώρα να εγκαταστήσω το μικρό μου τερατάκι.

    Οσο για το αν χωραει ο 9, χωραει.

    Έφτιαξε και ο καιρός για βάλτο να βρει και ο hatters1976 επιτέλους σοβαρό ανταγωνισμό.

    ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ 😂😂😂 θα χαλάσω και τα άλλα και μετά θα φάω άλλες 15 ώρες στην ταράτσα

  • Εεεε δεν εχω χώρο, αλλά και ούτε τόσο χρήμα για τέτοιο τέρας. Ασε που νομίζω πως εδω που είμαι μόνο για τον 28 θα άξιζε κάτι τέτοιο.

  • Φίλε ειλικρινά επειδή το πιάτο είναι μικρό δεν χωράει τρίχα μεταξύ των lnb ..

    Με το ζόρι μπόρεσα και έβαλα 13-16-19 εντελώς κολλητά και άμα τα κουνήσω δύσκολα τα πράγματα και με δεδομένο ότι εγώ τα κάνω όλα χειροκίνητα, δεν έχω εργαλείο για σήμα.

    για τον 23.5Ε δοκιμασε να κολλησεις αλλο ενα διπλα στον 19.2 .

    ολοι οι υπολοιποι εινει με διαφορα 3 μοιρες μεταξυ τους, αυτος ειναι 4 απο τον 19.2

    επισης απο την αλλη, μπορεις και μια δοκιμη για 9Ε


    περι των feed...

    ειναι μια μεταδωση που ξεκιναει καποια ωρα πριν το γεγονος (αθλητικο/ειδησεογραφικο/κοσμικο κλπ) , οποτε θα πρεπει να μπεις σε γνωστα λημερια, οπου αναφερονται οι συχνοτητες. (πολλοι ελληνικοι αγωνες παιζουν στις 7Ε) .

    τα προβληματα, ειναι οτι... θελει σιγουρα πανω απο 1μετρο (αναλογα και την περιοχη) , η συχνοτητα βγαινει λιγο πριν την εναρξη, οποτε θα πρεπει να εισαι στο "περιμενε" (γιατι το να γινεις hunter κλειδωμενων εχει αλλη ιστορια) , και μετα να βρεις/καταχωρησεις το "μπισκοτακι"του . το τελευταιο, η με το biscoto του sdg,η με το keyadder (που ειναι ουσιαστικα εξελιξη του προηγουμενου)...

  • Απο αυτά που βλέπω στο youtube θα δουν τι κάνετε η ταλιμπαν και θα μας πουν ότι είμαστε υποανάπτυκτοι ...

    Αυτοί έχουν φτάσει σε σημείο εκτός απο βόμβες να πειράζουν και τα inverto black ultra!

  • Γεια στην Ελληνική παρέα.

    Αγόρασα για φίλο,τον Edision piccollino S2,για την Λήψη των καναλιών ,ERT & Digea.

    Υπαρχουν,επισης εφαρμογές για Internet,το ερωτημα μου,ειναι,εαν γνωρίζει κανείς.

    Πως περναμε .,Web.TV-m3u.list,δηλδ.ποιό αρχείο,εαν υπαρχει σελιδα,www.xxxxx.url.....κτλ...κτλ.....

    δυστυχως ο δεκτης δεν ειναι enigma (για απαντηση που δωθηκε λιγο πιο κατω) .

    παλια ειχε ενα "online update" , με το κοκκινο κουμπι .


    θα κανεις κοπο και θα κατεβασεις καποια παλια αρχεια του, να δεις αν εχει μεσα αρχειο, ωστε να δεις μορφη

    η θα ψαξεις και σε συμπιεσμενα αρχεια αλλων δεκτων, μηπως επισης βρεις μεσα (θυμαμαι ειχα βρει ισως σε piccos2 , αλλα σε μια γρηγορη που εριξα τωρα, δεν...)

  • Σορρυ που επαναλαμβάνομαι. Πριν λίγο αντικατέστησα το lnb που είχα για τον 7e και κατάφερα να βγάλω feeds από τις συχνότητες που ξεκινάνε απο 11. Οι συχνότητες αυτές κατεβαίνουν οριακά. Αρα λοιπόν φαντάζομαι πως κατεβαίνουν με κάτοπτρο 1μ όπως είπε και ο georgeflu.

    Θέλω να ζητήσω λοιπόν χάρη σε όποιον μπορεί και έχει στην κατοχή του gibertini op125 ή 150 και είναι απο Β. Ελλάδα να δώσει μια εικόνα για feeds που να ξεκινάνε απο τις συχνότητες 12χχχ και οταν είναι φυσικά ενεργές.

    Ευχαριστώ

  • IsN0G00d οι συχνότητες που ξεκινάνε με 12 είναι μανίκι. Χαρακτηριστικά οι 12704 12683 αν θυμάμαι καλά με

    προβλήματα και με 2.40 τουλάχιστον εδώ. Να σημειωθεί ότι έχω σήμα σε κανονικούς πομπούς στις 7 ακόμα και

    17.8 db με το invacom θα δοκιμάσω προσεχώς και σε inverto black ultra.

  • 12685. Αυτή δοκίμαζα αλλά ο Ανάργυρος οριζοντιομένος. Σε αρκετές hatters1976 το σήμα πάει φουλ με το νεο lnb. Οπότε πρέπει να παει κεντρικός.

    Τώρα έκανα οριακή λήψη και την 12694.

    Edited 2 times, last by IsN0G00d ().

  • Σορρυ που επαναλαμβάνομαι. Πριν λίγο αντικατέστησα το lnb που είχα για τον 7e και κατάφερα να βγάλω feeds από τις συχνότητες που ξεκινάνε απο 11. Οι συχνότητες αυτές κατεβαίνουν οριακά. Αρα λοιπόν φαντάζομαι πως κατεβαίνουν με κάτοπτρο 1μ όπως είπε και ο georgeflu.

    Θέλω να ζητήσω λοιπόν χάρη σε όποιον μπορεί και έχει στην κατοχή του gibertini op125 ή 150 και είναι απο Β. Ελλάδα να δώσει μια εικόνα για feeds που να ξεκινάνε απο τις συχνότητες 12χχχ και οταν είναι φυσικά ενεργές.

    Ευχαριστώ

    συχνοτητες που ξεκινανε απο 11ΧΧΧ στις 7Ε δεν εχω δει ποτε...

    οποτε, τουλαχιστον στα βορεια θελει αρκετα πανω απο 1μ (ισως 140+ )

  • Κάτσε να έρθει free to air το persiana sports να μας κουφάνει όλους στις 7e!

    Άρχισε να φορτώνει κανάλια ιρανικά φουλ ... έχει αγγλία, ιταλία, ισπανία και ευρώπη μπάλες!

  • Θέλω να ζητήσω λοιπόν χάρη σε όποιον μπορεί και έχει στην κατοχή του gibertini op125 ή 150 και είναι απο Β. Ελλάδα να δώσει μια εικόνα για feeds που να ξεκινάνε απο τις συχνότητες 12χχχ και οταν είναι φυσικά ενεργές.






    Eutelsat 7A/B/C @ 7.0°E

    12686 - V - 7120 |4:2:0

    1920*1080 - DVB-S2 - 8PSK

    Gibertini 1,50 λίγο βορειότερα από Θεσσαλονίκη ,


    screenshot_20240329191222.jpg

  • georgeflu πιατάκι και για εκεί :smiling face:

    dr_virus μάλλον οριακή είναι αυτή. Γιατί το μεσημέρι είχα κάτι παρόμοιο και πηγαινοερχόταν.

    Μόλις την δοκίμασα και ο Ανάργυρος οριζόντιος.

    Edited once, last by IsN0G00d ().

  • Υποθέτω πως ειδικά για τα feeds στα οριακά σήματα και εκεί πάνω θα σας βόλευε να υπάρχει και

    αναπληρωματικά ένας gt combo. Εντάξει κάνει κοντά στα 90 ευρώ αλλά αν διατηρηθούν και στην

    νέα χρονιά τα biss βγήκε η επένδυση. Ξεκάθαρα πιο ευαίσθητο το tuner στα feed.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!