Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 400,144 times. The last Post () by bigapple.

  • ναι για σ' εσένα takisxx δεν θεωρείται δύσκολος δορυφόρος

    Ευχαριστω πολυ.μηπως ξερεις και αν τα καναλια του με την μπαλα θα ειναι ανοιχτα και οχι κλειδωμενα σαν του 16?

    ποια ακριβως ειναι αυτα τα καναλια???

  • ναι για σ' εσένα takisxx δεν θεωρείται δύσκολος δορυφόρος

    Ευχαριστω πολυ.μηπως ξερεις και αν τα καναλια του με την μπαλα θα ειναι ανοιχτα και οχι κλειδωμενα σαν του 16?

    ποια ακριβως ειναι αυτα τα καναλια???

    Τα αρενασπορτ μου εχουνε κλειδωσει τα σπορτκλαμπ και τα σουπερσπορτ στον 16.σε εσας παιζουνε?

  • Το σέρβικο πακέτο με τα arena βρίσκεται στις 1.9Ε και οχι στο 0,8W και εχει κάποια κωδικοποιήσει...b3b70f117.jpgαλλα και απο 16Ε ανοίγει δες εδω Eutelsat 16°E

    Μου ανοιγε απο 16 κανονικα αλλα αππ τον μαιο αν θυμαμαι καλα εχουνε κλειδωσει δεν τα ανοιγει για αυτο προσπαθω να βρω αλλους δορυφορους με μπαλα και καπου διαβασα οτι και ο θορ εχει αρκετα.δηλαδη εσενα στους 16 δεν κλειδωσανε?

  • πρέπει πρώτα να πούμε και να ξεκαθαρίσουμε ορισμένα πράγματα αυτα τα καναλια ειναι κλειδωμενα ... τωρα καποια μπορεις και τα εχεις με τον τροπο σου . στις 16 Ε κατι αλλαξαν και δεν μπορούνε να το παρέχουνε ολοι οι σερβιτόροι . Αντιστοιχα arena με παρομοιο προγραμμα υπαρχουνε απο τον 1.9E τα οποια τα παιζει ο δεκτής με κάτι σαν μπισκοτάκι ... αυτα απο μενα

  • Γεια χαρα στην Ελληνικη παρέα.

    Προσπαθω να περάσω το ΒΑ στον Dreambox 920 UHD ,στον εσωτερικό σκληρό δίσκο,

    που ειναι ενας ssd 128GB Intenso.Το εχω κάνει format ntfs,με το telnet comand ,που τού

    δίνω τις εντολες να εγκτασταθεί,εχω παντα ..error...error....κτλ..κτλ...με την ίδια ακρηβώς

    διαδηκασία σε USB Stick 3.0 32GB δεν ,έχω πρόβλημα....... τι ακρηβώς κάνω λάθος,με τoν

    ssd 128GB ?????????????

  • ουτε τον δεκτη εχω,και γενικοτερα με τα της dream εχω να ασχοληθω πολυ καιρο,αλλα,σιγουρα θελει διαμορφωση σε ntfs? συνηθως οι διαμορφωσεις που χρησιμοποιουμε σε δισκους-στικακια κλπ ειναι ext3-ext4 και σε καποιες περιπτωσεις,ex-fat k fat32...

  • ειναι αυτο που εχει τα "μπισκοτακια" για να ανοιξουν τα καναλια

    Δηλαδη ανεξαρτητα απο το key που εχρις ας πουμε μεσα στο oscam server πρεπει να εχεις και αυτο?

  • στο oscam.server δεν εχει κανενα .key . κατι "αλλο" εχει.


    γενικοτερα,υπαρχουν 2 δυνατοτητες αποκωδικοποιησης ενος καναλιου (και αυτο εξαρταται απο το καναλι).


    μεσω διαδικτυου, η τοπικα μεσα στον ιδιο τον αποκωδικοποιητη. για την πρωτη περιπτωση τα απαραιτητα μπαινουν στο oscam.server, για την δευτερη στο softcam.key ...

  • Αν εχεις και στο server και στο key "αρχεια" ο δεκτης παιρνει και απο της δυο πηγες η πρεπει να απενεργοποιησεις την μια για να παρει απο την αλλη?σας ευχαριστω για τις διευκρινησεις ολους

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!