Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 390,161 times. The last Post () by senos.

  • OSCam-Emu svn11434-r773 με PowerVu hash mode 17 και 18


    Binary για satdreamgr και mips επεξεργαστές.

    φιλε καλησπερα,μπορεις να πεις λιγο τη διαδικασια πως το περνας το αρχειο?ευχαριστω..

    κατεβαζεις την οποια νεα εκδοση

    το μετονομαζεις,συμφωνα με το παλιο που βρισκεται στον δεκτη σου στο usr/bin (πχ αν το παλιο λεγεται oscam ,ετσι θα μετονομασεις και το νεο,προσοχη σε τυχων κεφαλαια γραμματα)

    σταματας το oscam

    περνας /αντικαθιστας το αρχειο

    κανεις επανεκκινηση cam

    τελος.

  • Καλησπερα εχω μια απορια. Μπορουμε να συνδεθουμε στον δεκτη μας ασυρματα αλλα απο αλλο δικτυο? Ας πουμε να ειμαι στην δουλεια και να του κανω restart η να μπω στο webif?

    θεωρητικα,ναι

    στην πραξη εχει τις δυσκολιες του...

    θα πρεπει να κανεις εναν dns

    να του δωσεις πορτες/port forward απο το router

    και μετα απο καποια εφαρμογη στο κινητο,να τον χειριζεσαι

    (αν ο δεκτης υποστηριζει και transcoding streamαρεις και εικονα).

  • Παιδια εδω και λίγες μερες και ενώ μου άνοιγαν ΟΛΑ τα καναλια του FOX NETWORK GROUP στη ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ 12461 στον TURKSAT 42E Πλεον δεν μου ανοίγουν!!! ΒΑΖΩ στο softcam.key τα ΚΛΕΙΔΙΑ tandberg αλλα και ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! Επειδή κοντεύω να το σπάσω το μηχάνημα μπορεί καποιος να ΓΡΑΨΕΙ εάν με δεκτή Linux και Oscam καταφέρνει να τα ξεκλειδώσει και να ΕΧΕΙ φως ;!!! Και αν ναι ας περάσει εδω το κλειδί του όπως ΑΥΤΟ βρίσκεται στο αρχείο softcam.key... ΦΧΑΡΙΣΤΩ

  • Επειδή είμαι ο αναποφάσιστος αγοραστής και ταλαντεύομαι μεταξύ των Octagon SF8008 4K και Zgemma H2H combo θέλω μια άποψη για το πόσο καιρό πιστεύετε ότι έχουμε ακόμη για πλήρη μετάβαση σε UHD.


    Αυτό γιατί ο Zgemma έχει υποστήριξη καλή (OpenPLI κλπ) αλλά είναι HD όταν ο Octagon με πολύ δυνατό hardware και UHD σε υποχρεώνει να μείνεις σε OpenATV. Άρα αν έχουμε 2 χρονάκια μπροστά μας λες δε βαριέσαι παίρνω zgemma και τον αλλάζω.


    Επίσης μια γνώμη για το OpenATV. Έχει όλα τα καλούδια που έχει το PLi; Softcams etc...

  • για τον octagon, αν υπαρξουν καποιες σοβαρες διορθωσεις,θα υπαρξει και αλλο ενα λογισμικο...

    διαφορετικα,κανεις λιγο ακομα υπομονη και τελος Δεκεμβριου,κατι ακομα νεο ερχεται...

  • Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ρε παιδιά γιατί με όλα αυτά που διαβάζω τις τελευταίες μέρες κάπου χάθηκα...η διαδικασία με τα κλειδιά τους drivers τα αρχεία κτλ κτλ κτλ είναι για να ανοίξεις τα καναλια.μεχρι εδώ όλα καλά (βέβαια όχι και τόσο απλό όπως ακούγεται αλλά ενδιαφέρον..,?).σε περίπτωση που έχεις σερβιτορο χρειάζεται πάλι όλη αυτή η διαδικασία η απλά σου δίνει κάποιο αρχείο και έχεις 'φως' στα κανάλια αυτα??

  • καποια καναλια,συνηθως δεν μοιραζονται απο σερβιτορους,οποτε αν επιθυμεις να τα παρακολουθεις...οι πιο πανω διαδικασιες,μονοδρομος...

  • georgeflu σ' αυτές τις τιμές ;

    για τιμες,δεν ξερω...,αλλα να βαλουμε και λιγο τα πραγματα σε μια ταξη,γιατι συγκρινουμε ανομοια πρραγματα.


    για τα 130 που διαφημιζεται ο octagon, δυσκολα να εμφανιστει δεκτης 4Κ (αλλα ο χρονος θα δειξει).αλλα απο αυτα που ακουω ,διαβαζω και μαθαινω,ο octagon εχει ακομα πολυ δρομο για να γινει λειτουργικα ανταγωνιστικος δεκτης οποτε,ακομα και η τιμη του,για εμενα δεν ειναι δελεαρ...


    για μη 4Κ δεκτη τωρα,υπαρχουν ηδη δεκτες που εχουν δειξει τις αρετες τους,σε τιμες παρομοιες με του Η2,που χριζουν και καλης υποστηριξης...

  • Υπάρχει κάπου λίστα με έτοιμους τους δορυφόρους και τα καναλια?ο vu που έχω έχει μέσα τελικά όπως ειδακανονικα δορυφόρους υπηρεσίες κανάλια κτλ αλλά δεν ξέρω πόσο παλιά είναι και αν χρειάζονται ανανεωση.

  • καποια καναλια,συνηθως δεν μοιραζονται απο σερβιτορους,οποτε αν επιθυμεις να τα παρακολουθεις...οι πιο πανω διαδικασιες,μονοδρομος...

    αρα τα ντοκιμαντερ με ελληνικους υποτιτλους ανοιγουν με αυτο τον τροπο και οχι με σρβιτορο γιαυτο και η ολη διαδικασια?ισως λιγο χαζες οι ερωτησεις αλλα δεν εβγαλα ακρη διαβαζοντας 10δες μυνηματα μπερδευτηκα χειροτερα!τωρα εχω σκοπο να μπω στο παιχνιδι κι εγω οποτε εχω ηδη ξεκινησει διαβασμα.προεχει να βαλω φυσικα το πιατο μολις συνδυασω ελευθερο χρονο και καλο καιρο! (ευχαριστω τον pappikos194 για το μοτερ)

  • georgeflu σ' αυτές τις τιμές ;

    για τα 130 που διαφημιζεται ο octagon, δυσκολα να εμφανιστει δεκτης 4Κ (αλλα ο χρονος θα δειξει).αλλα απο αυτα που ακουω ,διαβαζω και μαθαινω,ο octagon εχει ακομα πολυ δρομο για να γινει λειτουργικα ανταγωνιστικος δεκτης οποτε,ακομα και η τιμη του,για εμενα δεν ειναι δελεαρ...

    επειδη το πιο πανω μυνημα ηταν μεταμεσονυκτιο και σε συνδιασμο με αλλα νωριτερα,τωρα που το ειδα σκετο,φαινεται να ειναι καπως "λαθος",οποτε ας κανω μια μικρη διευκρινηση.

    δεκτες 4Κ σε αυτη την τιμη,σιγουρα υπαρχουν,το δικο μου μυνημα,αφορουσε αυτο που "αναμενεται".

  • καποια καναλια,συνηθως δεν μοιραζονται απο σερβιτορους,οποτε αν επιθυμεις να τα παρακολουθεις...οι πιο πανω διαδικασιες,μονοδρομος...

    αρα τα ντοκιμαντερ με ελληνικους υποτιτλους ανοιγουν με αυτο τον τροπο και οχι με σρβιτορο γιαυτο και η ολη διαδικασια?

    ακριβως,αρκει και ο δεκτης σου να μπορει να το υποστηριξει...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!