Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,130 replies in this Thread which was already clicked 392,662 times. The last Post () by senos.

  • Έκανα εγκατάσταση στον Xtrend 4000 το SatDreamGr 6.0 και με το installer ipk έκανα εγκατάσταση το skin και εμφάνισε τον φάκελο cinogriplifhd στην διαδρομή /urs/share/enigma2 αλλά δεν το εμφάνισε στο θέμα που βρίσκονται τα skin για να μπορέσω να το ενεργοποιήσω. Κάθε βοήθεια δεκτή!!

  • στο sdg δοκιμασε να κανεις την εγκατασταση μεσα απο τον διαχειριστη αρχειων (στο panel+)

    Πιες κινήσεις κάνω από τον διαχειριστή αρχείων?

    Γιατί δεν έχω κάνει με αυτό τον τρόπο εγκατάσταση.

  • αφου εχεις περασει το .ipk στον φακελο (συνηθως /tmp) πας στον διαχειριστη αρχειων, βρισκεις τον φακελο/πατας ok , βρισκεις το αρχειο /πατας ok σε ρωταει τι θες να κανεις -> εγκατασταση...

  • αφου εχεις περασει το .ipk στον φακελο (συνηθως /tmp) πας στον διαχειριστη αρχειων, βρισκεις τον φακελο/πατας ok , βρισκεις το αρχειο /πατας ok σε ρωταει τι θες να κανεις -> εγκατασταση...

    Έχω κάνει την διαδικασία εμφανίστηκε ο φάκελος στην διαδρομή /urs/share/enigma2 πια είναι η επόμενη κίνηση?

    Εκεί που είναι τα άλλα skin στην διαδρομή Μενού/Εγκατάσταση/Σύστημα/Ρυθμίσεις επιφάνειας χρήστη/Θέμα δεν το βρίσκω για να το ενεργοποιήσω.

    Τι μπορώ να κάνω?

  • Καλησπερα σε ολους. Μια βοηθεια παρακαλω. Εχω τον VUSOLO2 .Image SatDreamGr.6 πως μπορω να κανω επεκταση μνημης στο δεκτη για να μπορω να περναω διαφορα Plugins και να μην κρασαρει οταν φουλαρει η μνημη του. Εχω τοποθετησει μεσα στον δεκτη σκληρο δισκο 500 gb και στην πισω θυρα του εχω βαλει ενα 10 gb στικακι. Οταν θελω να περασω νεα Plugins ( IPTV Player. TSMedia. FreeCccam. SatVenus kαι διαφορα αλλα ) πως μπορω να τα βαζω στον εσωτερικο σκληρο δισκο που εχει μεγαλη μνημη και να μην πανε στη μνημη του δεκτη που εχει μικρη χωρητικοτητα για μα μην φουλαρει και κρασαρει. Παλια ειχα διαβασει οτι αυτο το κανεις με καποιο τροπο σε black hole images. Και κατι αλλο οταν θα κανω αναβαθμηση σε νεο image ολα αυτα τα plugins θα τα χανω και θα πρεπει να κανω απο την αρχη ξανα την ολη διαδικασια? Ευχαριστω πολυ!!

  • Quote from piranhas

    'https://linuxsat-support.com/thread/126498-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/?postID=476789#post476789']

    c235dd9d84716c43568.jpg

    Έχω 4ΜΒ μέγεθος ελεύθερο. Και επανεκκίνηση έκανα. Δεν το εμφανίζει ενώ η εγκατάσταση έχει γίνει σωστά!

    Κάποια άλλη λύση?

    2 MB το ipk + 2 MB τα Αρχεία του skin μάλλον δεν έχεις άλλο χώρο


    Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Μπορεί να βοήθήσει κάποιος?Θέλω να βάλω άλλη έκδοση oscam-emu και δεν βρίσκω στα πρόσθετα την απεγκατασταση της oscam που θέλω να ααλλάξω.Πως την κάνω απεγκατασταση?

  • για να μην τυρανιεσαι...

    κατεβαζεις το νεο oscam.bin που θελεις να περασεις...

    βλεπεις με τι ονομα υπαρχει το αρχειο στο usr/bin

    μετονομαζεις το νεο, οπως ειναι το παλιο

    κρατας το παλιο backup για καθε ενδεχομενο

    κανεις αντικατασταση (με σταματημενο το oscam)

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!