P@werVU σε VU+

There are 235 replies in this Thread which was already clicked 28,066 times. The last Post () by nautilus7.

  • θέλεις φρέσκα κλειδιά(softcam.key) και όχι οτι έχει στην αρχή γιατί είναι παλιό
    θέλει επίσης να δεις τα live log απο το osacam ... και δοκιμες και μετα 2 μπουκέτα συν οτι μπορει να εχει καποια αλλαγη στις παραμετρους και να επηρεάζει το stream ...γιατι έχουμε πολύ καιρό να δοκιμάσουμε αυτή την μέθοδο ...

    Εχω κατεβασει απο εδω το softcam key το τελευταιο που ανεβασατε. Αν ανεβασω το live log θα βγαλεις ακρη θοδωρη?

  • ξεκινησα τον δεκτη (vu zero) χωρις να εχω κανει καμια αλλη παρεμβαση-εγκατασταση τη διαδικασια για τα power vu απο την αρχη αλλα εχω καποιες αποριες και για να μην τα μπερδεψω ας κανω κι εγω καποιες ερωτησεις...καταρχην εκανα εγκατασταση απο τα προσθετα το pau και απο τα softcam το oscam emu 11420 που ειχε ο δεκτης στα προσθετα του.κατοπιν κατεβασα το τελευταιο oscam emu και το εκανα αντικατασταση με τον τροπο που αναφερει ο georfeflu στο #1462.τα παρακατω με τις ροες πως τα κανω edit??που πρεπει να μπω?το softcam key πρεπει να μπει στη διαδρομη /etc/tuxbox/config/oscam-emu ?επισης πρεπει να γινει εγκατασταση της βιβλιοθηκης που αναφερεται στο πρωτο post? δλδ βιβλιοθήκη libusb-1.0-0 αυτα τα 'ολιγα' για αρχη...

    Edited 6 times, last by Larpo ().

  • 1) σχετικα με τις ροες,ισχυει το πιο πανω

    2) το softcam.key, ναι εκει που εγραψες.

    3) αντικατασταση το εκανες,τσεκαρεις και εαν δουλευει,στην openwebif (και εαν εχει αντικατασταθει)

    4) και σημαντικο,υπαρχει μια αλλαγη στις τελευταιες εκδοσεις (r755) για μια παρεμβαση που χρειαζεται στο emu στο oscam-reader

  • 5) για την libusb-1.0-0 ειναι ανάλογα το image αν την έχει εγκατεστημένη ή όχι και αν το binary του oscam το χρειάζεται ή όχι , οποτε δεν μπορούμε να σου πουμε οτι το χρειάζεσαι γιατί εξαρτάται από την περίπτωση

  • openpli 6.2 φοράει τώρα για τον driver δεν ξέρω πως μπορώ να το τσεκαρω?εχω μπει και στο μενου του openwebif αλλα ουτε εκει μπορω να βρω πως τσεκαρω για το oscam αν εγινε αντικατασταση και δουλευει...παρεμπιπτόντως για να μπω στο openwebif μου ζηταγε κωδικο αλλα δεν επαιρνε το root.μπηκε τελικα βαζοντας μεσα απο το δεκτη την επιλογη για http authentication απο ΝΑΙ σε ΟΧΙ στο plugin του openwebif

    Edited once, last by Larpo ().

  • ψαχνοντας το forum για το openwebif βρηκα μια εικονα στη συζητηση για τα digea. https://linuxsat-support.com/c…104373-screenshot-83-png/ σε μενα δεν βγαζει αυτη την επιλογη που εχει κυκλωμενη για το oscam webinterface...τι μπορει να γινεται?

    ρε φίλε στο δικό μου βλέπω ότι υπάρχει oscam WebInterface

    Διεπαφή Δικτύου OSCam στα ελληνικά



  • σε μενα δεν το βγαζει αν και εκανα εγκατασταση το oscam emu μεσα απο τα προσθετα του δεκτη και το εχω και ενεργοποιημενο με επανεκκινηση κτλ...

    736f6.jpg

  • τι να σου πω :(

    πάρε 1 edision OS ..... και το προβλημά πααααάει

  • Ναι το είχα ενεργοποιημένο αλλά δεν μου το εμφάνισε πάλι.το καινούριο oscam emu που κατεβασα το έκανα αντικατάσταση μέσω filezila με τη μέθοδο drag and drop.υπαρχει περίπτωση να φταίει αυτό?στα #1487&#1489 στο θέμα ΕΡΩΤΉΣΕΙΣ-ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ κάτι αναφέρουν τα παιδια για προβκημα με filezila.το dcc που το βρίσκω έχουμε κανένα link?ο δέκτης είχε αυτό το oscam emu μέσα που έκανα εγκατάσταση42d3815ee4e6cd.jpg


    Και μετά κατεβασα από εδώ http://oscam.dreamosat.net/ind…=nom&directory=1.20_TRUNK την έκδοση mips-openpli4

    Edited 2 times, last by Larpo ().

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!