P@werVU σε VU+

There are 235 replies in this Thread which was already clicked 27,730 times. The last Post () by nautilus7.

  • τα skin του openpli βρισκω προσωπικα αδεια,αλλα μπορεις να τα κατεβασεις μεσα απο τα feed του satdreamgr,αν αυτα σε καλυπτουν/ικανοποιουν...


    το skin του satdreamgr (ενα εχει μεινι το βασικο και μπαινουν οι οποιες προσθηκες απαιτουνται) για εμενα εχει ολα τα στοιχεια που χρειαζομαι...

    και μια φρεσκια φωτο,με ρυθμιση σε μια κατω μπαρα (μπορει να γινει και σε 2 οπως η φωτο που εχει στο λινκ ο 2enigma1969

    Ποιο σκιν εινα αυτο ρε παιδια φανταστικο ειναι υπαρχει μεσα στα προσθετα ?

    • Official Post

    το skin ειναι το : satdreamgr-hd-transpba

    και οι ρυθμισεις του ειναι σε διαδρομη

    Μενού / Panel+ / System panel / Διαμόρφωση transpΒΑ skin

  • Για openatv vu solo 4k

    A) Κάντε εγκατάσταση την oscam από το φάκελο 1

    B) Σταματήστε την oscam

    Γ) Κάντε αντικατάσταση το αρχείο από το φάκελο 2 στο usr/bin (Attributes 755)

    Δ) Κάντε αντικατάσταση τα αρχεία από το φάκελο 3 στο /usr/keys (Attributes 755)

    Ε) Επανεκκίνηση του δέκτη

    Κάντε δοκιμή απευθείας από τον 0.8W 4.8W 9.0E τα powervu κανάλια




    "Τα παραπάνω τα έχουν αναφέρει και άλλοι με καλύτερο τρόπο και πιο αναλυτικά

    απλά τα ανεβάζω για όποιον τον ενδιαφέρει σε vu solo 4k με openatv"




    OPENATV.rar

  • τα skin του openpli βρισκω προσωπικα αδεια,αλλα μπορεις να τα κατεβασεις μεσα απο τα feed του satdreamgr,αν αυτα σε καλυπτουν/ικανοποιουν...


    το skin του satdreamgr (ενα εχει μεινι το βασικο και μπαινουν οι οποιες προσθηκες απαιτουνται) για εμενα εχει ολα τα στοιχεια που χρειαζομαι...

    και μια φρεσκια φωτο,με ρυθμιση σε μια κατω μπαρα (μπορει να γινει και σε 2 οπως η φωτο που εχει στο λινκ ο 2enigma1969

    image.jpg">

    αυτα τα picons που τα βρησκουμε;;;

  • για astra -hotbird, νομιζω θα τα βρεις παντου σαν glossy picons.

    για τα ελληνικα καναλια τωρα,υπαρχουν σε καποια ενοτητα στο satdream,αλλα θα πρεπει να ψαξω το που...

  • δεν ειναι ολα glossy, και καποια θελουν διορθωμα,γιατι καποια καναλια εχουν αλλαξει συχνοτητες και φυσικα id...και επισης υπαρχουν μεσα και καποια τα οποια πλεον απλα πιανουν χωρο (μια και τα καναλια τους ειται αλλαξαν,ειται σταματησαν να εκπεμπουν).

  • Αν το image έχει τους νέους drivers παίζει αλλιώς τους βάζεις χειροκίνητα. Δες σε αυτό το νήμα το ποστ 50 και το 51 για τις ρυθμίσεις σε oscam πρώτα από όλα μην και το image που έχεις έχει του drivers

  • Λοιπον, εβαλα το προσφατο satdreamgr και τα powervu παιζουν μια χαρα (χωρις stream relay, απευθειας απ'το δορυφορο) με oscam-emu svn11391.

    Παιζουν ολα τα Discovery σε Thor & Astra 4.9e... Ομως ΔΕΝ μου ανοιγουν τα AFN στις 9e. Εχω ηχο, αλλα δεν εχω εικονα!

    Μηπως γνωριζει καποιος πώς ανοιγουν τα AFN?? :(

  • Exω τον vu+zero με obh image το τελευταίο.

    που μπορώ να βρώ οδηγίες να εγκ/σω oscam κ ποιό? για να βλέπω afn stis 9e?

    apo cccam ξέρω απο oscam τίποτε.

    αν γίνεται αναλυτικές οδηγίες .ευχαριστώ.

  • Το SDG έχει την 11397 oscam emu δες στα feed γιατι θέλει πιο νέο emu και για τα afn θέλει τον τρόπο που αναφέρει ο joeuser εδω

    Το image ειχε μεσα την oscam emu 11391 r754. Αυτήν τρεχω τωρα και παιζουν καλα προς το παρον τα discovery & τα Αfn...

    Ποια εκδοση προτεινεις? χρειαζεται να βαλω μια πιο προσφατη?

  • απλος οσο πιο νέα εκδοση διορθώνει κάποια πρόβλημα... αφου και με αυτη κανεις την δουλεια σου δεν υπαρχει προβλημα απλος επειδή ανέφερες οτι εχεις the last SDG

    EDIT

    οκ τωρα ειδα εχεις stable που εχει την 11391

    το sdg5 Experimental εχει την 11397

  • Τα πρώτα πόστ , και τα άλλα που γράφονται στην σειρά είναι αναλυτικά , δεν μπορώ να καταλάβω τι περισσότερη ανάλυση πρεπει να γινει

    Πές που κολάς να βοηθήσουμε όσο μπορούμε -και αν κάτσεις και ψαχτείς και διαβάσεις και εδώ μέσα και όπου αλλού θές ,όλα αναλυτικά είναι -απλά διάβασμα θέλει .

    Κάπου έγραψες πως απο cccam γνωρίζεις απλά τα βρίσκεις σκούρα (αν κατάλαβα καλα) με την oscam αυτό σημαίνει πως απο κάπου είχες

    γραμμή (και καλα-πολυ καλα κάνεις) και δεν ψαχνόσουν ιδιαίτερα -αν είναι σωστός ο λογισμός μου -έμεινες πίσω και στο διάβασμα !!!

    Ακου φίλε μου ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ αλλά και όλοι οι νεότεροι στο sport που λέγεται enigma2 ή όπως αλλιώς λέγεται -ή όπως θέλεται πέστετο....

    Υπάρχουν 2 λύσεις

    1) βάζεται γραμμή και ξεμπερδεύεται και ότι είδατε είδατε και άν κόψει έκοψε.. με ότι αυτό συνεπάγεται (εύκολος τρόπος δεν θέλει διάβασμα)

    2) Διάβασμά και συνεχείς test μέχρι να βρείς πως και τι , και πού το καθένα δουλεύει και που όχι ( ειμαι ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ του 2ο)


    ΥΓ 1 Συγνωμη για το σεντόνι

    ΥΓ 2 Συγνώμη αν έθιξα κάποιον

    ΥΓ 2 Στης 9 μοίρες που είναι τα AFN μήν ασχολείστε -το sport που έχει όλο αμερικάνικο ποδοσφαιρο έχει και άντε και καμια φορά κανα αγώνα champion leaque και τίποτα παραπάνω

    Edited once, last by W@Rp ().

  • μου αρέσει πολύ να πειραματίζομαι.

    δεν βλέπω tv μόνο ποδόσφαιρο.

    ήθελα να ρωτήσω για το oscam αν έχωντας γραμμή cccam μπορώ να βλέπω κ με oscam?

    εχω καταλάβει οτι κάποια κανάλια σπάνε με oscam χωρίς γραμμή κ συνδρομή.

    ασχολούμε 15 χρόνια με δορυφορικά .είναι το χόμπυ μου.

    υπάρχει κάποιος οδηγός στα ελληνικά για οscam γενικά?

    ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας.

  • λοιπον...ας πω κι εγω ενα κατι τις...

    προσωπικα "γελασα" (οχι ειρωνικα ομως,απο την ευθυμη πλευρα) οταν διαβασα το "απο cccam ξερω". το cccam,εκτος του να περασεις μια γραμμη,δεν εχει και τιποτα αλλο ...

    απο την αλλη το oscam,ειναι ενα emu χωρις τελος. οποτε,οπως κι εγω, το πας μεχρι το σημειο που θες.

    θα συμφωνησω 100% με το μηνυμα του @Centaurus 69 .

    απο εκει και περα,το oscam ειναι ενα "μεγαλο" η "καλο" emu,το οποιο μπορει να δουλεψει και σαν cccam,και σαν mgcamd και σαν πολλα αλλα cam.οδηγιες... για να κανεις τι ακριβως? οπως αναφερθηκε πιο πανω,ξεκινας και οπου σκαλωσεις ρωτας. πιο ευκολος τροπος δεν υπαρχει. κατεβαζεις το emu για τον δεκτη/image που εχεις, βαζεις τα υπαρχοντα config και προσθετεις τα δικα σου στοιχεια...


    και μια σημαντικη λεπτομερεια/διαφορα. υπαρχει το oscam, και το oscam-emu. το πρωτο απο μονο του,δεν ξεκλειδωνει κανενα καναλι.

  • Αν σου αρέσει μόνο το ποδόσφαιρο (όπως εμένα) κράτα την γραμμή -που υποθέτω- που έχεις .

    Απο την άλλη πρέπει να πεις και που στοχεύεις σε δορυφόρους να γίνουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ ποιο συγκεκριμένοι !!

    Απο την άλλη το οποιοδήποτε CAM-oscam δεν ανοίγει τίποτα περισσότερο από PowerVU & Tandberg-digea ...κλπ κλπ το οποίο τώρα τελευταία έχει εξελιχθεί να ανοίγει πάρα πολλά κανάλια με την χρήση και μόνο ενώς και μόνο emulator .Φυσικά ανοίγουν και κάποια και με άλλα emu αλλα η φασαρία είναι και η ευκολία να ανοίγουν όσα περισσότερα με ένα emu !!!!!

    Aφου λοιπόν είσαι τόσα χρόνια με αυτό το χόμπυ πρέπει να γνωρίζεις πώς όλα έχουν σχέση με τον εξοπλισμό σου και το τί ψάχνεις !!!


    ΥΓ 1 αν ψάχνεις για Ελληνικά ξέχνα το ......(δεν είναι κακό να ψάχνουμε ...και εγώ ψάχνω-τωρα τελευταία σκεφτομαι να αρχίσω να ψαχνω για λίρες)

    ΥΓ 2 αναλυτικές οδηγίες σε Ελληνικά εδώ μέσα ,στο satdream , και στο site edition

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!