EPG για τα Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος

There are 459 replies in this Thread which was already clicked 53,575 times. The last Post () by dr_virus.

    1. opkg remove enigma2-plugin-extensions-epgimport
    2. opkg remove enigma2-plugin-extensions-epgimport-rytec
    3. opkg remove enigma2-plugin-extensions-xmltvimport-greekepg
    4. reboot

    αυτα τα κανω απεγκατασταση ...... και αυτα εγκατασταση

    opkg update


    opkg install enigma2-plugin-extensions-epgimport

    opkg install enigma2-plugin-extensions-xmltvimport-greekepg

  • κατ αρχην σε ρωτησαμε 2-3 φορες για τις πηγες και παιρναμε απαντηση οτι ειναι οι ιδιες.

    δευτερον,κανεις σε 2 και 3 σελιδες τις ιδιες ερωτησεις,περιμενοντας ισως να σου απαντησει καποος αλλος?και τι να απαντησει,αφου 1+1=2 στο προβλημα σου...

    3ον εαν εβαλες αυτα που ειναι στο πρωτο μυνημα,η αυτα που σου εχω ανεβασει εγω,τα sevice reference ειναι ενταξει.που ακριβως τα ειδες εσυ να ειναι διαφορετικα?

  • τα εχω κανει απεγκατασταση τουλαχιστον 3 φορες ολα και ξανα εγκατασταση απο την αρχη και μου βγαζει τα ιδια....του μεδουσα το epg που περασα δουλεψε για λιγες μερες........ τα nat geo wild και nat geo δεν μου βγαζει τιποτα τα nat geo τα τσεχικα μου βγαζει τσεχικο epg στα υπολοιπα καναλια μου βγαζει αγγλικα και στα powervu ελληνικα ....πολυ μπερδεμενα δεν ειναι λογικο.......και τα δικα σου που εβαλα το ιδιο προβλημα δεν αλλαξε κατι γι αυτο επιμενω και ρωταω μηπως ειναι καπου αλλου το προβλημα

  • διαγραφεις τελειως οτι υπαρχει μεσα στο etc/epg import.

    κανεις διαγραφη epg.dat με τον τροπο που ειπε πιο πανω ο medousa

    διαπιστωνεις οτι δεν υπαρχει epg ουτε στα powervu...

    βαζεις τα δικα μου,και επιλεγεις μονο την τελευταια πηγη "EPG GR" (ελεγχεις προσεκτικα εαν εχεις επιλεγμενο κατι αλλο και το αποεπιλεγεις)

    κανεις χειροκινητη φορτωση epg.

    αν και παλι δεν εχει αποτελεσμα,θελω τα αρχεια που ειναι μεσα στον δεκτη σου,στο etc/epgimport, και ενα screenshot απο το "menu/πληροφοριες/υπηρεσια" ενω εισαι στο BBC Earth. (αν και αφου δουλεψε με του medousa,τοτε τα id πρεπει να ειναι ΟΚ)


    εαν τυχων εχεις κανει καποια παρεμβαση εσυ με εξτρα πηγες κλπ... μας το λες τωρα,μην τυρανιομαστε αδικα

  • Απο το epg του rytec στα default αρχεία έρχεται κανονικά epg greek για science , tlc, δεν ξέρω αν μιλάει κάποιο παιδί μαζί του και φτιάχνεται τις extra πηγές, μπορεί εύκολα να τα προσθέσει στα service που θα του πείτε.

  • μα τα συγκεκριμενα services,ειναι ηδη φτιαγμενα (αναφερονται και στο 1ο μυνημα και μεσα στο θεμα) και δεν εχω δει αλλον χρηστη με παρομοιο προβλημα .

  • μα τα συγκεκριμενα services,ειναι ηδη φτιαγμενα (αναφερονται και στο 1ο μυνημα και μεσα στο θεμα) και δεν εχω δει αλλον χρηστη με παρομοιο προβλημα .

    Δεν έγραψα για το πρόβλημα του φίλου, αλλά για το μήνυμα που είδα ποιο πίσω του medousa, όλα είναι ΟΚ με Ελληνικά εκτός το dtx που είναι english.


    <<ok κάνανε την αλλαγη , ελληνικά έχουνε το animal ,showcase & discovery central europe , αγγλικα το id xtra & tlc καθως και το Dtx και χωρις το science , και το ΙD σε νορβηγικά>>

  • Α! οκ...


    απλα,αν δεις την ημερομηνια που ανεβηκε το συγκεκριμενο μυνημα,ηταν το διαστημα που ο ΟΤΕ εκοψε τα εν λογω καναλια,οποτε και αυτα (που επαιρναν epg απο την σελιδα του) εμειναν ορφανα απο epg.αργοτερα,διορθωθηκαν πληρως τα πραγματα (πηραν οι πηγες απο vodfone)

  • Α! οκ...


    απλα,αν δεις την ημερομηνια που ανεβηκε το συγκεκριμενο μυνημα,ηταν το διαστημα που ο ΟΤΕ εκοψε τα εν λογω καναλια,οποτε και αυτα (που επαιρναν epg απο την σελιδα του) εμειναν ορφανα απο epg.αργοτερα,διορθωθηκαν πληρως τα πραγματα (πηραν οι πηγες απο vodfone)

    Μπράβο , σιγά μην σας είχε ξεφύγει 8o

  • στις 5 φωτο εχεις 2 φαουλ

    και αν και θα επρεπε να σου πω να διαβασεις ξανα την ενοτητα απο την αρχη για να βρεις τη λυση


    ΜΕΣΑ ΣΤΟ ETC/EPGIMPORT ΣΒΗΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

    10 φορες το ειπα. εχεις μεσα 5 αρχεια,εγω ανεβασα μονο 3 (τα 2 πρωτα δεν τα ανεβασα εγω)


    ΣΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΑΣΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 5 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ

    και ηταν η τελευταια...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!