EPG για τα Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος

There are 469 replies in this Thread which was already clicked 55,718 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • its possible that files in english....

    or... tell me where i can get english id and ill do ....

    will be great if enclosed rytec for powervu. and biss channels

    thanks in advanced!

  • i don't think that it is so easy.

    the "biss" channels, by it self,does not mean something. is there any epg source???


    also the powervu channels is something different. not all "animal planet" (for example) are playing same program,and for this channel there are more than one provider which using them and provides different language.

    i think somehow,that is ok. everyone can look for the source he needs,and adding the channels id,can add epg...

  • καλησπερα,εχω τον δεκτη octagon sf8 hd με openpli 4

    και το θεμα ειναιπως μπορω να φτιαξω να μου δειχνει EPG ,για παραδειγμα στα καναλια NAT GEO HD και national geographic wild hd

    στους 23,5 Ε που εχει με ελλ υποτιτλους ,δε μου δειχνει καθολου πληροφοριες για το προγραμμα του ειναι κενο

    υπαρχει τροπος να το το φτιαξω με καποιο plugin??

    ευχαριστω

  • με το epg import γίνεται και τις πήγες από το νήμα EPG για τα Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος

    9b10178b9a91c.jpg

    γεια σου φιλε μου σε ευχαριστω πρωτα απο ολα για την αμεση απαντηση,οταν λες epg import θες να μου πεις θελει συγκεκριμενο για το openpli 4?

    ευχαριστω και παλι

  • εγκατεστησα το epgimportfilter,αλλα δεν εχει δημιουργηθει η διαδρομή /etc/epgimport,

    πρεπει κανω επανεκινηση του δεκτη για να εμφανισει τη διαδρομη αυτη?

  • filter δεν νομιζω ...

    αν δώσεις το πιο κατω τι σου επιστέφει ?

    Code
     opkg list |grep epgimport |awk '{print $1}'

    πρεπει σαν αυτα ,ειτε το έχει ήδη εγκατεστημένο

    Code
    enigma2-plugin-extensions-epgimport
    enigma2-plugin-extensions-epgimport-dbg
    enigma2-plugin-extensions-epgimport-rytec
  • filter δεν νομιζω ...

    αν δώσεις το πιο κατω τι σου επιστέφει ?

    Code
     opkg list |grep epgimport |awk '{print $1}'

    πρεπει σαν αυτα ,ειτε το έχει ήδη εγκατεστημένο

    Code
    enigma2-plugin-extensions-epgimport
    enigma2-plugin-extensions-epgimport-dbg
    enigma2-plugin-extensions-epgimport-rytec

    enigma2-plugin-extensions-epgimportfilter

    αυτο εμφανιζει

    γινεται να το περασω χειροκινητα φιλε?

    θα το απεγκαταστησω αυτο που περασα τωρα,παντως στα feed του pli αυτο ειχε

  • το εχει εδω EPG Importer Enigma2 Plugin

    και δες γιατι εχουνε γινει κάποιες αλλαγές και θελει extra πακέτα για το image που έχεις

    φιλε μου εχω κατι θεματα με το epg ,δε μπορω να φορτωσω της πηγες .απλα με το image που εχω(openpli 4) ποιο απο τα αρχεια λες να περασω.

    και ποια ειναι αυτα τα extra πακετα που θελει?

    και παλι ευχαριστω

  • παλια τα πακετα ηταν .gz και μετα γινανε .xz συν κάποιες αλλαγες στην python

    δες τι εχει το ποστ #13 στο νημα για το epg importer

    Σημαντικό είναι στο μπουκετο με τα stream relay και εχεις προσθέσει και τα services references

  • Για EPG Ertworld ,4e στο Hellassat και για ΕPG στο history και crime investigation (ελευθερα) στο Thor έχω ανεβάσει το συγκεκριμένο extra.channels.xml. Αυτό θέλει να το αποθηκεύσετε στο φάκελο epgimport.στο τέλος θέλει και μια επανεκκίνηση του συστήματος.

    extra.channels.xml

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!