Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 91,492 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Καλημέρα.

    Δικό μου, εν μέρει, το λάθος, που δεν πρόσεξα ότι σε αυτές τις 2 συχνότητες, υπάρχει ΚΑΙ multistream δέσμη. Με παρέσυραν οι χθεσινές μεταδόσεις του CL και διάβασα βιαστικά τη λίστα στο flysat.

  • Να και καμιά φορά που οι αναφορές λήψης είναι πολύ χρήσιμες και σε κάνουν να τσεκάρεις πράγματα.

    Αποτελέσματα λήψης στην Βουλγαρία για τις 26e πιάτο 2μ αποτελέσματα 12db - 15 db.

    Μέχρι τώρα στην Βουλγαρία δεν πιανόταν καθόλου η θέση 26e.

    Με την εκτόξευση δορυφόρων προσεχώς στις 36e και μεταφορά άλλων δεξιά και αριστερά έχει την φάση του το θέμα!

    Προσεχώς απο μένα αναφορά λήψης feeds των τριών δεκτών : octagon, v8x, gt combo.

    Τέλος έκανα μια προσφορά σε πωλητή ebay 60 ευρώ για πεδιόμετρο θα γίνω και εγώ τεχνικός!

  • Έλα ρε έχεις άποψη? Εσύ τι προτείνεις. Δεν έχω αγοράσει ξανά θα είναι το πρώτο.

    Επειδή κάηκε ένα lnb και είναι εύκολο όταν ήδη υπάρχει πάνω στο wave μια βίδα είναι μόνο είπα να δώσω τα 60.

    Τώρα ήμουν ταράτσα προσπάθησα να πιάσω 45 και 46e με ένα lnb θα προσπαθήσω πάλι αύριο.

  • Έλα ρε έχεις άποψη? Εσύ τι προτείνεις. Δεν έχω αγοράσει ξανά θα είναι το πρώτο.

    Επειδή κάηκε ένα lnb και είναι εύκολο όταν ήδη υπάρχει πάνω στο wave μια βίδα είναι μόνο είπα να δώσω τα 60.

    Τώρα ήμουν ταράτσα προσπάθησα να πιάσω 45 και 46e με ένα lnb θα προσπαθήσω πάλι αύριο.

    Μέχρι να αποκτήσεις το πεδιόμετρο, έχεις δοκιμάσει το Enigma Signal Meter app στο κινητό; Φοβερή εφαρμογή.

    Το χρησιμοποιώ 4 χρόνια τώρα και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, σχεδόν ανταγωνίζεται ένα πεδιόμετρο.

    Αρκεί να εξασφαλίσεις δικτυακή επικοινωνία του κινητού στην ταράτσα με το δέκτη μέσα στο σπίτι.

  • Σωστός. Υπάρχει και η εφαρμογή του dreambox signal. Αλλά πρέπει να έχεις ήδη σκανάρει τον δορυφόρο για να κάνεις ψιλορυθμίσεις. Μερικές φορές κολλάει η ένδειξη.

  • Έψαξα αυτή την εφαρμογή

    (Enigma Signal Meter )

    δεν τη βρίσκω στο google play, και μου πετάει μήνυμα ότι αυτή η εφαρμογή είναι φτιαγμένη για παλιότερες εκδόσεις android και Δεν είναι διαθέσιμη για την συσκευή σου 🤐

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!