Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 89,891 times. The last Post () by IsN0G00d.

    • Official Post

    Video Carlo Goldoni La Locandiera
    Carlo Goldoni: vita, pensiero e opera "La Locandiera"
    youtu.be


    Το παραπάνω λινκ μας πάει σε ένα βίντεο απο ενα σχολικό διαγωνισμό φτιαγμένο απο παιδιά (για να ενθαρρύνουν τα παιδιά να είναι μαζί στην κοινότητα)

    αναμεσά τους είναι και το παιδί ενός πολυ καλου φίλου και έξοχου developer εδώ στο φόρουμ

    Δεν κοστίζει κάτι παρα μόνο ένα ''Like'' στο βίντεο απο τον καθένα μας ώστε καταφέρουν να κερδίσουν τον διαγωνισμό :smiling face with halo:


    Εύχομαι Καλο Πασχα σε ολους

  • Παιδιά στα κανάλια που ανέβηκαν στον 4,8e εχετε φως? ειναι σε powervu! Τον εχω βγάλει τον δορυφορο δεν περιμενα τετοια εξελιξη!

  • HATTERS οντως ενδιαφέρον πακέτο, ναι εισαι σε power vu προς το παρόν δεν ειδα φώς αλλα πιθανον τις επόμενες μέρες να βγεί λύση


    MTN Worldwide TV

    12226 H

    DVB-S2/QPSK

    31428 4/5


    MTN SE HD 101

    MSNBC

    FOX News Channel

    CNBC

    SKY News

    BBC World News

    Prime Journeys

    Sky Sport News

    Sport 24

    Prime One

    Sport 24 Extra

    RTL

    Australia Channel News

    Tv Asia Comedy

    TFC

    Prime Favorites

    BBC Marine HD

    TVE Intenational

    Canal 24 Horas

    Australia Comedy and Drama

    ABC News 24

    Food Network

    HGTV

    France 24

    Mediaset Italia

    CCTV MOVE

    CCTV ENTERTNAINMENT

    CCTV-4

    Movie Now and Then

    National Geographic

    Family Channel

    HUNAN

  • Είναι σε hash mode = 1, mode CW = 1 , ίδιο με αυτά που είναι στις 15 δυτικά . Δύσκολο να βρεθεί λύση . Τα κλ@διά είναι γνωστά αλλά θέλει προσθήκη κωδικού στο PowerVu Emu για να έχουν φως

  • Η εμπειρία μου λεει παντως powervu καποια στιγμη ανοιγουν... δεν ειναι σαν τα αλλα.

    Στο πακέτο αυτο έχει αθλητικο καναλι μεσα με καλο περιεχομενο παντως.

    Δεν εχουμε κ επιβεβαιωση ότι οντως ειναι ευρωπη δεσμη εβγαλα και εγω το lnb απο εκει πριν 2 μηνες.

  • Προς το παρόν μη κάνετε τίποτα, έκανα αναζητηση σε διάφορα φορουμ δια του θέματος και τελικα έχει δικαιω ο dr_virus

    Είναι σε hash mode = 1, mode CW = 1 , ίδιο με αυτά που είναι στις 15w και δεν υπάρχει φως

  • Ναι πριν τα αναρτήσεις τα δοκίμασες έχεις φως? Γιατι και εγω τα εβαλα ανάβει πράσινο το cam αλλα μαυρη οθονη

  • αν ισχυει αυτο με το hashmode, τοτε μαλλον θα πρεπει να βγει νεωτερο oscam-emu που να το περιλαμβανει.

    πιθανον τωρα με τα πιο πανω να παιζει σε καμια dvb pc καρτα που τα προγραμματα ειναι πιο...

  • Ερώτηση αν έχεις ένα καλώδιο απο το lnb και θελεις να δωσεις satellite signal σε δυο sat receivers δουλευει καλύτερα η λύση switch sat/sat

    η ειναι πολυ καλη η λύση αν εχει ο δεκτης lnb loop out ? πχ. να αγοράσω zgemma h11s αντι octagon sf8008. Γνώμες?

  • περιπλοκο το θεμα...

    αναλογα με τους drivers, καποιοι δεκτες κραταν ταση στο tuner,σε καποιους δεν δουλευει ελευθερα το loop ακομα και σε deep standby. αυτο θα δημιουργει προβληματα στον δευτερο δεκτη (ειδικα στο loop).

    οποτε η καλυτερη λυση ειναι το splitter ,το οποιο θα πρεπει να πηγαινει εως συχνοτητα 2000 και κατι ψιλα, και να εχει dc pass σε ολες τις εξοδους, και ακομα και με αυτο, ισως να χρειαστει να βγαζεις απο ρευμα τον μη ενεργο δεκτη...

  • Kαλησπερα!!Εδω και λιγο καιρο εχει πεσει σκοταδι στις 19Ε στα περισσοτερα καναλια στο Γαλικο πακετο!!Φταιει ο δικος μου σερβιτορος?

    • Official Post

    Panathinaikos vs. AEK Athens :smiling face:

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!