Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 91,066 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Καλημέρα σε όλους μια ερώτηση έχει κάποιος απο εδώ ένα δέκτη που είδα τον qviart dual 4k ? Να μας πει εντυπώσεις?

    Με την ευκαιρία ενημερώνω να μείνετε μακριά απο δέκτη tiger one million v2 ... ο προμηθευτής δεν έκανε την εγγυηση

    μου έστειλε τον ίδιο πίσω και καλά επιδιορθωμένο ...


    Ευχαριστώ.

  • Καλησπέρα μια ερώτηση την γνώμη σας. Υπάρχει περίπτωση να έρχεται ο δορυφόρος στις 51 ανατολικά νότια ελλάδα?

    Δείχνει ότι η δέσμη φτάνη μέχρι την μισή Λιβύη. Μιλάω για πιάτο 2,40. Ευχαριστώ.

  • αρχικα, δεν ειναι μονο μια δεσμη, οποτε αν θελεις να το κανεις λιγο πιο συγκεκριμενο... ποια/ποιες συχνοτητες κυνηγας...


    επισης, βλεπω οτι η europe beam, εχει στην απ εξω τη νοτιανατολικη Ελλαδα, οποτε συμπληρωματικα με το πιο πανω, θα βοηθουσε και το ποια περιοχη.


    επισης... για τον Belinterstar 1 στις 51.5Ε μιλαμε, σωστα???

  • Δωδεκάνησα και σωστά belinterstar δέσμη Αφρικής η δέσμη μέχρι Λιβύη παίζει να έρχεται. Στις 36 μου ήρθε σήμα 14% ενώ είναι πολύ βόρεια δέσμη tricolor

  • Σίγουρα κυνηγάς τα κανάλια ΕΜΕΑ από την Αφρικανική δέσμη. Εγώ από αυτόν τον δορυφόρο μόνο 3 συχνότητες κατεβάζω στο πεδιόμετρο. Εχει μια παραξενιά ο συγκεκριμένος δορυφόρος και δεν ξέρω αν φταίνε τα diseqc μου, αλλά αν τον συνδέσω σε diseqc δεν λαμβάνω σήμα. Παρά μόνο από τον Monacosat. Δεν τον έχω δοκιμάσει απευθείας σε δέκτη χωρίς diseqc.

  • Σύμφωνα με το flysat ο νέος hotbird 13G έπιασε δουλειά και με πολύ δυνατό σήμα. Ηδη μεταφέρθηκαν 4 συχνότητες του πακέτου polsat.

    Edited once, last by IsN0G00d ().

  • 101254.jpg

    Οι δορυφόροι Hot Bird 13F και Hot Bird 13G της Eutelsat θα ξεκινήσουν εμπορική υπηρεσία στις 13° Ανατολικά σε δύο φάσεις. Η πρώτη θα πραγματοποιηθεί στα τέλη Μαΐου 2023 και η δεύτερη αναμένεται στα τέλη Ιουλίου 2023 . Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, οι υπηρεσίες θα μεταφέρονται σταδιακά, σε στενή συνεργασία με τους πελάτες μας.

    Η διαδικασία μεταφοράς καναλιών και υπηρεσιών από τους υπάρχοντες δορυφόρους Eutelsat Hot Bird 13B, 13C και 13E στις νέες μονάδες Hot Bird 13F και 13G θα ξεκινήσει σύντομα. Αυτό θα αφορά, μεταξύ άλλων, τις πλατφόρμες Polsat Box και CANAL+ καθώς και την ομάδα TVN | Warner Bros. DISCOVERY

    Αυτές και άλλες ερωτήσεις απαντήθηκαν από τον Daphné Joseph-Gabriel, Υπεύθυνο Εταιρικής Επικοινωνίας στην Eutelsat.


    ΠΗΓΗ : https://satkurier-pl.translate…x_tr_hl=el&_x_tr_pto=wapp

  • Ευχαριστούμε για την ενημέρωση παιδιά,

    Θα χρειαστούμε να κάνουμε κάτι (όπως update to satellite.xml και αλλαγή ρυθμίσεων δορυφόρων?) Η μία απλή σάρωση στον ίδιον υπάρχοντα δορυφόρο θα φέρει και τα κανάλια στις νέες τους συχνότητες χωρίς καμία αλλαγή, με δεδομένο που Από ότι καταλαβαίνω Είναι ακριβώς τις ίδιες Μοίρες.

    Ευχαριστώ.


    Και η αλλαγή αυτή λέτε να προμηνύει και αλλαγή της κωδικοποίησης και έχουμε και άλλα? :(

  • Καλησπέρα και εγώ δεν βλέπω ή είναι μικρή η διαφορά αν και έχω πιάτο wave frontier και ίσως να μην είναι πολύ σωστά το lnb.

    Δεν υπάρχει και δημοσίευση του hotbird 13 G footprint ... να δούμε τι παίζει.

  • Δεν ξέρω Για ποιες συχνότητες μιλάς, εάν μιλάς για κάποιες συγκεκριμένες αλλά το τεστάρω τώρα κανένα πεντάλεπτο σε διαφορετικά κανάλια και το σήμα είναι και full και σταθερό!

    Μάλλον είσαι εσύ?

    Αθήνα βρίσκομαι.

  • Ούτε εγώ έχω κάτι... Και προσπάθησα κάποια στιγμή που διάβαζα και κάποια άρθρα που κυνηγάγανε και καλά ακόμη και κάποιους απλούς χρήστες , να το στήσω αλλά δεν τα κατάφερα!

    Το έψαξα και λίγο στο ίντερνετ μου φάνηκε πολύ πολύπλοκο να στήσω το VPN ειδικά σε python 3!

    Έχει κανείς κάποιον οδηγό ή κάποια ιδέα πώς να το στήσω γρήγορα σε oatv 7.3?

    (Έχω κανονική συνδρομή Nord VPN και θέλω να βάλω αυτό, Διότι στο router δεν το κατάφερα... είναι κλειδωμένο)

  • Περίεργα πράγματα σήμερα έχω λήψη στις 36 ανατολικά συχνοτήτων σήμερα που υποτίθεται ότι δεν λαμβάνονται

    Ελλάδα. Απο 24 κανάλια έρχονται τώρα 151 αν και δεν ανοιγει κατι βεβαια. Βλέπω οτι η καλυψη υποτίθεται οτι ειναι

    μονο δεση ρωσιας....

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!