Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,559 replies in this Thread which was already clicked 88,714 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Ευχαριστω και τους 2... Μηδεν σημα ακομα για μενα... ενω ολες οι αλλες συχνοτητες στον ιδιο δορυφορο ειναι σχεδον φουλ... και το περιεργο ειναι οτι μεχρι πριν 3 μερες ηταν μια χαρα!


    Υποθετω καποια παρεμβολη...

  • Gt media GT COMBO, Gt media GTX αν έχει δοκιμάσει κάποιος παίζουν τα feeds auto 4:2:0, 4:2:2.

    Υπάρχει πληροφόρηση αν μας απασχολήσει και εμάς σύντομα το 4:2:2 ? thank you!

  • Λήψη Eutelsat 7 east ενδεικτικά αναφέρω συχνότητα 11.345h 27500 5/6

    Πιάτο παραβολικό 2.40 lnb invacom σήμα 17,8 db και 99% στον δέκτη.

    Προσεχώς θα αναφέρω και δεύτερο εδώ για 10 εast.

  • Καλησπέρα αντιμετωπίζω το εξής θέμα σε δυο δορυφόρους στην θέση 1 και στην θέση 8 diseq

    εκεί που έχω σήμα ξαφνικά πάει 0% και ξανάρχεται στους άλλους δορυφόρους όλα καλά σταθερό το σήμα!

    Τι μπορεί να το προκαλεί αυτό?

  • Τσέκαρε και τα βύσματα F στην ένωση με το diseqc, σε όλες τις θέσεις 1-8 και αν δεις κάτι ύποπτο (οξείδωση ) άλλαξε φις και φτιάξε ξανά και την άκρη του καλωδίου...

  • Επειδή σίγουρα ενδιαφέρει σχεδόν άπαντες εδώ πόσο σίγουροι είμαστε με vpn για cs ?

    Δεν μιλάμε για το iptv και όχι για τα δικά μας ... για να ξέρουμε να μην ασχοληθούμε ούτε με αυτό!

  • Μιλώντας πάντα υποθετικά και θεωρητικά όσοι χρησιμοποιούν CS για εκπαιδευτικούς σκοπούς , που δεν περιλαμβάνει δικαμας δεν νομίζω ότι έχουνε μεγάλο κίνδυνο με δεδομένο ότι το κυνήγι το κάνουν οι δικοί μας κατά κανόνα και δεν νομίζω να ασχοληθούν ποτέ με κάτι που δεν τους αφορά άμεσα (και έχουν ήδη πολύ πράγμα να ασχοληθούν που τους αφορά άμεσα) και δεν νομίζω ότι έχουν φτιάξει ακόμα ένα διεθνές δίκτυο με όλα τα κράτη για να κυνηγήσουν τους πάντες παντού.

    Όσο αφορά το VPN άμα τσιμπήσουν τον σερβιτόρο δεν θα σε σώσει με δεδομένο ότι θα έχουν προηγηθεί υποθέτω επικοινωνίες και πληρωμές.

    Ας ελπίσουμε όσοι το χρησιμοποιούν οι server να είναι σε καμιά Μέση Ανατολή.

    Τώρα άμα όλα αυτά έχουν γίνει εντελώς ανώνυμα από ανώνυμες εφαρμογές και η πληρωμή από την αρχή πάντα σε bitcoin για παράδειγμα... Είναι τραγικά δύσκολο να σε εντοπίσουν.

    Η IPTV είναι άλλη ιστορία ειδικά εάν αφορα δικά μας και εμπλέκονται και άτομα εντός της επικράτειας.

    Για αυτό και μακριά... Αν και δεν πιστεύω ποτέ ότι θα φτάσουν να κυνηγήσουν 900.000 άτομα πού είναι οι χρήστες παράνομης IPTV στην Ελλαδα, νομίζω ότι Απλά προσπαθούν με μερικούς που θα κυνηγήσουν να τρομάξουν και όλους τους άλλους και επίσης πιέζουν και την πολιτική ηγεσία να κάνει τη νομοθεσία ακόμη πιο αυστηρή και πάρα πολύ σκληρή ακόμη και για τον χρήστη, και το καταλαβαίνω ότι είναι ο μόνος τρόπος μήπως αλλάξει κάτι γιατι προφανώς παίζονται πολλά χρήματα!

    Και έτσι αυτή η είδηση του αβυσσαλέου κυνηγιού , χοντρά πληρωμένη αναπαράγεται και τονίζεται παντού.

    Από την άλλη αμα κάποιος θέλει να δει τα πάντα θέλει κανένα κατοστάρι (60 για tv + Netflix+Disney+apple+Amazon+να νοικιάζει καμιά ταινία καινούργια, γιατί αργούν να τις βάλουν στις πλατφόρμες, άμα θες να δεις) το μήνα τουλάχιστον, και επίσης να έχεις δύο αποκωδικοποιητές και 5 πλατφόρμες τουλάχιστον... Δεν είναι καν χρηστικό πέρα από ότι είναι απαγορευτικό Από άποψη χρημάτων!

    Για αυτό και αρκετοί δυστυχώς επιλέγουν τους παράνομους τρόπους. Δίνουν ξέρω γω 10-15 ευρώ και τα έχουν όλα και μαζεμένα.

    Παράνομο Ναι, λάθος ναι Αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.

    Εάν Κάποιος μου έλεγε θα δώσεις 25-30 ευρώ το μήνα νόμιμα και θα τα έχεις όλα θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά...

    Τώρα την βγάζουμε με disney+ Τοθρκιας, ΕΡΤ, Ant1, Alpha, Mega και sport Fm.


    Αυτά λέγοντας, Όλα με ρίσκο είναι, αλλά πιστεύω το CS που δεν έχει καμία σχέση με δικά μας έχει πάρα πολύ μικρό κίνδυνο! Προσωπική μου άποψη διότι ποτέ δεν ξέρεις.

    Ειδωμεν Μπορεί κάποιοι να βρεθούν στον Κορυδαλλό, θα στήνουν πιάτα εκεί, να έχουν να βλέπουν κάνα ματς να περνάει και η ώρα...😂😂😂

    Όλα τα έχουμε δει!!!

  • Δεν είναι δύσκολο ουσιαστικά ανοίγεις έναν λογαριασμό, τον κάνεις verify, σε μία από τις αρκετές πλατφόρμες και στέλνεις...


    Αγορά Bitcoin για Αρχάριους με απλά βήματα [Ελλάδα 2023]
    Ο Απόλυτος Οδηγός Αγοράς Bitcoin για Αρχαρίους στην Ελλάδα. Μάθε πως θα Κάνεις την Πρώτη σου Επένδυση σε Κρυπτονομίσματα Εύκολα και με Ασφάλεια!
    www.moneyminority.com

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!