Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 91,472 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Ενημερωτικά να πούμε πως αναφορικά με την τελευταία περίπτωση εξάρθρωσης εγχώριου δικτύου iptv με χιλιάδες πελάτες, η αστυνομία δεν προτίθεται ν ασκήσει κάποια δίωξη πέραν των "εγκέφαλων" της οργάνωσης. https://www.ieidiseis.gr/ellad…oi-anergoi-synergates-tou

    Προσωπικά επίσης δεν γνωρίζω καμία περίπτωση στην ελληνική επικράτεια στην οποία ασκήθηκε δίωξη σε χρήστη υπηρεσιών για οιαδήποτε περίπτωση πνευματικών δικαιωμάτων. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι διαφορετικό, ας το παραθέσει.

    Ενημερωτικά επίσης στην Ελλάδα υπάρχουν αυτή τη στιγμή περίπου 1 εκατ. συνδρομητές "πειρατικών" υπηρεσιών τηλεόρασης, βάσει στοιχείων που παρέθεσε η ίδια η Cosmote, αν δεν κάνω λάθος.

    Αυτά τα ολίγα για την αποκατάσταση της αλήθειας όσον αφορά τα της χώρας μας, χωρίς να σημαίνει φυσικά πως επικροτούμε τέτοια φαινόμενα.

    Απλώς να γνωρίζουμε και το τι επικρατεί τελικά.

    Edited once, last by csath07 ().

  • csath07

    Η νομοθεσία προβλέπει για τους χρήστες:

    ποινές φυλάκισης τουλάχιστον ενός μήνα και χρηματική ποινή έως και 15.000 ευρώ, σύμφωνα με το Π.Δ. 343/2002.

    ΚΑΙ σε μία περίπτωση (μπορεί και περισσότερες) αν θυμάμαι καλά στην Πάτρα ήταν η πρώτη φορά που ασκήθηκαν διώξεις και σε χρήστες πού αρκετοί από αυτούς πέρασαν την πόρτα του ανακριτή.


    Στον ανακριτή χρήστες παράνομης συνδρομητικής τηλεόρασης
    Η εγκατάσταση ενός παράνομου αποκωδικοποιητή αφήνει την πόρτα του σπιτιού σας ορθάνοιχτη στους χάκερ και εκθέτει τα προσωπικά και οικονομικά σας δεδομένα στο…
    iguru.gr


    Και επειδή οι πάροχοι έχουν καταλάβει ότι ίσως ειναι ο μόνος τρόπος να το περιορίσουν, πιέζουν τις αρχές για ακόμα πιο αυστηρές ποινές αλλά το κυριότερο να τις εφαρμόζουν και να αρχίσουν να κυνηγάνε ΚΑΙ χρήστες πιο μαζικά για να φοβηθούν οι υπόλοιποι. Αυτό φαίνεται να είναι το σχέδιο. Τώρα αν θα γίνει πιο μαζικά και πώς, θα δείξει. Όπως έγραψα και προηγουμένως επειδή είναι αδύνατον να κυνηγήσεις τόσο κόσμο μπορεί να κυνηγήσουν μερικούς ενδεικτικά και να το διαφημίσουν για να φοβηθούν οι υπόλοιποι.

    Και πραγματικά απορώ κ δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με τη αποκατάσταση της αλήθειας???

    Ποιος Αλήθειας, τι ειπώθηκε που δεν είναι αλήθεια ?

    Μία γενική τοποθέτηση έκανα βασιζόμενος στην πραγματικότητα και λέγοντας και την άποψή μου !!!

  • bountyhunter21 Παρεξηγησες, δεν αναφέρομαι σε σένα, αποκατάσταση αλήθειας είναι για εκείνους που ταυτίζουν πωλητές με χρήστες. Στην Ελλάδα δεν ισχύει επί του παρόντος κάτι τέτοιο, προσπαθούν να το αλλάξουν αυτό όπως σωστά έγραψες, μέχρι τότε όμως ο διαχωρισμός είναι σαφής. Στο εξωτερικό βέβαια είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα.

  • Για όσους ενδιαφέρονται το ΣΚΑΙ ΝΤΕ 19.2e έβαλε επιτέλους και αγγλική περιγραφή ως δευτερεύουσα επιλογή ήχου...

    Δεν ξέρω αν θα το κάνουν για όλα, αν θα διατηρηθεί αλλά πραγματικά βλέπεις σαν άνθρωπος πια ολοκληρωμένα!

  • Σε κανα μηνα σας εχω εκπληξεις

    Μακαρι να πανε ολα καλα βεβαια!

    Ψήνεται να φύγουν τα σύννεφα από τον "ιταλικό ουρανό", ή έτσι θέλω να πιστεύω;

    Πάντα μας γαργαλάς για καλό εσύ.

  • Μπορεί και από τον Άγγλο... Γιατί ο Ιταλός δεν μας κάνει φοβερή διαφορά!

    Τώρα που ο Γερμανός έμαθε επιτέλους αγγλικά τουλάχιστον στα καλά παιχνίδια (και σε αυτό το παιχνίδι που τρέχει τώρα έχει επιλογή για αγγλικά)

    Και πραγματικά εννέα στις δέκα περιπτώσεις προτιμώ αγγλική περιγραφή από την Ελληνική ακόμα και αν είχα και τις δύο επιλογές!

  • Σωστή επισήμανση σε ό,τι αφορά στην γλώσσα μετάδοσης.

    Όμως,

    ο "ιταλικός ουρανός" σε όλο του το ανάπτυγμα προσφέρει CL, EL, ECL, Euroleague, Ιταλική serie A (εξ ού και το ενδιαφέρον των Ιταλών εδώ και σε άλλα fora) για να αναφερθώ σε όσα εγώ νομίζω ότι αφορούν σε πολλούς.

    Επί πλέον είναι πανεύκολος στη λήψη του δορυφορικά σε όλη την ελληνική επικράτεια.

  • Σαν τα Γερμανικά δεν έχει. Πάντως αν είχε και Αραβικά θα ήταν προεπιλεγμένη γλώσσα από κάποιον εδώ μέσα. Ονόματα δεν λέμε. :smiling face with sunglasses:

  • Σαν τα Γερμανικά δεν έχει. Πάντως αν είχε και Αραβικά θα ήταν προεπιλεγμένη γλώσσα από κάποιον εδώ μέσα. Ονόματα δεν λέμε. :smiling face with sunglasses:

    ماذا تقول صديقي.

    Με όλη την επιφύλαξη της google μετάφρασης, που δεν μπορώ να την τσεκάρω.

    Χα! Χα!

  • Ναι μωρέ. Τον ξέρουμε όλοι, δεν κρύφτηκε ποτέ και προσωπικά εκτιμώ τη διάθεση συνεισφοράς, που έχει.

    Αστειεύτηκα καλοπροαίρετα.

  • Σωστή επισήμανση σε ό,τι αφορά στην γλώσσα μετάδοσης.

    Όμως,

    ο "ιταλικός ουρανός" σε όλο του το ανάπτυγμα προσφέρει CL, EL, ECL, Euroleague, Ιταλική serie A (εξ ού και το ενδιαφέρον των Ιταλών εδώ και σε άλλα fora) για να αναφερθώ σε όσα εγώ νομίζω ότι αφορούν σε πολλούς.

    Επί πλέον είναι πανεύκολος στη λήψη του δορυφορικά σε όλη την ελληνική επικράτεια.

    Μωρε άμα ανοίξουν οι ουρανοί και βρέξει, καλορίζικος εννοείται... Εγώ δεν θα κρατάω ομπρέλα 😂...

    Παρότι σε γενικές γραμμές όσο αφορά όλα τα άλλα εκτός από ελληνικά είμαστε καλυμμένοι 99% από άλλες Μοίρες...

    Αλλά σε κάθε περίπτωση είναι πολύ προτιμότερα τα ιταλικά από τις άλλες 5-6 γλώσσες.

    Εκτός εάν ακολουθήσουν και αυτή τη μαμά και βάλουν ως δεύτερη ηχητική επιλογη τουλαχιστον Σε μερικά παιχνίδια τα Αγγλικά δεν το ξέρω ίσως το κάνουν ήδη (?) δεν έχω πρόσβαση... :(

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!