Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,559 replies in this Thread which was already clicked 89,262 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • New satellite Badr 8 has started. Frequency 12.563v 27500 2/3.


    Παιδιά εσείς τι σήμα έχετε? Έχω την εντύπωση ότι δεν τον έχω ρυθμίσει σωστά στο παλιό wave.

    Την επόμενη εβδομάδα θα αλλάξω στο νέο ...

  • Δεν έχει να κάνει με τον δορυφόρο θέλω να δω απο περιέργεια σήμα γιατί διάβασα ότι είναι

    απο τους πρώτους με διαφορετική τεχνολογία.

  • New satellite Badr 8 has started. Frequency 12.563v 27500 2/3.


    Παιδιά εσείς τι σήμα έχετε? Έχω την εντύπωση ότι δεν τον έχω ρυθμίσει σωστά στο παλιό wave.

    Την επόμενη εβδομάδα θα αλλάξω στο νέο ...

    Έχουμε και λέμε:

    Σήμα 14.0 db, AGC 80% (ενδείξεις του Edision OS Mio+ 4K) σε κανάλια με επιβεβαιωμένα ονόματα απο το Flysat (σήμερα ανέβηκαν), στη συγκεκριμένη συχνότητα.

    Περιοχή Αθήνα, κινητό πιάτο Gibertini OP125L, lnb Inverto Black Ultra, με λίγη συννεφιά.

    Ξέρουμε τι διαφορετική τεχνολογία έχει ο εν λόγω δορυφόρος;

  • Κάπου το διάβασα μερικές ημέρες πριν αλλά δεν θυμάμαι. Απλά ανήκει σε νέα κατηγορία δορυφόρων

    όπως θα είναι και ο επόμενος Hellas Sat 5. 80% εκεί τώρα είμαι σίγουρος ότι στο νέο πιάτο θα γίνει

    καλή ρύθμιση. Στο παλιό που έχω τώρα είναι 60% ... προφανώς δεν είναι καλή η ρύθμιση.

    Μόλις πήγε και η 11.996 Η στον BADR8. Καλά με 80 αναμεταδότες πάρτι θα γίνει.

    Τα δυο μουσικά κανάλια απο το Λίβανο έχουν καλή φάση ... μπουζούκια!

  • Να δώσω και εγώ τη δική μου μέτρηση πιάτο 1m κέντρο 19,2 παράκεντρα ο 26 και με slim lnb snr 11,5dB περιοχή κεντρική Λακωνία με αρκετή συννεφιά.

  • Bασικά κάπου χάλασε η μετάφραση. Ο νέος δορυφόρος χαρακτηρίζεται νεας γενιάς.

    Η νέα γενιά έχει να κάνει με την διάρκεια ζωής του δορυφόρου κοντά 20 χρόνια. διαθέτει ηλεκτρική τεχνολογία ανύψωσης τροχιάς τον πρωτοποριακό διαστημικό επίδειξης TELEO θα χρησιμοποιηθεί για την επικύρωση τεχνικών σεναρίων και καινοτομιών για επικοινωνίες GEO σε εδάφους της τάξης του ενός terabit ανά δευτερόλεπτο,θα επιτρέψει επίσης πολύ υψηλής χωρητικότητας επικοινωνίες με οπτική σύνδεση τροφοδοσίας,Νέα γενιάς ηλιακά κάτοπτρα και μπαταρίες,

    Μην περιμένετε να δείτε κάτι διαφορετικό και κάτι extreme ουτε στο σήμα, ουτε στην ποιότητα ουτε τίποτα. Παραμένει ένας ανούσιος δορυφόρος εκτος αν παίζεται στοίχημα με καμήλες, σκύλους, και θέλετε να βλέπετε τις νέες τάσεις μόδας στις κελεμπίες, Φετος ειδικά θα περπατήσει πολυ η χρυση ζώνη στην κελεμπια. Πάμε παρακάτω είχαμε καπνό απο Ιταλούς τελικά έβγαλαν Πάπα η Παπαδιά?

  • Ολα τα λεφτα εισαι Κομη με την ωραια σου την Κομη χαχαχααχ

    Ενας 2 περιεργοι Ιταλοι δεν τους παω πουλανε κλειδωμενους δεκτες φουλ πακετο αλλα δεν με ενδιαφερει καν

  • Λοιπόν ανέβηκα σκεπή για να πιάσω τους Αραβες. Το αποτέλεσμα; Μαύρο χάλι από άποψη σήματος. Ψιλοχάλασα και τον 23.5 μέσα σε όλα αυτά.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!