Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,588 replies in this Thread which was already clicked 92,688 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • οπως ξαναειπα πιο πισω... μην λαμβανετε τοσο πολυ υπ οψιν το τι δειχνουν οι δεκτες σαν μετρηση...


    αν γυρισω λογικη ωρα σπιτι, θα βαλω εναν ixuss στο καλωδιο να δω κι εγω τι γραφει...

  • Αυτό που μου άρεσε απο τις φωτογραφίες εκτός απο το σήμα είναι ότι ενημερωθήκαμε όλοι πάνω κάτω

    τι image δουλεύει ο καθένας. Με τον IsN0G00d να έχει τον GTX MEDIA και εμένα τους GTCOMBO & V8X

    θα υπάρχει πολύ καλή εικόνα στο θέμα feeds ειδικά αν είναι την ίδια στιγμή σε κάποιο αγώνα. Γιατί όσο

    αφορά octagon το tuner είναι for the festivals ... Προς το παρόν δεν έχω ακούσει κάτι για τα δικά μας εκτός

    του ότι το oscam αλλάζει συχνά τώρα στο 11.726. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί στα settings έχουν streamrelay ιταλό

    αφού δεν έχω δει ποτέ ιταλό να υπάρχει ... πολύ καλό το skin jihad shawky 1.9 ...Έχω ακριβώς το ίδιο σήμα και στις

    δυο συχνότητες με διαφορετικό εξοπλισμό με τον lex7791

  • Επειδή μιλήσατε και για image και άλλα πράγματα να μαι και εγώ :)

    (Για πιάτα δεν με παίρνει δύο μικρά πιάτα σταθερα non name με lnb των 7€ έχω ο οκακομοίρης)

    Αυτό το Egami gami? Είναι καλό image? Όσοι το χρησιμοποιείται το συνίσταται σε σύγκριση ας πούμε με το openatv 7.3 που εχω ως βάση? (Περιμένοντας πάντα το sdgr)

    hatters1976 τις ρυθμίσεις τις έχει Γιατί προφανώς σε ελάχιστους κλειστους σέρβερ υπάρχει και παίζει. Αλλά είναι πιο εύκολο να γίνεις μέλος των ερυθρών ταξιαρχιών παρά να γίνεις μέλος σε αυτό 😂...

  • Γιατί όσο αφορά octagon το tuner είναι for the festivals ...

    αυτο, θελεις λιγο να το αναλυσεις?

    gt media δεν ειχα ποτε για να εχω εικονα της ληψης που μπορει να κανει, αλλα για τον octagon... σε συγκριση με τους αλλους δεκτες μου σε ληψη, δε μπορω να πω οτι ειναι κακο...

  • Ετσι Ο Γιωργος καλα το ειπε στο #646

    Παιδια οctagon και edision για μετρησεις

    και εγω ειχα Gtmedia 2 boxes ...αλλα ηταν πιο κατω των enigma2


    Tεσπα οπως την δει κανεις

    και μη ξεχνατε το καθε ιματζ και καθε δεκτης κανει μεσω soft το δικο του calculate στα db and % To πειραζεις αυτο kai το βαζεις αμα θεs να λεει 10000% 1000000db for example ftontendcpp ktl...

  • Καλησπέρα στα παιδιά με octagon δεν έχω δει σχεδόν κανένα feed στις 7e. Το σήμα λέει 55%-60% με παγώματα.

    Περισσότερο αυτό εννοώ βάζω πάνω gt media v8x κανένα πάγωμα το 55% γίνεται 77% ... κατανοητό ότι μπορεί να μην στέκει!

    Μόνο 39e είδα feed με octagon εκτός και αν το θέμα εξαρτάται και με άλλους παράγοντες ... καιρό lnb συχνότητα που είμαι κλπ.

    Τώρα περιμένω τον GT COMBO για να δούμε και αυτός για σήμα και για τα 4:2:2 ...


    bountyhunter21 βασικά το egami κάνει απροβλημάτιστα αυτά που θέλω σε σχέση με τα άλλα.

    Βέβαια έκανα αρκετή προπόνηση στον novaler se που τα έφτυσε και τον παράτησα.

  • μια χαρα στεκει , απλα...

    το οτι το 55% του ενος δεκτη γινεται 77% στον αλλο, δε μου λεει τιποτα... (απλα νουμερα ειναι, και οπως σωστα ειπε κι ο lex πιο πανω, πολλοι οι παραγοντες που παιζουν τον ρολο τους)


    το οτι στον ενα δεκτη ομως εχεις παγωματα και στον αλλο οχι (στην ιδια κεραια, την ιδια συχνοτητα, την ιδια ωρα και στιγμη) , ΝΑΙ ειναι ενα πολυ σοβαρο επιχειρημα οτι το tuner του ειναι καλυτερο σε ληψη (και κατι τετοιο ηθελα να δω, μια και οπως ειπα δεν επιασα ποτε στα χερια μου gt για να εχω προσωπικη αποψη για την αποδοση του tuner του).

  • Ναι το επιβεβαιώνω φίλε μου georgeflu octagon sf8008 twin sat vs gt media v8x ... των 35 ευρω!

    Τελικά έγινε θαύμα επιτέλους ένα feed 7e octagon 64% signal no freeze laptop 4:2:2 ok!

    Μέχρι και απόψε όλα ήταν στο 55%-60%.


    AUSTRIAU21 - FRANCEU21 SIGNAL IN OCTAGON 64% FREQUENCY 11.606V SR 9874 FEC 3/4 (7E)

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!