Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 90,575 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Εμένα όπως το έχω δεξιά στο πριν να τερματίσει έχοντας λίγο χώρο ακόμα είναι 45e.

    Αριστερά πιάνει δεν πιάνει τις 1.9 οπότε το έχω κέντρο κάπου αλλού εγώ ...

  • Εμένα όπως το έχω δεξιά στο πριν να τερματίσει έχοντας λίγο χώρο ακόμα είναι 45e.

    Αριστερά πιάνει δεν πιάνει τις 1.9 οπότε το έχω κέντρο κάπου αλλού εγώ ...

    Πολύ μεγάλα πιάτα, δυσκολότερα η κεντρική στόχευση και οι παράκεντρες, νομίζω.

  • οσο πιο μεγαλο το πιατο, τοσο πιο μεγαλες οι αποστασεις μεταξυ των lnb, και επισης πιο αισθητη η διαφορα υψους του κεντρικου lnb με το παρακεντρο.


    αν στο 2.40 εχεις κεντρο τον 7Ε , τοτε οπως κοιτας απο μπροστα , θελεις δεξια και λογικα πανω (αφου ο δορυφορος ειναι πιο χαμηλα στον οριζοντα απο τον κεντρικο...αν και παιζει και τον ρολο της παντα η γεωγραφικη θεση σε αυτο).


    επισης, λογω διαμετρου σε παιρνει πολυ ανετα να βαλεις και τον 1.9Ε και τον 0.8W στο 2.40 (σχεδον κολλημενα αυτα τα 2 μεταξυ τους)

  • αν και δε θυμαμαι αν εχω κανει σε αυτη τη διαμετρο, αυτον τον συνδιασμο, νομιζω οτι θα βγει και σε κανονικα lnb


    γενικα στα παρακεντρα παιζει μεγαλο ρολο το πλατος του πιατου, μια και στο παρελθον εκανα πρακτικη σε ενα penta 85, το οποιο ομως ειχε πλατος 100 και εκανα πολλα και διαφορα

    IMG014-2.jpg

    υ.γ το πιατο δεν υφισταται πια...

  • οσο πιο μεγαλο το πιατο, τοσο πιο μεγαλες οι αποστασεις μεταξυ των lnb, και επισης πιο αισθητη η διαφορα υψους του κεντρικου lnb με το παρακεντρο.


    αν στο 2.40 εχεις κεντρο τον 7Ε , τοτε οπως κοιτας απο μπροστα , θελεις δεξια και λογικα πανω (αφου ο δορυφορος ειναι πιο χαμηλα στον οριζοντα απο τον κεντρικο...αν και παιζει και τον ρολο της παντα η γεωγραφικη θεση σε αυτο).


    επισης, λογω διαμετρου σε παιρνει πολυ ανετα να βαλεις και τον 1.9Ε και τον 0.8W στο 2.40 (σχεδον κολλημενα αυτα τα 2 μεταξυ τους)

    Sincere respect στους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ειδήμονες.

    Chapeau.

    Να είστε πάντα καλά οι Greek Mods.

  • το σιγουρο ειναι οτι στους αγωνες παιζει μονο το ενα μηχανακι (και στους 2 παροχους).


    για τα αλλα λογικα γινεται αυτο που λες...

  • Νομίζω πως γίνεται ακομα παιδιά, μέχρι πρόσφατα γινότανε είχε ο ένας την κανοκικη συνδρομή και το έβλεπε μέσο δορυφόρου και μου είχε δώσει και εμένα τους κωδικούς και εγώ το έβλεπα μεσο υπολογιστή. (όχι φοβερή ποιότητα αλλά βλέπεις μία χαρά) Και Νομίζω σε smart tv δεν σε άφηνε.

    Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα πρόσφατα βέβαια.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!