Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 91,123 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Και εγώ είχα ένα ultra και το έχω αφήσεις στις 46e έδωσε μια αύξηση σήματος 4%.

    Δεν ανέβηκα ακόμα για το τέστ αύριο ή το Σάββατο λόγω συνθηκών (συννεφιά κ αέρας).

  • Μετά την γνωριμία μου και με δέκτη Novaler Se 4k μπορώ να πω ότι ο Octagon έχει γενικότερα αξιοπιστία.

    Αν σκεφτείς ότι στον άλλο χάλασαν και τα 2 tuners. Και τα 139 ευρώ είναι δίκαιη τιμή.

  • Καλησπέρα να ρωτήσω και εγώ κάτι άσχετο/σχετικό πάντα με E2.

    Μόλις έβαλα και εγκατέστησα το Egami 10.4 σε octagon sf8008. Από περιέργεια να δω τι λέει.

    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής:

    Πήγα να κατεβάσω κάποια plugins μέσα από το μενού, και μου τα βγάζει τα περισσότερα διπλά.

    Για παράδειγμα

    Epgrefresh

    Και

    Epgrefresh-po.

    Τι είναι αυτό το po? 😳

    Πρώτη φορά το βλέπω.

    Και πιο από τα δύο πρέπει να εγκαταστήσω?

    Περίεργα πράγματα.

    :thinking face:

  • Κατεβάζει κανείς τον eutelsat στις 8 δυτικά; Κατά προτίμηση Β. Ελλάδα.

    Μια ματιά που έριξα στο lyngsat και στο satbeams, στην Ευρωπαϊκή του δέσμη, που πιάνεται στην Ελλάδα, δεν έχει κανάλια, μόνο συχνότητες για feed. Προσωπικά τον έχω διαγράψει από τις λίστες του vhannibal, που χρησιμοποιώ, γιατί τον βρίσκω άχρηστο για μένα, επομένως δεν τον έχω αναζητήσει ποτέ.

    Περιοχή Αθήνα.

    Αλήθεια, έχει κάτι ενδιαφέρον;

  • Καλησπέρα bountyhunter21 βγαίνει σε λίγο το egami 10.5 εγώ είχα θέματα περίεργα μετά την 10.04 R13.

    Απο τότε συνεχίζω με το openatv 7.3 που δεν κάνει νερά σε αυτά που θέλω ...

    Ευχαριστώ..

    Πιο πολύ δοκιμαστικά είπα να δω πώς είναι και αυτό.

    Με τα πρόσθετα όμως, ποια είναι τα κατάλληλα και τι είναι όλα αυτά τα διπλά πρόσθετα πού τελειώνουν σε po?

    Δεν φιλτράρει αυτό όπως άλλα image μόνο αυτά που είναι κατάλληλα για τον δέκτη σου?

  • Θα ασχοληθώ ξανά όταν βγεί η 10.5 προφανώς για να την αλλάζουν κάτι παίζει βέβαια αυτά που χρησιμοποιώ εγώ είναι


    1. oscam, oscam-icam

    2. picons

    3. premium fhd blue or black skin

    4. wireguard latest proton vpn

    5. footsat plugin

    6. multistaker pro

    7. weather oa

    8. on line updates openatv


    δεν νομίζω να ξέχασα κάτι ... τα υπόλοιπα δεν!

  • Εγώ με το egami πάλι βρήκα την υγειά μου σε octagon sf8008. Δεν χρησιμοποιώ κανένα από τα plugin που αναφέρετε. Το μόνο σπαστικό είναι όταν ανοίγεις τον δέκτη να σου λεει οτι για ενημέρωση λειτουργικού.

  • isNOGOOD επειδή μου το έκανε και μένα αυτό στην αρχή κάπου έχει ένα πλαίσιο ελέγχου που ξετσεκάρεις την ειδοποίηση για ενημερώσεις.

  • τα αρχεια με καταληξη .po ειναι αυτα που περιεχουν το προς μεταφραση αρχειο του plugin (το οποιο αφου ολοκληρωθει, μετατρεπεται σε .mo για να το κανει αναγνωση το plugin).

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!