Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 90,433 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • επειδη βλεπω στο flysat, οτι σε πολλες πλατφορμες αυτα τα 2 καναλια "left", πιθανον να εχει σταματησει γενικα η λειτουργεια (αν οχι ολων, ισως καποιον version ) αυτων των καναλιων

    στη φωτο μονο, φαινεται σε 3 πλατφορμες

  • Από τον επίσημο λογαριασμό της Warner Bros. Discovery λένε τέλος το Science και dtx για κεντρική και ανατολική Ευρώπη Και για την μέση ανατολή , παραμένει για Ηνωμένο Βασίλειο, Ιρλανδία, Πολωνία, Σκανδιναβία , Γαλλία και Ολλανδία.

    Code
    Discovery Science and DTX ceased broadcasting in Central and Eastern Europe and the Middle East on 5 January 2024, however channel started removed from TV operators from 1 January 2024. The channel continues to broadcast in the United Kingdom, Ireland, Poland, the Nordic region, France and the Netherlands. 
  • Καλημέρα στα παιδιά έβρεχε όλο το βράδυ χτες υγρασία τέρμα.

    Οι δορυφόροι που επηρεάζονται στην περιοχή μου είναι σαφέστατα στις 26e, 36e (πτώση σήματος ή αδυναμία λήψης)

    Οι υπόλοιποι νομίζω εμφανίζουν μια σταθερότητα στο σήμα τους ακόμα και ο 46e.

    Ζημιά μας κάνει εδώ κάτω ότι με μικρό πιάτο δεν έρχονται οι περισσότεροι στις 0.8w (μόνο Thor5) και η μια δέσμη της Ευρώπης 23.5e (feeds).

    Ενδεικτικά και για τις 28.2 με το wave frontier λίγες συχνότητες με σήμα 38% (θέλει 2.40 για καλύτερο).


    Τέλος καλοκαιριού με φθινόπωρο αναμένουμε νέα σήματα 19e, 36e, 42e (νέοι δορυφόροι).

  • Πολυ τα ψυριζεις αδελφε εγω τους χανω ολους οταν βρεχει ειπαμε να ασχοληθούμε οχι να βαλουμε 3,μετρα στη ταράτσα :smiling face with halo:εχω ηδη 4 στη ταρατσα

  • Το sat finder της gt media στην μέτρηση σήματος είναι σύμφωνο με τους gt combo και v8x. Σε άλλο δεκτη το σήμα δείχνει λιγότερο 9-11%. Γιατί αυτό; Πιο καλό το tuner στην gt media;

  • γιατι μαλλον ειναι της ιδιας εταιριας, και ισως να εχουν και ιδιο tuner...


    το αν ειναι καλο ενα tuner παντως, δεν κρινεται απο το τι/ποσο δειχνει, αλλα απο το αν εχει σημα σε οριακες ληψεις, οταν αλλα δεν εχουν.

  • Μιλάω για 26 σήμα 95% gt media συμφωνία σε όλα τα δικά της 84% ο octagon. Και στις 46 72% gt media σε όλα και 58-60% octagon. Σε άλλους δεν έχω παρατηρήσει κάτι ανάλογο νομίζω.

  • Εμένα εδώ έτσι είναι ο 28.2 στο wave frontier η μέτρηση πάντως αφορά τον πιο ισχυρό πομπό στις 26e 11270v.

    Γιατί οι πομποί του νέου Badr 8 μέχρι στιγμής είναι αδύναμοι εδώ στο 58-50% σήμα.

  • Παιδιά εμείς εδώ κάτω οι Νότιοι θέλουμε το καλύτερο δυνατό tuner enigma2 linux receiver.

    Σχετικά με τον octagon supreme σε άλλο φόρουμ δόθηκε η απάντηση ότι θα είναι ίδια ...

    the input tuner (RDA5815) did not change, only the input demodulator (Si vs. AVL) changed - so the sensitivity will be approximately the same


    αν τελικά είναι τέτοια η φάση τι πρέπει να αγοράσω για να είναι καλύτερα τι υπάρχει στην αγορά?

    η μήπως η παραπάνω απάντηση μένει να επιβεβαιωθεί ακόμα και πρέπει να περιμένουμε?



Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!