Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,559 replies in this Thread which was already clicked 89,189 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • καλημέρα. σε Octagon sf8008, πρόσφατα αγορασμένο, στην οθόνη ενδείξεων που έχει μπροστά του τα γράμματα (π.χ το boot) και κάποια νούμερα φαίνονται μισά. κατά τα άλλα δουλεύει καλά. τι μπορεί να του φταίει;

  • Γειά σου! Εγώ έχω τον δέκτη εδώ και 5 χρόνια συγκεκριμένα τον single και πριν λίγους μήνες μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα με το δικό σου, κατά τα άλλα ο δέκτης παίζει. Παρεμπιπτόντως, το power button επάνω στον δέκτη ανταποκρίνεται όταν το πατάς; Γιατί εγώ μόνο από το τηλεχειριστήριο μπορώ να τον εκκινήσω.

    Το πρόβλημα μάλλον είναι στο μπροστινό αυτό πάνελ με την led οθόνη.

  • Πρώτο τεστ απο αγγλία που έφτασε γύρω στο 7%-8% βλέπω η διαφορά μεταξύ sf8008 supreme vs sf8008 v2 tuner

    Επίσης κάνει lock ο supreme μέχρι 940 ενώ πιο παλιός κάνει lock και σε χαμηλότερα symbol rate. Να σημειώσω

    ότι ακριβώς αυτή η διαφορά μου βγαίνει εδώ και με τους gt-media.

  • εμένα δεν το έκανε. χθες το απόγευμα το έπαθε και αφορά μόνο την οθόνη μπροστά του.

    Δοκίμασε με κάποιο άλλο image.... (Εγώ θα δοκίμαζα και δύο διαφορετικά αλλά είμαι λίγο παρανοϊκός 😂)

    Πάρε πρώτα backup όλα τα image που έχεις μεσα, και φλασαρε του ενα καθαρό recovery image, χωρίς να φορτώσεις τίποτα μόνο να δεις την οθόνη.

    Μήπως έχει φάει κανένα σκάλωμα και στρώσει.

    Εγώ αυτό θα έκανα για να δεις ότι δεν είναι θέμα software.


    Διότι Είχα παρατηρήσει κάποια στιγμή κάτι αντίστοιχο κ περίεργο με ένα image στην οθόνη μπροστά σε ένα update...

    Και τελικά ήτανε απλά θέμα image.

    Ελπίζω να συμβαίνει το ίδιο και σε σένα.

  • Και σε εμενα σημερα το ιδιο κανει!!Εκει που οταν ειναι stndby τωρα που το βλεπω το ιδιο κανει!!ενω επρεπε να γραφει 22.18 το 1 το δειχνει μισο!!

  • Σήμερα κάι εσένα? Γρίπη έπεσε? 😂😂😂

    Μοιάζει πιο πολύ θέμα software άμα έχετε κάνει και οι δύο update πρόσφατα μπορεί να βγάζει νόημα. Ή τι να πω τυχαίο γεγονός (?)

    Τι image χρησιμοποιείται και με τι έκδοση python?

    Γιατί η python 3.12 έχει πολλά θέματα τα μισά plugins καταρχήν δεν λειτουργούν...

    Ίσως να είναι και από αυτό (?)

  • Τωρα προσπαθησα και εγω να τον ανοιξω απο το μπροστινο κουμπι και δεν λειτουργει!!Καμια

    Αποκριση!!Καποιο απο τα τελευταια update Εκανε μαλλον τη ζημια!!..

  • ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολους τους φιλους...

    Μια ερωτηση ston δορυφορο BULGARIA SAT1.9 E προσπαθω να να κατεβασω την συχνοτητα 12149 Η 30000 αλλα δεν κατεβαινει

    μου κατεβαζει το πεδιομετρo της 2 συχνοτητες 12073 Η 30000 και 12207 V 30000.....

    Κεντρο τον THOR 0.8 W και παρακεντρο τον BULGARIA SAT 1.9 E.......

    To πεδιομετρο ειναι SATLINK WS-6908....

    Δεκτης XTREND 9500 HD και image open-pli 8.3..

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!