Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 90,135 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • Ανέβηκα τώρα έκανα λίγο το lnb invερτο premium 0.2 μπλε λίγο αριστερά και ήρθε μια συχνότητα με 40% σήμα.

    Περιμένω την Δευτέρα ένα inverto ultra black 0.2 λες να έχει μεγάλη διαφορά η λήψη με αυτό που έχω τώρα πάνω.

    IsN0G00d περίεργο πάντως το footprint intelsat 10 02 1w είναι πανελλαδικό υποτίθεται με 0.80

  • Θεωρητικά και από αναφορές, που έχω δισβάσει, το ultra είναι καλύτερο από το premium.

    Το premium δεν το είχα ποτέ και δεν έχω προσωπική άποψη.

    Εκτός από το δεξιά-αριστερά, δεν δοκιμάζεις και λίγο το πάνω-κάτω; Παίζει το ρόλο του κι αυτό, νομίζω.

  • Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έρχεται η μια συχνότητα με 44-52% 1west και δεν έρχονται οι υπόλοιπες.

    Τώρα ήρθε και το heritage 4k με 37% και σπάει. Θα περιμένω το ultra black να το δοκιμάσω την Δευτέρα.

    Ευχαριστώ για τις απόψεις σας IsN0G00d  qwerty

  • Καλησπέρα akai=takis περιμένω τετάρτη τον octagon sf8008 supreme μόλις έρθει θα ανεβάσω τις συγκεκριμένες συχνότητες να δούμε που βρισκόμαστε. Η δική μου λήψη θα είναι παράκεντρα με 2.40 και lnb invacom flange 0.3

  • ρε παίδες, την προηγούμενη εβδομάδα ειχει champions league στο αλβανικό(αν δεν κάνω λάθος), συγκεκριμένα στο rtsh. Άλλα δεν έπαιζε, είχε ενα μήνυμα που δεν σκεφτικά να το μεταφράσω με google lens. Ξέρει κάνεις γιατί ?

  • πιθανον να λεει οτι το προγραμμα δεν μεταδιδεται λογω δικαιωματων...

    κατι παρομοιο κανει και το Μ4 στις 9Ε και αλλα καναλια....

  • πιθανον να λεει οτι το προγραμμα δεν μεταδιδεται λογω δικαιωματων...

    κατι παρομοιο κανει και το Μ4 στις 9Ε και αλλα καναλια....

    ok, αλλα ειναι μόνο δορυφορικά ? μεσώ ott παίζει ?

  • chicken101 ναι κάποια δορυφορικά κανάλια, συμπεριλαμβεβαιωμένου και αυτού, όταν έχουν περιεχόμενο που έχουν πάρει μόνο τα δικαιώματα για την χώρα τους δεν μεταδίδουν τα αντίστοιχα προγράμματα στον δορυφόρο παρα μόνο στο επίγειο.

    Κοινός έχουν δύο διαφορετικα προγράμματα για το δορυφορικό και για το επίγειο.

    Οπότε δεν υπάρχει τρόπος να το δεις μέσω δορυφόρου.

  • IsN0G00d σε wavefrontier aγαπητέ νόμιζα ότι δεν το πιάνω αλλά μόλις είδα βίντεο που το πιάνει κάποιος

    με wavefrontier βέβαια το lnb είναι αρκετά έξω απο το πιάτο τόσο που δεν νομίζω να το πήγα εγώ όταν

    έκανα την προσπάθεια μου με την επέκταση μετά το βίντεο αυτό πιστεύω ότι και εγώ έχω σήμα αλλά δεν

    μπόρεσα να το βρω την προηγούμενη φορά ... και αυτά τα 14db τα δικά σου αφήνουν ελπίδες καλές.

  • S.O.S


    Καλησπέρα παιδιά,

    Παρατήρησα το εξής ύποπτο/ανησυχητικό.

    Επειδή είχα θέματα με το ίντερνετ με αποσυντονισμούς μου στείλανε καινούργιο router από την Vodafone,

    Το H300s.

    Όμως κάνει το εξής, όταν συνδέω το octagon sf8008 στο internet είτε με lan η με wifi, φαίνεται πρακτικά σαν να μην έχει internet.

    Στα speedtests, που του έκανα πιάνει ακριβώς 2MBs και upload και download (αλλά μηδενίζει πολλές φορές κατά τη διάρκεια του τεστ)

    Και όταν πάω από το μενού στις πληροφορίες στον γεωεντοπισμο, που κανονικά σου δείχνει την ip και την χώρα που είσαι συνδεδεμένος, μου γράφει δεν υπάρχει σύνδεση στο internet δεν μπορούν να εμφανιστούν οι πληροφορίες.


    Το δοκίμασα με διαφορετικά image, και μάλιστα πέρασα καινούργιο oatv 7.4 clean χωρίς να του φορτώσω απολύτως τίποτα, και κάνει πάλι το ίδιο.


    Συνδέθηκα στο δίκτυο του θείου μου που μένει δίπλα παίζουν όλα μια χαρά με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις.


    Επίσης συνέδεσα στο δικό μου δίκτυο και το octagon του θείου που μένει δίπλα και έχει και 6 μηνών oatv 7.3 πανω και κάνει ακριβώς το ίδιο.


    Τώρα το τρελό είναι ότι όταν ενεργοποιώ το vpn στο box, έχω ίντερνετ κανονικότατα και όλα είναι μία χαρά και κανονικά.

    Πιάνει 85Down 10Up.

    Όπως δηλαδή και πριν και όπως και στον υπολογιστή.


    Επίσης επειδή τρελάθηκα πήρα την vodafone και τους είπα ότι έχω πρόβλημα διότι δεν μπορώ να συνδέσω συσκευές και μάλιστα μου ξεχώρισαν και τα SSID μου απενεργοποίησαν και το ipv6,

    Αλλά κάνει πάλι το ίδιο.


    Έβαλα πίσω το παλιό router και όλα είναι κανονικά.


    Δεν ξέρω αν το έχει αντιμετωπίσει κανείς και άμα μπορούν να το κάνουν αυτό με κάποιο τρόπο ή μπορεί να είναι κάποια ρύθμιση τρελή και απίθανη στο router που δεν μπορώ να σκεφτώ ούτε ο τεχνικός στο τηλέφωνο ήξερε τι να μου πει , η συνειδητά και προφανώς παράνομα μπλοκάρουν την πρόσβαση συγκεκριμένων συσκευών στο internet.


    Καμιά ιδέα/εμπειρία?

    Διότι πραγματικά είναι πολύ ανησυχητικό.

  • Καλησπέρα στα παιδιά πρώτη γνωριμία με τον νέο μου δέκτη octagon sf8008 supreme twin sat.

    Η πρώτη δοκιμή είναι με openatv 7.3 μέχρι στιγμής εντυπώσεις όχι καλές ... δεν κατεβάζει τα

    δυο multistream 33e επίσης τώρα έχει ένα feed 7e 11010v 7200 σήμα με τον supreme και με

    το νέο υποτίθεται avalink tuner 55% ... ανώτερος στα feed gt combo σήμα 69 % ... αυτά προς

    το παρόν ...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!