Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,577 replies in this Thread which was already clicked 89,916 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • IsN0G00d σήμερα έβαψα το πιάτο και το σφίξαμε και δεν κουνιέται τώρα. Εσύ γιατί έχεις στην πρώτη μπάρα 80%

    και εγώ έχω 33% ενώ το signal quality είναι ίδιο μεταξύ μας 66%. Αυτό τι σημαίνει? Το πιάτο μου θέλει να δω κάτι? Το lnb εδώ είναι το

    invacom flange c120 0.3db

  • Καλό μήνα ερώτηση για τα feed :


    1. Καπάκι απo Κινέζους για να δοκιμάσω στο 2.40 κανονικά lnb.


    2. Παραγγελία inverto ultra pro black flange κουμπώνει λέει στην χοανη που έχω invacom.


    Η γνώμη σας;

  • ρε παιδες, για όσους έχουν gtmedia, τα χχχ κανάλια σας παίζουν? ενω τα δείχνει πράσινα, μαυρίλα τιποτα. 1 μόνο παίζει άλλα μετά απο λιγο σταματάει.

    Προφανώς και δεν ειναι για μένα άλλα για ηλικιωμένο που δεν καταχει απο ιντερνετ.


    Αν βγαίνω εκτός θέματος η σπάω τους ορούς το φόρουμ, πειτε μου και διαγράφω το ποστ.

  • ρε παιδες, για όσους έχουν gtmedia, τα χχχ κανάλια σας παίζουν? ενω τα δείχνει πράσινα, μαυρίλα τιποτα. 1 μόνο παίζει άλλα μετά απο λιγο σταματάει.

    Προφανώς και δεν ειναι για μένα άλλα για ηλικιωμένο που δεν καταχει απο ιντερνετ.


    Αν βγαίνω εκτός θέματος η σπάω τους ορούς το φόρουμ, πειτε μου και διαγράφω το ποστ.

    Δεν σου παίζουν λόγο νηστείας, μετά το Πάσχα θα τα βλέπεις κανονικά :P

  • Γιατι βαφετε τα πιατα ολοι σας?????δεν γνωριζεται οτι μονο ηλεκτροστατικα θελουν βαφη,κ μετα λετε γιατι δεν εχετε καλο σημα,σας λεει κατι η αντανακλαση??????????

    You'll Never Walk Alone

  • Γιατι βαφετε τα πιατα ολοι σας?????δεν γνωριζεται οτι μονο ηλεκτροστατικα θελουν βαφη,κ μετα λετε γιατι δεν εχετε καλο σημα,σας λεει κατι η αντανακλαση??????????

    Ποσα ξερει ο παππους !!! Παμε θρυλε για Ευρωπαικο !

  • ρε παιδες, για όσους έχουν gtmedia, τα χχχ κανάλια σας παίζουν? ενω τα δείχνει πράσινα, μαυρίλα τιποτα. 1 μόνο παίζει άλλα μετά απο λιγο σταματάει.

    Προφανώς και δεν ειναι για μένα άλλα για ηλικιωμένο που δεν καταχει απο ιντερνετ.


    Αν βγαίνω εκτός θέματος η σπάω τους ορούς το φόρουμ, πειτε μου και διαγράφω το ποστ.

    Δεν σου παίζουν λόγο νηστείας, μετά το Πάσχα θα τα βλέπεις κανονικά :P

    Αντε βαλε κανα Τουρκο σερβιτορο και αστα λογια ! χαχα

  • Καλησπέρα στα παιδιά. Ερώτηση το ότι κατεβάζω στις 7e στο 2.40 μετά το σφύξιμο του πιάτου και τα κανάλια απο 4.8e

    σημαίνει ότι μας ξέφυγε απο το σωστό μέρος? Τα λέω καλά? Οπότε θέλει διόρθωση? Τα κανάλια της EBU feeds είναι σε

    μετάδοση μόνιμη όλη την ημέρα? 11.043h, 11.049h, 11.055h 4937 3/4 ?

  • ναι...

    αν μεσα στον 7Ε λαμβανεις και 5Ε , σημαινει οτι εχεις ξεφυγει απο το κεντρο (και μαλλον αρκετα, γιατι σε τετοιου μεγεθους πιατα...)

  • georgeflu επειδή τώρα το έσφιξα το πιάτο και δεν κουνιέται καθόλου αν βγάλω το φλάντζας και βάλω κανονικό lnb

    πιστεύεις ότι θα το πετύχω καλύτερα το σήμα χωρίς να κουνηθεί καθόλου το πιάτο ... στην φλάντζα είναι ξέρεις πιο

    στενά τα περιθώρια ...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!